22-ц/804/3019/20
220/2417/18
Головуючий у 1-й інстанції Яненко Г.М.
Суддя-доповідач: Попова С.А.
У Х В А Л А
13 жовтня 2020 року місто Маріуполь
Донецький апеляційний суд у складі судді Попової С.А., розглянувши апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Великоновосілківського районного суду Донецької області від 13 липня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Подсолнух , третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю Южноє про визнання договору оренди землі недійсним, скасування державної реєстрації та повернення земельної ділянки в натурі,
в с т а н о в и в:
Рішенням Великоновосілківського районного суду Донецької області від 13 липня 2020 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
Не погодившись з таким рішенням, представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 26.08.2020 подала апеляційну скаргу, яка разом з матеріалами справи надійшла до Донецького апеляційного суду.
Ухвалою Донецького апеляційного суду від 02 вересня 2020 року апеляційну скаргу було залишено без руху, надано строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме, сплати судового збору з наданням оригіналу відповідного документа або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з повідомленнь про вручення поштових відправлень, копія ухвали Донецького апеляційного суду від 02 вересня 2020 року отримана представником ОСОБА_2 04.09.2020, ОСОБА_1 12.09.2020.
Станом на 13 жовтня 2020 року недоліки апеляційної скарги не усунуто.
Згідно з п.п. 6, 7 ч. 2 ст. 43 ЦПК України передбачено, що учасники справ зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки та виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) від 18 червня 2020 року №731-ІХ Пункт 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436) викладено в такій редакції:
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином .
Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 04 жовтня 2001 року у справі Тойшлер проти Германії (Тeuschler v. Germany) наголосив на тому, що обов`язком заінтересованої сторони є прояв особливої старанності при захисті своїх інтересів.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини щодо застосування статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визнає, що доступ до суду не є абсолютним і національним законодавством може обмежуватись, зокрема для дотримання правил судової процедури і це не є порушенням права на справедливий суд (рішення у справі Станков проти Болгарії від 12 липня 2007 року).
Враховуючи, що у строк, зазначений в ухвалі Донецького апеляційного суду від 02 вересня 2020 року недоліки апеляційної скарги не усунуто, заяви про продовження строків для їх усунення станом на 13 жовтня 2020 року з наведенням наявності у апелянта об`єктивних перешкод до вчинення відповідної процесуальної дії апеляційному суду не надано, апеляційну скаргу слід визнати неподаною та повернути заявнику.
Відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню зі скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.
Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України,
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Великоновосілківського районного суду Донецької області від 13 липня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Подсолнух , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Южноє про визнання договору оренди землі недійсним, скасування державної реєстрації та повернення земельної ділянки в натурі - визнати неподаною та повернути заявнику.
Повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів.
Суддя Донецького апеляційного суду С.А.Попова
Суд | Донецький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2020 |
Оприлюднено | 15.10.2020 |
Номер документу | 92188638 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Донецький апеляційний суд
Попова С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні