Ухвала
від 19.10.2020 по справі 753/12981/19
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/12981/19

провадження № 2-др/753/31/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" жовтня 2020 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Лужецької О.Р.,

при секретарі - Григораш Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву позивача ОСОБА_1 , про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Київського міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів Інваспорт про стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу та моральної шкоди

ВСТАНОВИВ:

Ршенням Дарницького районного суду м. Києва від 10.09.2020 року, ухваленим у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Київського міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів Інваспорт про стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу та моральної шкоди,позовні вимоги задоволено частково. Стягнуто з Київського міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів Інваспорт на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 22 446 гривень 12 копійок та 1000 моральної шкоди, а також судовий збір у розмірі 768 гривень 40 копійок.

14.09.2020 р. ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про ухвалення додаткового рішення щодо вирішення питання про судові витрати у даній справі, в якій просить суд ухвалити додаткове рішення про стягнення з Київського міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів Інваспорт на користь ОСОБА_1 понесені нею витрати на професійну правничу допомогу в сумі 3 300 грн.

Заявник в судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву, в якій просила розглянути заяву про ухвалення додаткового рішення без її участі, заявлені вимоги підтримала.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлявся судом належним чином, причини неявки не повідомив.

Виходячи з правил ч. 4 ст. 270 ЦПК України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.

Відповідно до частин 1 ст. 270 ЦПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що треба виконати; 3) судом не вирішено питання про судові витрати; 4) суд не допустив негайного виконання рішення у випадках, встановлених статтею 430 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, зокрема належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Згідно з ч.8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Відповідно до частин 1,2 ст. 246 ЦПК України якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше двадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог.

У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 270 цього Кодексу. (ч 3 ст. 246 ЦПК України)

До ухвалення рішення суду позивач не надав докази, що підтверджують розмір понесених ним витрат на правничу допомогу; не зробив відповідну заяву, про те, що протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду він надасть такі докази.

Крім того, до ухвалення рішення суду відповідач не подав заяву щодо вирішення питання про судові витрати після ухвалення рішення.

За таких обставин, оскільки судом не встановлено передбачених законом підстав, за наявності яких суд може у відповідності до ст.ст. 246, 270 ЦПК України ухвалити додаткове рішення, суд вважає за необхідне відмовити позивачу в задоволенні заяви про ухвалення додаткового рішення щодо вирішення питання про судові витрати, оскільки заявлені вимоги не ґрунтуються на вимогах закону.

Керуючись вимогами ст.ст. 260, 270 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 , про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Київського міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів Інваспорт про стягнення середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу та моральної шкоди, відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга на ухвали суду подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

СУДДЯ О.Р. ЛУЖЕЦЬКА

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.10.2020
Оприлюднено02.11.2020
Номер документу92542807
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —753/12981/19

Постанова від 20.01.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Постанова від 15.12.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Ухвала від 07.12.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Ухвала від 20.11.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Ухвала від 19.11.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Ухвала від 30.10.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Ухвала від 19.10.2020

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Лужецька О. Р.

Ухвала від 13.10.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Фінагеєв Валерій Олександрович

Рішення від 10.09.2020

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Лужецька О. Р.

Ухвала від 05.07.2019

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Лужецька О. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні