Ухвала
від 23.11.2020 по справі 911/3325/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"23" листопада 2020 р. м. Київ Справа № 911/3325/20

Господарський суд Київської області, у складі судді Лилака Т.Д., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Троян-Торг (39600, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Івана Мазепи, 59, код 39879491)

до Товариства з обмеженою відповідальністю Букаєвиця ЛТД (07300, Київська обл., м. Вишгород, вул. Шолуденка, 1, код 24211753);

про стягнення 775992,00 грн.

встановив:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява від Товариства з обмеженою відповідальністю Троян-Торг до Товариства з обмеженою відповідальністю Букаєвиця ЛТД про стягнення 775992,00 грн.

Розглянувши матеріали вказаного позову, суд дійшов висновку про те, що він не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Дослідивши подані матеріали позовної заяви, суд встановив, що в порушення положень пункту 5 ст. 162 ГПК України позивач, стверджуючи про ненадходження коштів від відповідача, надав виписку лише за період 01.01.2019 по 01.02.2020.

Крім того, всупереч п. 6, 7, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, останні не містять відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору та щодо вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Також, відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.2 ст.123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України Про судовій збір .

Згідно з ст.ст.1, 2 Закону України Про судовій збір , судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Статтею 4 зазначеного Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2020 становить 2102 грн. (ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2020 рік ).

Відповідно до ст.4 Закону України Про судовий збір , за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З позовних заяв немайнового характеру з юридичних осіб справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення 775 992,00 грн.

Таким чином, враховуючи зазначені вище вимоги законодавства, розмір судового збору у справі становить 11 639,88 грн.

Проте, позивачем не додано до позовної заяви документів на підтвердження сплати судового збору у встановленому законом розмірі.

Разом з тим, позивач просив відстрочити сплату судового збору до прийняття рішення у справі.

Згідно з ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Враховуючи, що представником позивача не надано доказів на підтвердження наявності вищевказаних підстав для відстрочення сплати судового збору, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, суд вважає за належне вказати, що зазначені вище недоліки позовної заяви повинно бути усунено позивачем шляхом подання до суду: доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі; доказів ненадходження коштів від відповідача (скріплених печаткою банку та засвідчених підписами уповноважених осіб банку довідок з банку, банківських виписок, за весь період спірних правовідносин ); відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору та щодо вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Керуючись ст. 162, п.2 ч.1 ст.164, ч. 1, 2 ст. 174, ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Відмовити в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Троян-Торг про відстрочку сплати судового збору до прийняття рішення у справі.

2. Позовну заяву залишити без руху.

3. Запропонувати позивачу у строк до десяти днів усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:

- доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі;

- доказів ненадходження коштів від відповідача (скріплених печаткою банку та засвідчених підписами уповноважених осіб банку довідок з банку, банківських виписок, за весь період спірних правовідносин );

- відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору;

- відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

4. Роз`яснити позивачу, що в силу ч. 4 ст. 174 ГПК України в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.

5. Копію ухвали направити позивачу.

Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 23.11.2020 р.

Суддя Т.Д. Лилак

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.11.2020
Оприлюднено24.11.2020
Номер документу93005081
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/3325/20

Ухвала від 23.09.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Губенко Н.М.

Ухвала від 09.09.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 03.09.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Постанова від 16.08.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Корсак В.А.

Ухвала від 13.07.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Корсак В.А.

Рішення від 27.05.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 29.04.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 08.04.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 11.03.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

Ухвала від 18.02.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Лилак Т.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні