Ухвала
30 листопада 2020 року
м. Київ
справа № 300/477/19
провадження № 61-16447ск20
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Яремка В. В. (суддя-доповідач), Олійник А. С., Погрібного С. О.,
розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Закарпатського апеляційного суду від 01 жовтня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - приватний нотаріус Воловецького районного нотаріального округу Заяць Світлана Андріївна, про визнання недійсним придбання нерухомого майна на аукціоні при продажі майна у провадженні справи про банкрутство,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Свалявського районного суду від 22 жовтня 2019 року знаходилася справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - приватний нотаріус Воловецького районного нотаріального округу Заяць С.А., про визнання недійсним придбання нерухомого майна на аукціоні при продажі майна у провадженні справи про банкрутство, -
Ухвалою Свалявського районного суду від 22 жовтня 2019 року провадження у цій справі закрито на підставі пункту 1 частини першої статті 255 ЦПК України та роз`яснено ОСОБА_2 , що розгляд справи віднесено до юрисдикції господарського суду. Скасовано заходи забезпечення позову вжиті ухвалою Воловецького районного суду від 13 червня 2019 року у виді арешту на нерухоме майно, а саме на нежитлові будівлі загальною площею 710.68 кв. м, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Постановою Закарпатського апеляційного суду від 01 жовтня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 задоволено. Ухвалу Свалявського районного суду від 22 жовтня 2019 року скасовано. У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про закриття провадження у справі та скасування заходів забезпечення позову відмовлено. Справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
03 листопада 2020 року ОСОБА_1 із застосуванням засобів поштового зв`язку звернулися до Верховного Суду із касаційною скаргою на зазначене судове рішення апеляційного суду.
Касаційна скарга подана у передбачений законом строк, за формою та змістом відповідає вимогам статті 392 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), судовий збір сплачено.
Згідно з частиною другою статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пунктах 2 , 3 частини першої цієї статті, в тому числі ухвали першої інстанції про закриття провадження після її перегляду в апеляційному порядку, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
У касаційній скарзі заявник, в аспекті підстав та випадків касаційного оскарження, посилається на порушення апеляційним судом норм процесуального права: пункту 1 частини першої статті 255 ЦПК України, статті 353 ЦПК України, положень Кодексу України з процедур банкрутства, в тому числі розділу Прикінцеві та перехідні положення цього кодексу, неврахування висновку Великої Палати Верховного Суду у постанові від 15 січня 2020 року у справі № 607/6254/15-ц, від 28 січня 2020 року у справі № 50/311-б.
Відповідно до частини першої статті 394 ЦПК України, одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Судом не встановлено наявності достатніх й обґрунтованих підстав для залишення касаційних скарг без руху, повернення касаційних скарг, а так само відмови у відкритті касаційного провадження.
Отже, є підстави для відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 та витребування матеріалів справи.
Згідно з частиною восьмою статті 394 ЦПК України в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу. Якщо разом з касаційною скаргою подано заяви чи клопотання, суд в ухвалі про відкриття касаційного провадження встановлює строк, протягом якого учасники справи мають подати свої заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Підставами відкриття касаційного провадження є підстави, на які посилається заявник, передбачені частиною другою статті 389 ЦПК України, а саме порушення норм процесуального права: пункту 1 частини першої статті 255 ЦПК України, статті 353 ЦПК України, положень Кодексу України з процедур банкрутства, в тому числі розділу Прикінцеві та перехідні положення цього кодексу, неврахування висновку Великої Палати Верховного Суду у постанові від 15 січня 2020 року у справі № 607/6254/15-ц, від 28 січня 2020 року у справі № 50/311-б.
На підставі наведеного та керуючись статтями 389, 392, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Відкрити касаційне провадження у справі за касаційною скаргою ОСОБА_1 .
Витребувати зі Свалявського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 300/477/19 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - приватний нотаріус Воловецького районного нотаріального округу Заяць Світлана Андріївна, про визнання недійсним придбання нерухомого майна на аукціоні при продажі майна у провадженні справи про банкрутство.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 30 грудня 2020 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Судді: В. В. Яремко
А. С. Олійник
С . О. Погрібний
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2020 |
Оприлюднено | 11.12.2020 |
Номер документу | 93438270 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Яремко Василь Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні