Справа № 761/32084/20
Провадження № 1-кп/761/2885/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2020 року Шевченківський районний суд м.Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
обвинуваченої ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва кримінальне провадження № 32020100000000492 від 25.09.2020 року по обвинуваченню
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До Шевченківського районного суду м. Києва у відповідності до вимог ст. ст.291, 302 КПК України, надійшло кримінальне провадження № 32020100000000492 по обвинуваченню ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України.
При цьому до обвинувального акта з клопотанням прокурора про його розгляд у спрощеному провадженні, долучені: письмова заява обвинуваченої ОСОБА_5 , складена в присутності захисника ОСОБА_4 , щодо згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини та згоди з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні; матеріали досудового розслідування. Також вказана заява обвинуваченої ОСОБА_5 містить відомості щодо беззаперечного визнання останньою своєї винуватості.
Відповідно до ч.3 ст.382 КПК України суд має право призначити розгляд у судовому засіданні обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку та викликати для участі в ньому учасників кримінального провадження, якщо визнає це за необхідне.
В судовому засіданні прокурор просив призначити обвинувальний акт до судового розгляду.
Захисник та обвинувачена не заперечували щодо призначення судового розгляду.
Заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши матеріали судового провадження, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з п.3 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема: повернути обвинувальний акт прокурору, якщо він не відповідає вимогам Кодексу.
У відповідності до вимог ст.291 КПК України обвинувальний акт має містити такі відомості - виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення.
Відповідно доположень статті5КК України,яка визначаєзворотнудію законупро кримінальнувідповідальність учасі: 1.Закон прокримінальну відповідальність,що скасовуєкримінальну протиправністьдіяння,пом`якшуєкримінальну відповідальністьабо іншимчином поліпшуєстановище особи,має зворотнудію учасі,тобто поширюєтьсяна осіб,які вчиниливідповідні діяннядо набраннятаким закономчинності,у томучислі наосіб,які відбуваютьпокарання абовідбули покарання,але маютьсудимість. 2. Закон про кримінальну відповідальність, що встановлює кримінальну протиправність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі. 3. Закон про кримінальну відповідальність, що частково пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи. 4. Якщо після вчинення особою діяння, передбаченого цим Кодексом, закон про кримінальну відповідальність змінювався кілька разів, зворотну дію в часі має той закон, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи.
Відповідно до обвинувального акту, ОСОБА_5 у червні 2018 року (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено) перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 отримала пропозицію від невстановленої досудовим розслідуванням особи, щодо реєстрації на своє ім`я суб`єкта господарської діяльності за грошову винагороду в розмірі 500 грн., тобто внесення завідомо неправдивих відомостей в документи, що відповідно до закону подаються для проведення державної перереєстрації юридичної особи.
У відповідності до змін, внесених до Кримінального кодексу України згідно із Законом України №2617-VIII від 22.11.2018 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.205-1 КК України не відноситься до кримінальних проступків.
До того ж, обвинувальний акт відносно ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України не містить посилання на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, відповідно до яких, на думку прокурора, ознаки вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України (що в умовах діючої редакції Закону України про кримінальну відповідальність відповідно до ст.12 КК України є нетяжким злочином) підпадає під ознаки кримінального проступку.
Відповідно достатті 5КПК України,яка визначаєдіюКодексу вчасі - Процесуальна дія проводиться, а процесуальне рішення приймається згідно з положеннями цього Кодексу, чинними на момент початку виконання такої дії або прийняття такого рішення.
Таким чином, на момент набрання чинності Законом України, яким визначена класифікація кримінальних правопорушень на кримінальні проступки та злочини, ст.205-1 КК України є нетяжким злочином, та відповідно до положень ст.5 КПК України не може класифікуватись як кримінальний проступок.
Відповідно до положень ч.2 ст.301 КПК України прокурор у разівстановлення ознакзлочину зобов`язанийнаправити кримінальнепровадження дляпроведення досудовогослідства.
Враховуючи викладене, вказаний обвинувальний акт та матеріали кримінального провадження підлягають поверненню прокурору, як такі, що не відповідають вимогам КПК України.
Керуючись ст.ст5, 301, 314 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
Обвинувальний акт у кримінальному провадженні №32020100000000492 та матеріали кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України, повернути прокурору.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Шевченківський районний суд м. Києва.
Ухвала набирає законної сили на наступний день після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку не подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 92492423 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Овсеп"ян Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні