Справа № 357/309/20
2/357/1093/20
У Х В А Л А
16 листопада 2020 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі головуючого судді - Цуранова А. Ю., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника відповідача державного реєстратора Комунального підприємства Агенція адміністративних послуг Євко Володимира Володимировича - адвоката Василенко Наталії Станіславівни, про відвід судді,
В С Т А Н О В И В:
12.11.2020 року на адресу суду засобами електронного зв`язку надійшла заява адвоката Василенко Наталії Станіславівни, яка діє в інтересах державного реєстратора Комунального підприємства Агенція адміністративних послуг Євко Володимира Володимировича про відвід судді, в якій заявник просить заяву про відвід судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Цуранова А.Ю. у справі № 357/309/20 задовольнити, справу передати для повторного автоматизованого розподілу.
Заява обґрунтована неможливістю об`єктивного та неупередженого розгляду справи суддею з огляду на процесуальні порушення норм процесуального права та основних принципів судочинства, гарантованих ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, як то рівність сторін, а також створення судом штучних перешкод у реалізації позивачем процесуальних прав, встановлених ст. 43, 49 ЦПК України, оскільки відповідач не отримував копію позовної заяви з додатками та ухвалу про відкриття провадження, тому суддя заінтересований у швидкому результаті розгляду вказаної справи.
Заява про відвід судді передана після судового засідання, що було призначено 12.11.2020 року о 14:10 год. У розгляді справи оголошено перерву до 27.01.2021 14:10 год. у зв`язку з неявкою сторін та клопотанням представника позивача про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ч. 8 ст. 40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу (ч. 2 ст. 40 ЦПК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Згідно з ч. 3 ст. 40 ЦПК України якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
З матеріалів справи вбачається наступне.
У провадженні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Матюші до: 1) ОСОБА_1 ; 2) Товариства з обмеженою відповідальністю Шамраївський цукровий завод ; 3) державного реєстратора Комунального підприємства Агенція адміністративних послуг Євко Володимира Володимировича про визнання недійсним договору про надання права користування земельною ділянкою (емфітевзис) та скасування державної реєстрації.
З 06.10.2020 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області тимчасово припинив відправлення поштової кореспонденції. Відповідна інформація розміщена на сайті суду /http://court.gov.ua/.
Електронною поштою листом від 28.10.2020 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області державному реєстратору КП Агенція адміністративних послуг Євко В.В. та його представнику адвокату Власенко Н.С. запропоновано ознайомитись з матеріалами справ, де відповідачем є державний реєстратор Євко В.В., також в листі наведений перелік цих справ.
Предметом позову у цих справах є визнання недійсним договорів емфітевзису та скасування відповідних державних реєстрацій, тобто ці справи є схожими за своїм змістом.
Слід звернути увагу, що у позовній заяві вказана адреса відповідача-3 у м. Бориспіль по вул. Київський Шлях, 76А, кабінет 3, однак неодноразово надіслані судом листи повертались на адресу суду неврученими адресату.
У зв`язку з наведеним вище, розгляд даної справи по суті розпочато в судовому засіданні 07.09.2020 року.
Разом з цим, 12.11.2020 року Білоцерківським міськрайонним судом Київської області супровідним листом надіслано державному реєстратору КП Агенція адміністративних послуг Євко В.В. на адресу: Київська область, м. Бровари, вул. Заводська, 28 копію ухвали від 04.02.2020 року про відкриття провадження та позовну заяву з додатками для ознайомлення. Крім того, в матеріалах справи відсутні запити, як вказує заявник, про надіслання на його адресу процесуальних документів у даній справі, при цьому відповідач-3 та його представник обізнані про наявність в провадженні суду даної справи, яка надійшла до суду у січні 2020 року.
Статтею 36 ЦПК України визначені підстави для відводу (самовідводу) судді.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно з ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Керуючись практикою Європейського суду з прав людини, суд виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава - учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справі Круз проти Польщі від 19.06.2001 року, в якому зазначено, що право на суд не є абсолютним, воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
З аналізу зазначених норм вбачається, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до ч. 1 ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Європейський суд з прав людини вказав, що наявність безсторонності відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного. Стосовно об`єктивного критерію, то це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (рішення у справі Білуха проти України , № 33949/02, § 49-52, від 09 листопада 2006 року).
Таким чином, суд вважає про відсутність об`єктивно обґрунтованих обставин, які б викликали сумнів у неупередженості та об`єктивності судді.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу та необхідність передачі даного питання іншому судді, який не входить до складу суду, що врегульовано частиною 3 статті 40 ЦПК України.
Керуючись ст. 33, 36, 37, 39, 40, 41, 260-261, 353 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву представника державного реєстратора Комунального підприємства Агенція адміністративних послуг Євко Володимира Володимировича - адвоката Василенко Наталії Станіславівни, про відвід судді - визнати необґрунтованою.
У визначеному ст. 33 ЦПК України порядку передати заяву адвоката Василенко Н.С. для вирішення питання про відвід судді.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяА. Ю. Цуранов
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2020 |
Оприлюднено | 18.11.2020 |
Номер документу | 92891361 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Цуранов А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні