РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2020 року, місто Новоград-Волинський Житомирської області
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі: головуючого - судді Мозгового В.Б.,
за участю секретаря судового засідання Павлюка С.О.
(Справа № 285/3253/20, провадження у справі № 2/0285/1031/20)
розглянувши у судовому засіданні у спрощеному порядку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернівської сільської ради Новоград-Волинського району, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Новоград-Волинська районна державна адміністрація, про визнання права на земельну частку (пай), -
встановив:
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому просила визнати за нею право власності на земельну частку (пай) в розмірі 4,18 га в умовних кадастрових гектарах за рахунок земель запасу як не витребувані паї для громадян в адміністративних межах Тернівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області.
Свої вимоги обґрунтувала тим, що у 26 серпня 2020 року із довідки Тернівської сільської ради Новоград-Волинського району № 282 вона дізналася, що не внесена до уточнених списків громадян, що мають право на земельну частку (пай) у землі, яка перебувала у колективній власності КСП "Терноцвіт" с. Тернівка Новоград-Волинського району Житомирської області. Однак, оскільки 29 березня 1989 року вона прийнята в члени колгоспу Комсомолець с. Тернівка Новоград-Волинського району, який в подальшому реорганізовано в КСП Терноцвіт , та з членів колгоспу не виходила, однак помилково не була включена до уточнених списків осіб які мають право на пай, чим порушені її права, а тому просить суд позов задовольнити.
В судове засідання позивач та її представник не з`явились. Від представника позивача надійшла письмова заява про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача Тернівської сільської ради Новоград-Волинського району в судове засідання не з`явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує.
Представник третьої особи Новоград-Волинської РДА в судове засідання також не з`явився, надіслав клопотання про розгляд справи без їх участі.
Дослідивши докази наявні в матеріалах справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п. 2 Указу Президента України від 8 серпня 1995 року "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського товариства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
Встановлено, що ОСОБА_1 була членом колгоспу Комсомолець з 29.03.1989 року. В подальшому він був реорганізований в КСП Терноцвіт с. Тернівка (а.с.7-11,14).
Встановлено, що державний акт на право колективної власності на землю по КСП Терноцвіт , серія ЖТ-10-32-000001, був зареєстрований та виданий від 29 листопада 1995 року за №6 (а.с.13).
Згідно довідки виданої Тернівською сільською радою № 282 від 26.08.2020 року ОСОБА_1 не було внесено до уточнених списків громадян на земельну частку (пай) у землі, яка перебувала у колективній власності КСП "Терноцвіт" с. Тернівка (а.с.15).
Аналіз норм чинного законодавства свідчить про те, що право власності на земельну частку (пай) виникає не з часу внесення членів КСП до списків, доданих до державного акта на право колективної власності на землю, перевірки, уточнення і затвердження цих списків, а з моменту передачі державного акта про право колективної власності на землю конкретному сільськогосподарському підприємству, членом якого є особа.
Отже, враховуючи те, що оскільки позивач ОСОБА_1 на момент передачі державного акту являлась членом КСП Терноцвіт , суд приходить до висновку, що вона набула право на земельну частку, як член КСП.
Згідно довідки Тернівської сільської ради № 66 від 18.03.2020 року на території Тернівської сільської ради є дві невитребувані земельні частки (паї), які знаходяться в запасі, як невитребувані паї для громадян, які мали (мають) право на земельну частку (пай) у реформованому КСП "Терноцвіт" с. Тернівка на території Тернівської сільської ради (а.с.16)
Враховуючи вище викладене, керуючись ст. ст. 4, 12, 13, 76-81, 141, 258, 259, 265, 273, 354, 355ЦПК, суд , -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації та проживання АДРЕСА_1 ) до Тернівської сільської ради Новоград-Волинського району (код ЄДРПОУ 20402166, місце знаходження вул. Космонавтів, 6, с. Тернівка, Новоград-Волинського району, Житомирської області, 11767), третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Новоград-Волинська районна державна адміністрація (код ЄДРПОУ 04053654, місце знаходження вул. Шевченка, 16, м. Новоград-Волинський, Житомирської області), про визнання права на земельну часку (пай) - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) в розмірі 4,18 га в умовних кадастрових гектарах за рахунок земель запасу як не витребувані паї для громадян в адміністративних межах Тернівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК (від 03.10.2017 року) апеляційна скарга подається учасниками справи до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд.
Повне судове рішення складено - 23 жовтня 2020 року.
Головуючий
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2020 |
Оприлюднено | 27.10.2020 |
Номер документу | 92413743 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні