Справа №2-н-109/11
Номер провадження 6/710/32/20
УХВАЛА
іменем України
02.12.2020 м. Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Сивоконя С.С.,
за участю секретаря судового засідання - Бойко О.В.,
учасники справи: адвокат Замковенко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Шпола заяву ОСОБА_1 , стягувач ОСОБА_2 про визнання судового наказу № 2-н-109/11, виданого Шполянським районним судом Черкаської області, таким, що не підлягає виконанню
ВСТАНОВИВ:
17.11.2020 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшла заява, в якій заявник просить визнати судовий наказ Шполянського районного суду Черкаської області від 15.09.2011 таким, що не підлягає виконанню.
Заява мотивована тим, що на думку заявника судовий наказ видано з порушенням норм процесуального права, що діяли на час його видачі, а відтак обов`язок сплачувати аліменти у розмірі, визначеному в судовому наказі у заявника як боржника був частково відсутній. На той час, вимога про стягнення аліментів в розмірі ј частини всіх видів заробітку платника аліментів могла бути розглянута виключно в порядку позовного провадження. Тому заявник звернувся до суду.
В судовому засіданні представник заявника заяву підтримав.
В судове засідання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не з`явилися, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 432 ЦПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Згідно з ч. 3 ст. 432 ЦПК України, суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
Відповідно до ч.1 ст. 258 ЦПК України, судовими рішеннями є: ухвали; рішення; постанови; судові накази.
Відповідно до відмітки щодо набрання рішенням законної сили, судовий наказ від 15.09.2011 року набрав законної сили 06.10.2011. Заяв про скасування судового наказу боржник до суду не подавав. В 2020 році ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про звільнення від сплати заборгованості за аліментам за даним судовим наказом. Рішенням Шполянського районного суду від 26.10.2020 частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_3 .
Згідно ст.3 Закону України Про виконавче провадження судовий наказ є виконавчим документом.
Статтею170 ЦПК України не передбачено порядку скасування та оскарження судового наказу за вимогою про стягнення аліментів.
Згідно зі ст. 170 ЦПК України у разі видачі судового наказу відповідно до пункту 4 частини першої статті 161 цього Кодексу боржник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.
Відповідно до ст. 170 ЦПК України у разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 частини першої статті 161 цього Кодексу, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою 3 розділу V цього Кодексу.
В поданій заяві ОСОБА_1 по суті оскаржує судовий наказ від 15.09.2011 року в зв`язку з невірним застосуванням судом першої інстанції норм матеріального та порушенням норм процесуального права при винесенні даного судового наказу.
Питання щодо оскарження рішень суду першої інстанції в зв`язку з невірним застосуванням судом першої інстанції норм матеріального та порушенням норм процесуального права не відноситься до компетенції загального місцевого суду як суду першої інстанції.
На підставі викладеного, керуючись ст. 170, 259, 260, 261, 263, 264 ЦПК України суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про визнання судового наказу таким, що не підлягає виконанню по цивільній справі за заявою ОСОБА_2 про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання сина ОСОБА_4 .
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області (до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи) протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена удень її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя С.С. Сивокінь
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2020 |
Оприлюднено | 03.12.2020 |
Номер документу | 93240407 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Сивокінь С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні