Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/7239/20
Провадження № 2/711/2425/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19.10.2020 м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Інтер Алком про визнання незаконним наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 , через свого представника - адвоката Єрьоменка Володимира Володимировича, звернувся у Придніпровський районний суд м. Черкаси з позовом, в якому просить:
-визнати незаконним та скасувати наказ № 30-к від 10.06.2020 товариства з обмеженою відповідальністю Інтер Алком про звільнення ОСОБА_1 ;
-поновити ОСОБА_1 на роботі у товаристві з обмеженою відповідальністю Інтер Алком на посаді технічного директора;
-стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Інтер Алком на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 10.06.2020 до дня поновлення на роботі;
-стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Інтер Алком на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 5000 грн. 00 коп.
Згідно із вимогами ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 129 Конституції України одними з основних засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За даними протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.10.2020, суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька Світлана Михайлівна, у результаті автоматизованого розподілу судової справи між суддями, визначена для розгляду судової справи № 711/7239/20.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що заяву подано з порушенням вимог цивільного процесуального законодавства. Позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Як зазначено у частинах 4 та 5 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Таким чином, якщо законом визначений порядок для вчинення певних дій, такий порядок в силу вимог вітчизняного та Європейського законодавства повинен дисциплінувати осіб, що звертаються до суду та не допустити судовий процес у безладний рух, так як право на суд не є абсолютним.
Вивчивши подану позивачем позовну заяву, вбачається, що зазначені положення закону виконані не у повному обсязі. Так, позивачем при подачі позову до суду не сплачено судовий збір (не надано оригінал платіжного документу про сплату судового збору) за вимогу про стягнення моральної шкоди.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону № 3674-VІ.
Позивач посилається на п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , як на підставу для звільнення від сплати судового збору.
У той же час, пунктом першим ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір передбачено звільнення від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях позивачів - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
З огляду на викладене, пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення моральної шкоди.
Отже, позивач ОСОБА_1 не звільнений від сплати судового збору за вимогу про стягнення моральної шкоди.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2020 становить 2102 грн.
З позовної заяви вбачається, що вимога позивача про стягнення моральної шкоди відноситься до категорії майнових, оскільки він її визначив у грошовому вимірі - 5000 грн. 00 коп. Дана позиція узгоджується з висновками Верховноо Суду, що наведені у постанові від 28.11.2018 по справі № 761/11472/15-ц.
Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання фізичною особою або фізичною особою - підприємцем до суду позовної заяви майнового характеру, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки, позивачем подано позовну заяву до суду 13.10.2020, то йому необхідно сплатити судовий збір у відповідності до вимог Закону України Про судовий збір із врахуванням характеру позовних вимог, ціни позову та розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2020, який становить 2102 грн.00 коп. (840 грн. 80 коп. - за вимогу майнового характеру (стягнення моральної шкоди). В іншому випадку, надати підтверджуючі дані про звільнення від сплати таких судових витрат.
За таких підстав, позивачеві слід усунути зазначені недоліки та подати до суду позовну заяву з дотриманням всіх вказаних вимог закону. Без підтвердження вказаних обставин, суддя не може вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк на усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 4, 19, 58-62, 95, 133, 174-177, 185, 258-261 ЦПК України суддя, -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання, що зазначене у позовній заяві: АДРЕСА_1 ) до товариства з обмеженою відповідальністю Інтер Алком (код ЄДРПОУ 39907874; місцезнаходження: вул. Ярослава Галана, 11, кв. 817, м. Черкаси) про визнання незаконним наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди,- залишити без руху.
Позивачеві необхідно усунути, вказані у мотивувальній частині ухвали недоліки, у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
У випадку неусунення вказаних недоліків позовна заява буде визнана не поданою та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Повний текст ухвали складено 19.10.2020.
Суддя: С. М. Позарецька
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2020 |
Оприлюднено | 26.10.2020 |
Номер документу | 92404589 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні