Справа № 431/3242/18
Провадження № 22-ц/810/663/20
ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
03 грудня 2020 року місто Сєвєродонецьк
Луганський апеляційний суд у складі колегії суддів Судової палати у цивільних справах:
головуючий суддя Стахова Н.В.
судді Кострицький В.В., Лозко Ю.П.
розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю ГУД МАРК про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
у справі за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю ГУД МАРК
на рішення Старобільського районного суду Луганської області від 30 липня 2018 року
за позовом ДОСАЛ ТРЕЙДІНГ ЛТД до СОЛФЕРІНО КАСАС С.А. , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та за зустрічним позовом СОЛФЕРІНО КАСАС С.А. до ОСОБА_1 , ДОСАЛ ТРЕЙДІНГ ЛТД про зобов`язання суб`єктів державної реєстрації, державних реєстраторів, нотаріусів здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що визначене Додатком № 1 до Іпотечного договору від 03.01.2018 року, зобов`язання здійснити державну реєстрацію іпотеки на нерухоме майно, зобов`язання здійснити державну реєстрацію обтяжень на нерухоме майно, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Старобільського районного суду Луганської області від 30 липня 2018 року первісний позов ДОСАЛ ТРЕЙДІНГ ЛТД до СОЛФЕРІНО КАСАС С.А. та ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики було задоволено частково. Стягнуто з СОЛФЕРІНО КАСАС С.А. на користь ДОСАЛ ТРЕЙДІНГ ЛТД заборгованість за договором позики у розмірі 2602600,00 гривень. У задоволенні позовних вимог ДОСАЛ ТРЕЙДІНГ ЛТД до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості було відмовлено за необґрунтованістю.
Зустрічний позов СОЛФЕРІНО КАСАС С.А. до ОСОБА_1 та ДОСАЛ ТРЕЙДІНГ ЛТД про зобов`язання суб`єктів державної реєстрації, державних реєстраторів, нотаріусів здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що визначене Додатком № 1 до Іпотечного договору від 03.01.2018 року, зобов`язання здійснити державну реєстрацію іпотеки на нерухоме майно, зобов`язання здійснити державну реєстрацію обтяжень на нерухоме майно задоволено у повному обсязі.
09 вересня 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю ГУД МАРК , яке не приймало участі у справі, але вважає, що суд вирішив питання про їхні права, звернулось до суду з апеляційною скаргою на рішення Старобільського районного суду Луганської області від 30 липня 2018 року, в якій, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просить скасувати вказане рішення та закрити провадження у справі.
Ухвалою Луганського апеляційного суду від 21 жовтня 2020 року відкрито провадження по зазначеній апеляційній скарзі та ухвалою суду від 06 листопада 2020 року призначено справу до розгляду на 01 грудня 2020 року. Судове засідання відкладено на 22 грудня 2020 року
01 грудня 2020 року заступником директора з правових питань Товариство з обмеженою відповідальністю ГУД МАРК - Горою Андрієм Васильовичем до суду подано клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції. Клопотання обґрунтоване тим, що основне місце роботи представника скаржника значно відділене від Луганського апеляційного суду, крім того, в Україні запроваджено карантин з метою запобігання поширення коронавірусу COVID-19, просить провести судовий розгляд в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, за допомогою програмного забезпечення ЕазуСоп .
Відповідно до частини 1, 2 та 4 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
Постановою Кабінету Міністрів України Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID - 19 від 11.03.2020 року № 211 (із змінами та доповненнями) з 12 березня 2020 року в Україні введено карантин, який останній раз продовжено до 31 жовтня 2020 року (постанова Кабінету Міністрів України № 392 від 20 травня 2020 року ).
На виконання Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) , відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п`ятої статті 153 Закону України Про судоустрій і статус судів , наказом ДСА України від 23.04.2020 року № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
Відповідно до п. 2 Розділу І вказаного вище Порядку учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Луганський апеляційний суд має технічну можливість провести судове засідання в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення EasyCon
Розглянувши зазначені вище клопотання, враховуючи вище зазначене, колегія суддів цивільної палати Луганського апеляційного суду приходить до висновку, що воно підлягають задоволенню.
Керуючись статтею 212 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю ГУД МАРК про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.
Розгляд цивільної справи за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю ГУД МАРК на рішення Старобільського районного суду Луганської області від 30 липня 2018 року за позовом ДОСАЛ ТРЕЙДІНГ ЛТД до СОЛФЕРІНО КАСАС С.А. , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та за зустрічним позовом СОЛФЕРІНО КАСАС С.А. до ОСОБА_1 , ДОСАЛ ТРЕЙДІНГ ЛТД про зобов`язання суб`єктів державної реєстрації, державних реєстраторів, нотаріусів здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що визначене Додатком № 1 до Іпотечного договору від 03.01.2018 року, зобов`язання здійснити державну реєстрацію іпотеки на нерухоме майно, зобов`язання здійснити державну реєстрацію обтяжень на нерухоме майно, призначеної на 22 грудня 2020 року о 15 годині 30 хвилин, проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю ГУД МАРК у розгляді справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon , який зареєстрована у системі EasyCon .
Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю ГУД МАРК , що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий Н.В. Стахова
Судді: В.В. Кострицький
Ю.П. Лозко
Суд | Луганський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2020 |
Оприлюднено | 07.12.2020 |
Номер документу | 93317607 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луганський апеляційний суд
Стахова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні