Справа № 1-989/10
Пр. № 1-в/336/184/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 жовтня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , розглянувши клопотання ОСОБА_2 про ознайомлення з матеріалами справи, -
В С Т А Н О В И В:
2 жовтня 2020 року до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання ОСОБА_2 про його етапування для ознайомлення у суді з матеріалами справи для вирішення питання про подання касаційної скарги на вирок Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 14.12.2010 року та ухвали Апеляційного суду Запорізької області від 28.02.2011 року.
Перевіривши обґрунтованість заяви, матеріалами кримінальної справи, суддя доходить висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Як випливає з матеріалів справи, ОСОБА_2 засуджений вироком Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 14 грудня 2010 року за ч. 1 ст. 187, за ч. 1 ст. 152, ч. 2 ст. 153, п. 9 ч. 2 ст. 115 КК України та відповідно до ст.. 70 КК України йому призначено покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
Ухвалою судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Запорізької області від 28 лютого 2011 року вирок залишений без змін.
Кримінально-процесуальним законодавством, що діяло на момент здійснення кримінального провадження відносно ОСОБА_2 , передбачено право засудженого на ознайомлення з матеріалами справи та обов`язок суду надати ці матеріали засудженому протягом строку, встановленого на подання касаційної скарги (ст. 386 КПК України 1960 року).
Глава 31 КПК України 1960 року, яка регламентує касаційне провадження, містить норму про надання особам, які вправі подати касаційну скаргу, касаційне подання, можливості ознайомитися в суді з матеріалами справи для вирішення питання про внесення касаційної скарги чи подання.
При вирішенні вказаної заяви суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 21 КПК України (в редакції, що діє на час розгляду клопотання) кожному гарантуєтьсяправо насправедливий розглядта вирішеннясправи врозумні строкинезалежним інеупередженим судом,створеним напідставі закону.Вирок таухвала суду,що набрализаконної силив порядку,визначеному цимКодексом,є обов`язковимиі підлягаютьбезумовному виконаннюна всійтериторії України. Коженмає правона участьу розглядів судібудь-якоїінстанції справи,що стосуєтьсяйого правта обов`язків,у порядку,передбаченому цимКодексом. Якщо інше не передбачено цим Кодексом, здійснення кримінального провадження не може бути перешкодою для доступу особи до інших засобів правового захисту, якщо під час кримінального провадження порушуються її права, гарантованіКонституцією Українита міжнародними договорами України.
Згідно зі ст. 24 КПК України кожному гарантуєтьсяправо наоскарження процесуальнихрішень,дій чибездіяльності суду,слідчого судді,прокурора,слідчого впорядку,передбаченому цимКодексом.
Гарантується право на перегляд вироку, ухвали суду, що стосується прав, свобод чи інтересів особи, судом вищого рівня в порядку, передбаченому цим Кодексом, незалежно від того, чи брала така особа участь у судовому розгляді.
Крім того, відповідно до ст.. 28 КПК України, під часкримінального провадженнякожна процесуальнадія абопроцесуальне рішенняповинні бутивиконані абоприйняті врозумні строки.Розумними вважаютьсястроки,що єоб`єктивно необхіднимидля виконанняпроцесуальних дійта прийняттяпроцесуальних рішень.Розумні строкине можутьперевищувати передбаченіцим Кодексомстроки виконанняокремих процесуальнихдій абоприйняття окремихпроцесуальних рішень.
Статтею 42 КПК України визначено права та обов*язки обвинуваченого.
З матеріалів справи суд встановив, що вирок суду набув законної сили 28.02.2011 року, та вручений обвинуваченому 28.03.2011 року.
Н теперішній час засуджений відбуває покарання за межами Запорізької області - в Вінницькій виправній колонії № 1.
Статтею 4101 КПК України 1960 року, яка внормовує порядок тимчасового залишення засудженого в слідчому ізоляторі чи в тюрмі і переведення з виправно-трудової установи в слідчий ізолятор чи в тюрму, передбачено можливість такого залишення чи переведення лише якщо це необхідно в зв`язку з розглядом справи в суді, в провадженні якого знаходиться справа.
Судовий розгляд цієї справи увінчався ухваленням рішення, яке набрало законної сили, інші питання судового розгляду в цій справі судами не вирішуються; ознайомлення ж з матеріалами справи засудженого, що відбуває покарання, не пов`язане з судовим розглядом, КПК 1960 року не передбачено.
Таким чином, у відсутність передумов для ознайомлення з матеріалами справи, пов`язаних з вирішенням питань судового розгляду, суддя не вбачає підстав для постановлення рішення на користь клопотання.
В той же час засуджений вправі отримувати копії процесуальних рішень, що є в матеріалах справи, а також знайомитися з матеріалами справи через свого захисника.
Керуючись ст. ст. 349, 353, 386, 387 КПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні клопотання ОСОБА_2 про ознайомлення з матеріалами справи відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
05.10.20
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 92446858 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне вбивство |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Галущенко Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні