Справа №487/8474/19
Провадження №1-кс/487/6041/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.10.2020 Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , представника заявника - ОСОБА_3 , слідчого - ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду клопотання представника ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_3 про скасування арешту майна,-
ВСТАНОВИВ:
07.10.2020 представник ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, в якому просив скасувати арешт на майно а саме: ноутбук «МАК БУК» serial C02TL04PGTFL, мобільний телефон «Айфон XS max», який накладено ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва 10.04.2020 року. В обґрунтування клопотання заявник посилався на наступне.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 10.04.2020 року клопотання слідчого Першого слідчого відділу Слідчого управління ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №62019150000000437 від 06.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України про накладення арешту на тимчасове вилучене майно було задоволено частково. Накладено арешт зокрема на ноутбук «МАК БУК» serialC02TL04PGTFL, мобільний телефон «Айфон XS max», які належать ОСОБА_5 . Вважає що на теперішній час відпала потреба в подальшому застосуванні арешту на вказане майно. Так ОСОБА_5 є законним власником арештованого майна, разом з цим не має будь-якого процесуального статусу у кримінальному провадженні, в рамках якого накладено арешт на майно. Вилучений ноутбук та мобільний телефон є особистими речами ОСОБА_5 , містять особисту і конфіденційну інформацію, яка стосується її приватного життя. Дані речі не використовувались під час її робочої діяльності та не мають жодного відношення до обставин кримінального провадження, та ніякого значення для кримінального провадження. Крім того зазначав, що вказані речі перебували у розпорядженні органів досудового розслідування більше 10 місяців, що є достатнім часом для призначення та проведення усіх необхідних досліджень та експертиз.
В судовому засіданні представник ОСОБА_5 клопотання підтримав, наполягав на його задоволенні.
Слідчий у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, просив відмовити у його задоволенні.
Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали клопотання та надані докази, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно з ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.
Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення (ч. 1ст. 98 КПК).
Крім того, згідно з вимогами ч. 10ст. 170 КПК Українине може бути арештованомайно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 2ст. 174 КПК Україниарешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Судом встановлено, що СУ ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62019150000000437 від 06.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 10.04.2020 року клопотання слідчого Першого слідчого відділу Слідчого управління ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №62019150000000437 від 06.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України про накладення арешту на тимчасове вилучене майно було задоволено частково. Накладено арешт на тимчасове вилучене майно в ході обшуку 28.11.2019 за адресою: м.Одеса, площа Соборна,1, а саме: 1. Жорсткі диски «Вестерн Діджитал», s\n:WCASY2332585; «Вестерн Діджитал», s\n:WXD1E63UFCD1; «ГУД РАМ» sn:GOW073695; «Самсунг», s\n:S2SVNX0H407145; «HGST» s\n: 4M2YHVJE; «Тошиба» s\n 63G7P0V3T; «Микрон» s\n:1322037B5313; зовнішній диск червоного кольору «ВД»; 2. 3 Флеш накопичувача: APACER чорного кольору, жовтий накопичувач у вигляді «Лего», чорний накопичувач «Самсунг»; 3. Ноутбуки: «МАК БУК» serialC02TL04PGTFL; «ДЕЛЛ» s\n: 2SS42C2; 4. Мобільні телефони: СяоміРедмі 3С»; «Самсунг чорного кольору»; «Самсунг А50»; «Айфон XS max»; «Ван плюс 7».
Як вбачається з ухвали слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 10.04.2020 року вилучене майно відповідає критеріям визначеним уст. 98 КПК України, тобто є речовими доказами.
Досудове слідство у кримінальному провадженні триває.
Слідчий суддя, розглядаючи клопотання слідчого, перевірив зазначені в ньому обставини та встановив, що існує ризик втрати та передачі майна, що підлягає арешту.
Відповідно до ухвали слідчого судді арешт на зазначене в ухвалі майно накладений на підставі п.1 ч.1ст. 170 КПК України, а саме з метою забезпечення збереження речових доказів.
Крім того, арешт майна з підстав передбачених ч.2, 3ст. 170 КПК Українипо суті являє собою форму забезпечення доказів і є самостійною правовою підставою для арешту майна поряд з забезпеченням цивільного позову та конфіскацією майна та, на відміну від двох останніх правових підстав, не вимагає оголошення підозри у кримінальному провадженні і не пов`язує особу підозрюваного з можливістю арешту такого майна. Тому суд не приймає до уваги доводи представника ОСОБА_5 про відсутність у останній будь-якого статусу у кримінальному провадженні, як на підставу для скасування арешту.
За такого, встановлені під час досудового розслідування обставини свідчать про необхідність накладення арешту на зазначене в ухвалі майно, оскільки це майно відповідає критеріям речового доказу у кримінальному провадженні, зазначеним вст. 98 КПК Українита можливо є об`єктом кримінально протиправних дій, що відповідно до п.1 ч.2, ч.3ст. 170 КПК Україниє підставою для накладення арешту.
Таким чином, враховуючи, що вказаний арешт на ноутбук та мобільний телефон було накладено обґрунтовано, незважаючи на проведену експертизу, потреба в подальшому його застосуванні не відпала, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про скасування арешту на арештоване майно є необґрунтованим та передчасним а тому задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.170,174,376 КПК України,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_3 про скасування арешту майна, який був накладений на підставі ухвали слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 10.04.2020 року - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 92517906 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Щербина С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні