Ухвала
від 07.10.2020 по справі 463/9417/20
ЛИЧАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №463/9417/20

Провадження №1-кс/463/5191/20

У Х В А Л А

про відмову в наданні дозволу на обшук

07 жовтня 2020 року Личаківський районний суд м. Львова

Cлідчий суддя - ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

слідчого ОСОБА_3

розглянувши клопотання слідчого Третього слідчого відділу слідчого управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, ОСОБА_3 , погоджене виконувачем обов`язків військового прокурора Луцького гарнізону ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженню №42020030000000113 від 10.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, -

встановив:

Слідчий Третього слідчого відділу слідчого управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, за погодженням з прокурором звернувся до суду до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку. Просив надати дозвіл на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 заадресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення грошових коштів отриманих незаконним шляхом, підроблених документів, інших речей та документів, які стосуються незаконного переміщення тютюнових виробів, а також інших заборонених в обігу предметів та речовин, флеш накопичувачів, комп`ютерної чи іншої техніки, яка може зберігати електронні копії документів, іншої інформації про зазначену діяльність, мобільних телефонів із сім-картками операторів мобільного зв`язку, які використовувались у протиправній діяльності, платіжних банківських карток, документів щодо відкриття і обслуговування вказаних банківських карток та розрахункових рахунків, на які перераховувались грошові кошти, одержані злочинним шляхом, записників, зошитів, журналів, нотатків, листів з вільними зразками почерку, оптичних (магнітних) чи паперових носіїв інформації, що містять відомості про вчинення злочину та інші речей і документів, які мають значення для кримінального провадження у відповідності до ст. 98 КПК України та можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні.

Клопотання мотивує тим, що в провадженні Третього слідчого відділу слідчого управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020030000000113 від 10.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що молодший інспектор ВІПС «Гута» ВПС «Млинове» ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , спільно з колишнім військовослужбовцем ВІПС «Гута» ВПС «Млинове» ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , діючи за попередньою змовою групи осіб, з метою особистого збагачення налагодили механізм вимагання та одержання неправомірної вигоди від жителів Волинської області за сприяння останнім у незаконному переміщенні тютюнових виробів через державний кордон з Республіки Білорусь в Україну поза місцями розташувань пунктів пропуску.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , висунув вимогу через ОСОБА_6 , громадянину ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , надавати йому неправомірну вигоду за сприяння у переміщенні через державний кордон України в межах ділянки відповідальності ВІПС «Гута» тютюнових виробів, шляхом надання службової інформації щодо графіку розстановки прикордонних нарядів та не вжиття заходів реагування щодо припинення протиправних дій з боку ОСОБА_7 . Розмір неправомірної вигоди, яку ОСОБА_7 має надавати ОСОБА_5 , через ОСОБА_6 , становить 20-30 доларів США за кожен переміщений ящик тютюнових виробів.

Мотивованість проведення обшуку слідчий обґрунтовує тим, що зважаючи на отримані в ході досудового розслідування відомості, в органу досудового розслідування є обгрунтовані підстави вважати, що за місцем фактичного проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 , можуть зберігатися грошові кошти отримані незаконним шляхом, підроблені документи, інші речі та документи, які стосуються незаконного переміщення тютюнових виробів, а також інші заборонені в обігу предмети та речовини, флеш накопичувачі, комп`ютерна чи інша техніка, яка може зберігати електронні копії документів, іншу інформацію про зазначену діяльність, мобільні телефони із сім-картками операторів мобільного зв`язку, які використовувались у протиправній діяльності, платіжних банківських карток, документів щодо відкриття і обслуговування вказаних банківських карток та розрахункових рахунків, на які перераховувались грошові кошти, одержані злочинним шляхом, записники, зошити, журнали, нотатки, листи з вільними зразками почерку, оптичні (магнітні) чи паперові носії інформації, що містять відомості про вчинення злочину, а також інші предмети та документи, які мають значення для встановлення істини у справі.

Необхідність вилучення комп`ютерної чи іншої техніки, яка може зберігати електронні копії документів, іншу інформацію про вищевказану діяльність, мобільні телефони із сім-картками операторів мобільного зв`язку слідчий обумовлює необхідністю проведення комп`ютерно-технічної експертизи та тим, що останні є засобом, та знаряддям вчинення вищевказаного кримінального правопорушення. Окрім того, вилучення вищевказаних документів та речей, на думку слідчого, дасть можливість отримати важливі речові докази, постійний доступ до них з метою використання їх під час доказування, а також унеможливлення їх зміни або знищення.

А відтак метою проведення обшуків у кримінальному провадженні є виявлення та вилучення речей та документів, які можуть містити інформацію про обставини вчинення злочину, проте їх вилучення під час тимчасового доступу неможливе, оскільки вони теж мають характер конспіративності.

Так як в інший спосіб, аніж проведення обшуку, відшукати речіта документи,які маютьзначення длядосудового розслідуваннята можутьбути доказами,неможливо,а тому слідчий звернувся до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке просить задоволити.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав в повному обсязі з підстав, передбачених в ньому.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього письмові документи, слідчий суддя вважає, що в клопотанні про надання дозволу на проведення обшуку слід відмовити виходячи з наступних підстав.

Статтею 233 КПК України, передбачено, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення.

Відповідно до положень ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Частиною 3 ст.234 КПК України закріплено загальні вимоги до клопотання про надання дозволу на проведення обшуку. Так, передбачено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості: про найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Судом встановлено, що в провадженні Третього слідчого відділу слідчого управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020030000000113 від 10.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що молодший інспектор ВІПС «Гута» ВПС «Млинове» ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , спільно з колишнім військовослужбовцем ВІПС «Гута» ВПС «Млинове» ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , діючи за попередньою змовою групи осіб, з метою особистого збагачення налагодили механізм вимагання та одержання неправомірної вигоди від жителів Волинської області за сприяння останнім у незаконному переміщенні тютюнових виробів через державний кордон з Республіки Білорусь в Україну поза місцями розташувань пунктів пропуску.Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , висунув вимогу через ОСОБА_6 , громадянину ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , надавати йому неправомірну вигоду за сприяння у переміщенні через державний кордон України в межах ділянки відповідальності ВІПС «Гута» тютюнових виробів, шляхом надання службової інформації щодо графіку розстановки прикордонних нарядів та не вжиття заходів реагування щодо припинення протиправних дій з боку ОСОБА_7 . Розмір неправомірної вигоди, яку ОСОБА_7 має надавати ОСОБА_5 , через ОСОБА_6 , становить 20-30 доларів США за кожен переміщений ящик тютюнових виробів.

Як вбачається з матеріалів клопотання слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 ,з метою виявлення та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування.

В поданому слідчим клопотанні зазначено, що Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, об`єкт за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві приватної ОСОБА_8 .

Оцінюючи обґрунтованістьта мотивованість заявлення такого клопотання на предмет наявності підстав для проведення обшуку, то суд виходить з наступного.

Встановлено, що слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку в житлі, власником якого ОСОБА_5 не є, не з`ясовано родинних стосунків фігуранта з власником ОСОБА_9 , не додано жодних письмових документів на підтвердження факту фактичного проживання ОСОБА_5 у вказаному житлі.

Проведення обшуку суд вважає передчасним, оскільки нікого не затримано по даному факту безпосередньо після вчинення злочину, нелогічним є і мета проведення обшуку в сенсі речей, які планується відшукати в ході проведення обшуку і які вкажуть на вчинення кримінального правопорушення. Все вказане є лише здогадками і припущеннями. Суд вважає, що однієї заяви про злочин недостатньо для проведення обшуку.

Тому проведення такого обшуку є незаконним і таким, що може порушувати права інших громадян не причетних до можливого скоєння кримінального правпорушення.

Згідно з вимогами ст.370 КПК України, судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим та вмотивованим.

Зважаючи на вищенаведене та з врахуванням того, що слідчим не доведено наявності достатніх підстав вважати, що мають місце усі вказані у ч.5 ст.234 КПК України обставини, слідчий суддя приходить до висновку про безпідставність та необґрунтованість заявленого слідчим клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, а тому суд в такому відмовляє.

Керуючись вимогами ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, -

постановив:

В клопотанні відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЛичаківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення07.10.2020
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу92081945
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою

Судовий реєстр по справі —463/9417/20

Ухвала від 28.10.2020

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Шеремета Г. І.

Ухвала від 07.10.2020

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Шеремета Г. І.

Ухвала від 07.10.2020

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Шеремета Г. І.

Ухвала від 07.10.2020

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Шеремета Г. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні