УХВАЛА
04 листопада 2020 року
м. Київ
Справа № 910/5479/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Бенедисюка І.М. (головуючий), Колос І.Б., Малашенкової Т.М.,
розглянувши матеріали касаційної скарги комунального підприємства "Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд м. Києва"
на рішення господарського суду міста Києва від 09.09.2019 та
постанову Північного апеляційного господарського суду від 04.06.2020
за позовом корпорації "Альтіс-Холдінг"
до комунального підприємства "Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд м. Києва"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Хенсфорд-Україна"
про розірвання договорів, визначення наслідків розірвання договорів та стягнення 3 726 426,64 грн.,
ВСТАНОВИВ:
02.09.2020 (згідно зі штампом вхідної кореспонденції Північного апеляційного господарського суду) комунальне підприємство "Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд м. Києва" (далі - комунальне підприємство, скаржник) звернулося через Північний апеляційний господарський суд до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, у якій просило скасувати рішення господарського суду міста Києва від 09.09.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 04.06.2020 (дата складення повного тексту постанови - 14.08.2020) зі справи № 910/5479/19; направити справу на новий розгляд до господарського суду міста Києва.
Ухвалою Верховного Суду від 29.09.2020 касаційну скаргу комунального підприємства у справі № 910/5479/19 залишено без руху, з підстав порушення вимог: пункту 5 частини першої статті 290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) - неналежне обґрунтування підстави (підстав), на якій (яких) подається касаційна скарга з посиланням на відповідний пункт частини другої статті 287 ГПК України; пункту 2 частини четвертої статті 290 ГПК України - відсутність документів на підтвердження сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору; надано скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги.
03.11.2020 на адресу Касаційного господарського суду надійшов лист, який фактично є заявою про усунення недоліків касаційної скарги разом із клопотанням про поновлення строку на касаційне оскарження спірних судових актів, а також доповнення до касаційної скарги, на виконання вимог ухвали Верховного Суду від 29.09.2020.
Частинами першою та другою статті 294 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі, в якій повідомляється про дату, час і місце розгляду скарги, а також про витребування матеріалів справи. До відкриття касаційного провадження учасники справи мають право подати заперечення проти відкриття касаційного провадження.
Заперечень на касаційну скаргу не надходило.
Відповідно до частини третьої статті 294 ГПК України питання про відкриття касаційного провадження у справі вирішується колегією суддів у складі трьох суддів не пізніше двадцяти днів з дня надходження касаційної скарги або з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, визначеному статтею 292 цього Кодексу.
Згідно з частиною третьою статті 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Положеннями частини четвертої статті 294 ГПК України визначено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Проаналізувавши касаційну скаргу після усунення недоліків, Верховний Суд дійшов висновку, що вона відповідає вимогам статті 290 ГПК України щодо її форми та змісту. Так, касаційна скарга подана на підставі пункту 1 частини першої статті 287 ГПК України, з обґрунтуванням того, в чому полягає порушення норм матеріального та процесуального права судом першої інстанції після апеляційного перегляду справи апеляційною інстанцією, з урахуванням вимог пункту 5 частини другої статті 290 ГПК України, пунктів 1, 2, 3 частини другої статті 287 ГПК України та пункту 1 частини третьої статті 310 ГПК України. З огляду на викладене Касаційний господарський суд вважає, що подані матеріали достатні для касаційного розгляду.
Щодо клопотання скаржника про поновлення строку на оскарження спірних судових актів.
Згідно з частиною першою статті 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до частин першої та другої статті 288 ГПК України: касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення; якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення; учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження спірної постанови апеляційної інстанції скаржник обґрунтовує тим, що постанова Північного апеляційного господарського суду у справі № 910/5479/19 ухвалена 04.06.2020, повний текст складено 14.08.2020. А тому надіслана 02.09.2020 до Касаційного господарського суду через Північний апеляційний господарський суд касаційна скарга у справі № 910/5479/19 подана із дотриманням вимог частини першої статті 288 ГПК України, через що строк на касаційне оскарження в даному випадку не був пропущений, а тому клопотання про поновлення строку залишається без розгляду.
Керуючись статтями 234, 294 Господарського процесуального кодексу України, Касаційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити касаційне провадження зі справи № 910/5479/19 за касаційною скаргою комунального підприємства "Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд м. Києва".
2. Призначити розгляд касаційної скарги в засіданні Касаційного господарського суду на 03 грудня 2020 року об 11:00 у приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, кімн. № 302.
3. Учасники справи мають право подати відзиви на касаційну скаргу до 18 листопада 2020 року Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6.
4. Довести до відома учасників справи, що явка їх представників у судове засідання є необов`язковою . З урахуванням епідеміологічної ситуації в України, сторони можуть подати до Суду заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Суддя І. Бенедисюк
Суддя І. Колос
Суддя Т. Малашенкова
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2020 |
Оприлюднено | 05.11.2020 |
Номер документу | 92618563 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Бенедисюк I.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні