УХВАЛА
10 листопада 2020 року
м. Київ
справа № 198/67/17
провадження № 61-8010св19
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Карпенко С. О. (судді-доповідача), Стрільчука В. А., Тітова М. Ю.,
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 ,
відповідач - Фермерське господарство Сонячне ,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області,
провівши у порядку письмового провадження попередній розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Сонячне , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про визнання договору оренди землі недійснимза касаційною скаргою Фермерського господарства Сонячне на постанову Дніпровського апеляційного суду
від 19 березня 2019 року, прийняту колегією у складі суддів: Єлізаренко І. А., Красвітної Т. П., Свистунової О. В.,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2017 року ОСОБА_1 звернулася з позовом до Фермерського господарства Сонячне , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про визнання договору оренди землі недійсним .
Рішенням Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області від 6 липня 2018 року, ухваленим у складі судді Гайдар І. О., у задоволенні позову відмовлено.
Постановою Дніпровського апеляційного суду від 19 березня 2019 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, рішення Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області від 6 липня 2018 року скасовано і ухвалено нове судове рішення, яким позов задоволено.
Визнано недійсним договір оренди землі від 25 квітня 2011 року, укладений між ОСОБА_2 та ФГ Сонячне , зареєстрований 10 лютого 2012 року у відділі Держкомзему Юр`ївського району Дніпропетровської області за № 122680004000454.
Стягнено з ФГ Сонячне на користь ОСОБА_1 7 552 грн у відшкодування судових витрат.
У квітні 2019 року ФГ Сонячне звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просило постанову Дніпровського апеляційного суду від 19 березня 2019 року скасувати і залишити в силі рішення Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області від 6 липня 2018 року.
Ухвалою Верховного Суду від 26 квітня 2019 року відкрито касаційне провадження у справі; зупинено дію постанови Дніпровського апеляційного суду від 19 березня 2019 року у справі № 198/67/17 до закінчення її перегляду в касаційному порядку.
Відповідно до статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
8 лютого 2020 року набрав чинності Закон України від 15 січня 2020 року № 460-IX Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ .
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення цього Закону встановлено, що касаційні скарги на судові рішення, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини другої статті 389 ЦПК України у редакції, чинній на час
подання касаційної скарги, підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до частини п`ятої статті 401 ЦПК України суд касаційної інстанції призначає справу до судового розгляду за відсутності підстав, встановлених частиною третьою, четвертою цієї статті. Справа призначається до судового розгляду, якщо хоча б один суддя зі складу суду дійшов такого висновку. Про призначання справи до судового розгляду постановляється ухвала, яка підписується всім складом суду.
У зв`язку із відсутністю підстав, встановлених частинами третьою, четвертою статті 401 ЦПК України та наявністю обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, суд касаційної інстанції призначає справу до судового розгляду.
З урахуванням категорії і складності справи касаційний суд дійшов висновку про необхідність перегляду судових рішень колегією суддів суду касаційної інстанції у складі п`яти суддів (частини четверта, одинадцята статті 34 ЦПК України).
У суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 ЦПК України (частина перша статті 402 ЦПК України).
Керуючись статтями 34, 401 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Справу за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Сонячне , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета
спору, -Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про визнання договору оренди землі недійсним за касаційною скаргою Фермерського господарства Сонячне на постанову Дніпровського апеляційного суду від 19 березня 2019 рокупризначити до судового розгляду колегією у складі п`яти суддів в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: С. О. Карпенко В. А. Стрільчук М. Ю. Тітов
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2020 |
Оприлюднено | 13.11.2020 |
Номер документу | 92811449 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Карпенко Світлана Олексіївна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Карпенко Світлана Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні