Ухвала
від 30.10.2020 по справі 594/251/20
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 594/251/20Головуючий у 1-й інстанції Зушман Г.І. Провадження №22-ц/817/1027/20 Доповідач - Шевчук Г.М. Категорія -

У Х В А Л А

30 жовтня 2020 р. м.Тернопіль

Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Тернопільського апеляційного суду Шевчук Г.М., при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Дейнюк Марія Петрівна, на рішення Борщівського районного суду Тернопільської області від 16 вересня 2020 року по справі за позовом Акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИЛА:

21 жовтня 2020 року представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу на рішення Борщівського районного суду Тернопільської області від 16 вересня 2020 року, яка не оплачена судовим збором.

Як вбачається зі змісту апеляційної скарги, ОСОБА_1 за подання вказаної скарги повинна сплатити судовий збір у сумі 3 153, 00 грн.. Як зазначає апелянт, оскільки ОСОБА_1 тимчасово не працює та не отримує доходів, у власності немає ані нерухомого майна, ані транспортних засобів, вказана вище сума для неї є непосильною, у зв"язку з чим просить звільнити її від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 8 ЗУ "Про судовий збір".

Розглянувши доводи клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд приходить до висновку про відсутність підстав задоволення останнього виходячи з наступних підстав.

Згідно із п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з вимогами ч.3 ст.136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Підстави для відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати визначені у ст.8 ЗУ Про судовий збір , відповідно до якої враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умов, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік. Згідно ч. 2 ст. 8 цього Закону, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Особа, яка заявляє відповідне клопотання згідно зі ст.12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Основною умовою для відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору є майновий стан особи, що звертається до суду. Особа має довести той факт, що її майновий стан дійсно є таким, що змушує особу звернутись до суду з проханням про відстрочку, розстрочку або звільнення від сплати судового збору.

Як вбачається з доданих до клопотання про звільнення від сплати судового збору відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, ОСОБА_1 за період з 1 кварталу 2019 року по 2 квартал 2020 року доходів не отримувала.

Крім того, ОСОБА_1 не має у власності нерухомого майна та транспортних засобів, на підтвердження чого представник долучила інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об"єктів нерухомого майна щодо суб"єкта, а також витяг з електронного кабінету водія щодо ОСОБА_1 .

Разом з тим, вказані вище інформаційні довідки про відсутність у ДПС у Тернопільській області інформації щодо отриманих ОСОБА_1 доходів не є належним доказом наявності у апелянта статусу безробітної, оскільки будь-яких доказів перебування її на обліку у центрі зайнятості суду не надано.

Це ж стосується і інформації щодо відсутності у її власності нерухомого майна та транспортних засобів, оскільки, на думку судді апеляційного суду, вказані обставини не свідчать про перебування ОСОБА_1 у скрутному матеріальному становищі, чи такому, яке б безумовно не дало змоги оплатити судовий збір.

У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

В рішенні Європейського суду з прав людини у справі Креуз проти Польщі від 19.06.2001 року зазначено, що вимога сплати зборів цивільними судами у зв`язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду.

Враховуючи, що відповідачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження обставин неможливості сплатити судовий збір та щодо скрутного майнового стану на момент подання апеляційної скарги, підстави для звільнення від сплати судового збору відсутні.

Таким чином, особі, яка подає апеляційну скаргу, необхідно сплатити судовий збір у порядку та розмірі, визначених Законом України Про судовий збір .

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", при подачі апеляційної скарги фізичною особою на рішення суду ставка судового збору складає 150% відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Ставка судового збору при поданні позовної заяви становила 2102,00 грн.

Таким чином, необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3153,00 грн.

Згідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.356 цього Кодексу, застосовується положення ст.185 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням наведеного та у відповідності з вимогами закону, апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Дейнюк Марія Петрівна, слід залишити без руху, надавши строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ними ухвали, для оплати витрат судового збору у розмірі 3153,00 грн. за подачу апеляційної скарги на рішення суду.

Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору

Отримувач коштів УК у м.Тернополі /м.Тернопіль/, 22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977726

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA398999980313121206080019751

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифер, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом _____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський апеляційний суд, код ЄДРПОУ 42261572

При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

На підставі наведеного і, керуючись Законом України "Про судовий збір", ст. 185, 356, 357 ЦПК України,-

УХВАЛИЛА:

В задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Дейнюк Марія Петрівна, на рішення Борщівського районного суду Тернопільської області від 16 вересня 2020 року по справі за позовом Акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, залишити без руху.

Надати відповідачу ОСОБА_1 та її представнику ОСОБА_2 строк, який не може перевищувати 10 днів з дня отримання ними ухвали, для оплати судового збору в розмірі 3153,00 грн., за вищевказаними реквізитами рахунку.

Роз`яснити скаржнику, що у випадку несплати в зазначений строк судового збору та неподання до апеляційного суду оригіналу квитанції, апеляційна скарга може бути визнана неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, оскарженню не підлягає.

Суддя Тернопільського апеляційного суду Г.М. Шевчук

СудТернопільський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення30.10.2020
Оприлюднено04.11.2020
Номер документу92606689
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —594/251/20

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Губіш О. А.

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Зушман Г. І.

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Зушман Г. І.

Ухвала від 20.09.2024

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Зушман Г. І.

Постанова від 10.12.2020

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Шевчук Г. М.

Ухвала від 26.11.2020

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Шевчук Г. М.

Ухвала від 13.11.2020

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Шевчук Г. М.

Ухвала від 30.10.2020

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Шевчук Г. М.

Рішення від 16.09.2020

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Зушман Г. І.

Рішення від 16.09.2020

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Зушман Г. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні