Ухвала
від 10.11.2020 по справі 759/15292/20
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 2/759/5467/20

ун. № 759/15292/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2020 року суддя Святошинського районного суду м. Києва П`ятничук І.В., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Грицаєнко О.П. про забезпечення позову у цивільній справі за позовом

ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Ваш Добробут про розірвання договору та стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

До Святошинського районного суду м.Києва 10.09.2020 р. надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Ваш Добробут про розірвання договору та стягнення коштів.

Відповідно до заявлених позовних вимог та заяви про зменшення позовних вимог, позивач просить розірвати кооперативну угоду від 11.07.2019 р. № 2019/07/11-1 про сплату пайового внеску і надання житла укладену між ОСОБА_1 та ОК Житлово-будівельний кооператив Ваш Добробут , стягнути з ОК Житлово-будівельний кооператив Ваш Добробут на кристь ОСОБА_1 кошти в розмірі 681197 грн. 57 коп., інфляційні витрати в розмірі 3154 грн. 38 коп., 3% річних в розмірі 3981 грн. 75 коп., 100000 грн. завданої невиконанням угоди моральної шкоди.

06.11.2020 р. до суду подано заяву про забезпечення вказаного позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку з кадастровим номером 3210900000:01:081:0090 площею 0,1 га розташовану за адресою : АДРЕСА_1 що перебуває у васності ОК Житлово-будівельний кооператив Ваш Добробут , вказуючи на те, що забезпечення позову саме в даний спосіб необхідне з метою виконання рішення суду, що є в даному випадку ефективним захистом порушених прав позивача.

Так, відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

У відповідності з ч.1 ст.151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.

Згідно вимог ч.2 ст.151 ЦПК України у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Згідно із ч.3 цієї статті забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до ч.3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Відповідно до заявлених позовних вимог та заяви про зменшення позовних вимог, позивач просить розірвати кооперативну угоду від 11.07.2019 р. № 2019/07/11-1 про сплату пайового внеску і надання житла укладену між ОСОБА_1 та ОК Житлово-будівельний кооператив Ваш Добробут , стягнути з ОК Житлово-будівельний кооператив Ваш Добробут на кристь ОСОБА_1 кошти в розмірі 681197 грн. 57 коп., інфляційні витрати в розмірі 3154 грн. 38 коп., 3% річних в розмірі 3981 грн. 75 коп., 100000 грн. завданої невиконанням угоди моральної шкоди.

Однак, доказів щодо вартості даної земельної ділянки, на яку позивач проситт накласти арешт суду не надано, тому суд позбавлений можливості оцінити співмірність заходів забезпечення заявленим позивачем вимогам.

У відповідності до п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22 грудня 2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки сторони позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

При здійсненні судочинства суди застосовують Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 №ETS N 005 (далі - Конвенція) та практику Європейського суду з прав людини як джерело права (ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини ). У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Відповідно до ст. 13 Конвенції кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Згідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини володіння майном повинно бути законним (див. рішення у справі Іатрідіс проти Греції ). Поняття законність у розумінні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року передбачає дотримання відповідних положень національного законодавства та принципу верховенства права, що включає свободу від свавілля (див. рішення у справах Антріш проти Франції та Кушоглу проти Болгарії ).

Будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити справедливий баланс між загальним інтересом суспільства та вимогами щодо захисту основоположних прав конкретної особи. Про необхідність досягнення такого балансу йдеться в ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод1950 року. Баланс не буде забезпечений якщо на особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар (див. рішення у справі Спорронг та Льонрот проти Швеції ). Інакше кажучи, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, якої прагнуть досягти (див. рішення у справі Джеймс та інші проти Сполученого Королівства ).

Таким чином, Держава Україна несе обов`язок перед зацікавленими особами забезпечити ефективний засіб захисту порушених прав, зокрема - через належний спосіб захисту та відновлення порушеного права. При цьому, обраний судом спосіб захисту порушеного права має бути ефективним та забезпечити реальне відновлення порушеного права.

Розглядаючи вказані вимоги в межах поданої заяви про забезпечення позову у відповідності до вимог ст.ст..11, 152, 153 ЦПК України суддя вважає за необхідне зазначити, забезпечення позову у визначений позивачем спосіб неможливе без надання жодних доказів того, що в разі невжиття заходів забезпечення може бути утрудненим та неможливим виконання рішення суду у випадку задоволення поданого в подальшому ним позову, а невжиття цих заходів може ускладнити чи унеможливити виконання рішення або єфективний захист.

Згідно роз`яснень,викладених в Постанові Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені. Відповідно до норм цивільно-процесуального законодавства України суд може вжити заходи забезпечення позову і на стадії виконання рішення, оскільки виконання рішення суду є стадією цивільного процесу. Разом з тим, норми цивільно-процесуального законодавства не допускають забезпечення шляхом зупинення виконання судових рішень, що набрали законної сили. Заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.

Разом із тим, позивачем по цій справі не доведено, що невжиття заходів забезпечення позову за запропоновим позивачем способом може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду саме у вказаній позовній заяві.

Приймаючи до уваги наведені норми процесуального законодавства, з врахуванням роз`яснення Верховного Суду України, виходячи з оцінки обґрунтованості доводів позивача щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін; наявності зв`язку між заходом щодо забезпечення позову і предметом позовної вимоги, в тому числі, спроможності заходів, який заявник просить вжити у порядку забезпечення позову, забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; суд вважає, що заява про забезпечення позову не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 151 - 153, 209, 210, 293, 294 ЦПК України, , суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Грицаєнко О.П. про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Ваш Добробут про розірвання договору та стягнення коштів - відмовити.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя: П`ятничук І.В.

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.11.2020
Оприлюднено09.12.2020
Номер документу93387205
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —759/15292/20

Ухвала від 16.06.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

Ухвала від 20.06.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

Ухвала від 22.10.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Семенюк Тетяна Анатоліївна

Рішення від 08.09.2021

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

Ухвала від 07.07.2021

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

Ухвала від 14.06.2021

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

Ухвала від 10.11.2020

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

Ухвала від 21.09.2020

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні