КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/2589/19
Провадження № 1-в/552/393/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.11.2020 року суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Автозаводського РВ філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт, виправних або позбавлення волі відповідно до закону щодо засудженого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 204 КК України -
В С Т А Н О В И В :
02.11.2020 року до Київського районного суду м. Полтави надійшло подання Автозаводського РВ філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 204 КК України
Своє подання обгрунтовують тим, що 22.06.2019 року набрав законної сили вирок Київського районного суду м. Полтави від 22.05.2019 року. Станом на 20.10.2020 року орган пробації не отримував від засудженого документа про сплату штрафу. Інформації про причини невиконання вироку суду протягом одного місця уповноважений орган з питань пробації не має, а тому просять розглянути питання про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт або позбавлення волі відповідно до закону відносно ОСОБА_2 .
Судом встановлено, що ОСОБА_2 засуджений вироком Київського районного суду м. Полтави від 22.05.2019 року до покарання у виді штрафу розміром 102000 гривень.
26.06.2019 року до Автозаводського РВ філії Державної установи «Центр пробації», було направлено розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили 22.06.2019 року.
Ухвалою від 20.12.2019 року судом було розстрочено засудженому ОСОБА_2 виконання вироку Київського районного суду м. Полтави від 22.05.2019 року в частині стягнення штрафу в сумі 92000 грн. рівними частинами строком на 10 місяців.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 КВК України засуджений зобов`язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це кримінально-виконавчій інспекції за місцем проживання шляхом пред`явлення документа про сплату штрафу.
У разі несплати штрафу та відсутності підстав для розстрочки його виплати, суд відповідно до ч. 5 ст. 53 КК України (частин 3 і 4 ст. 26 КВК України) і в порядку, встановленому ст. 539 КПК, замінює (тобто зобов`язаний замінити) несплачену суму штрафу такими видами покарань, як громадські роботи, виправні роботи або позбавлення волі
При застосуванні такої заміни слід виходити з того, що вона припустима лише тоді, коли несплата штрафу обумовлена наявністю на боці засудженого таких об`єктивних чинників (не пов`язаних з його протиправною поведінкою), які дійсно виключають можливість виконання призначеного покарання (відсутність роботи, заробітної плати, грошових заощаджень, інших доходів, на які може бути звернено стягнення, загибель майна, втрата коштів тощо) і свідчать про матеріальну (фінансову) неспроможність засудженого сплатити штраф. Саме такий висновок випливає із системного аналізу ч. 5 ст. 52, ч. 5 ст. 53, ч. 1 ст. 389 КК та статей 26 і 27 КВК, у яких чітко розмежовуються такі поняття, як «несплата штрафу» - неможливість його сплатити і «ухилення від сплати штрафу» - діяння, спрямоване на його несплату за наявності можливості сплатити штраф.
Відповідно до вимог ч.5ст. 53 КК Українинесплачена сума штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян може бути замінена на виправні, громадські роботи. У разі несплати штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян може бути замінена на позбавлення волі.
В поданні представника Автозаводського РВ філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області заявлено про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону засудженому.
Однак подання подано без додержання вимог ч. 3 ст. 26 КВК України, а саме, не зрозуміло, яке питання ставиться для вирішення судом: не зазначена конкретизація покарання.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що подання слід залишити без розгляду, оскільки в матеріалах подання потрібно вказати, що саме повинен зробити суд: яку саме заміну замість несплаченої суми штрафу повинен застосувати суд, тобто: громадські роботи, виправні роботи, або позбавлення волі стосовно засудженого.
За таких обставин суд приходить до висновку про залишення подання Автозаводського РВ філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону без розгляду .
Керуючись, ст. ст. 372, 537,539, КПК України, ст. 26 КВК України, -
УХВАЛИВ:
заяву Автозаводського РВфілії Державноїустанови «Центрпробації» вПолтавській областіпро замінунесплаченої сумиштрафу покаранняму видігромадських, виправних робітабо позбавленняволі відповіднодо законузасудженого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 7 діб з моменту її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 92834407 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Логвінова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні