Справа № 462/7498/18
провадження 1-кс/462/1957/20
У Х В А Л А
11 грудня 2020 року місто Львів
Слідчий суддя Залізничного районного суду міста Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про встановлення процесуальних строків досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018140060002507,
В С Т А Н О В И В:
09 грудня 2020 року адвокат ОСОБА_3 звернувся в інтересах власника майна ОСОБА_4 до слідчого судді з клопотанням, в якому просить встановити строк в один місяць для завершення проведення досудового розслідування та прийняття одного з процесуальних рішень, передбачених ст. 283 КПК України у кримінальному провадженні № 12018140060002507 від 14 липня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України. Свої вимоги мотивує тим, що Залізничним ВП ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у вказаному проваджені, у межах якого було накладено арешт на майно ОСОБА_4 , а саме земельні ділянки по АДРЕСА_1 . Досудове розслідування відбувається невиправдано довго та неефективно. Наявні всі підстави вважати, що досудове розслідування здійснюється саме щодо ОСОБА_4 , проте він не може впливати на його хід, оскільки не є учасником кримінального провадження і немає жодних прав, хоча є заінтересованою особою. Такий стан речей порушує право ОСОБА_4 на захист та призводить до невиправданого обмеження права власності. В зв`язку з наведеним, просить клопотання задовольнити.
11 грудня 2020 року до суду поступило клопотання адвоката ОСОБА_3 про відкладення судового засідання з розгляду його клопотання про встановлення процесуальних строків досудового розслідування, яке було призначене на 14 год. 30 хв. 11 грудня 2020 року.
Ухвалою слідчого судді, яка занесена до журналу судового засідання, постановлено відмовити у задоволені клопотання адвоката ОСОБА_3 про відкладення судового засідання з розгляду клопотання про встановлення процесуальних строків досудового розслідування, оскільки адвокат не долучив до матеріалів кримінального провадження доказів, які б свідчили про те, що він у цей день зайнятий в інших судових засіданнях, а посилання на карантинні заходи є неспроможними, оскільки адвокат нічим не обґрунтував, яким чином вони перешкоджають йому взяти участь у судовому засіданні.
Слідчий суддя ухвалив розглядати справи без участі адвоката ОСОБА_3 , який будучи належним чином повідомлений про час і місце судового засідання шляхом надсилання повістки на електронну пошту, яка була зазначена особисто ним у клопотанні про встановлення процесуальних строків, до суду не з`явився без поважних причин, а його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
Також, слідчий суддя ухвалив розглядати клопотання без участі старшого слідчого Залізничного ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 , який у судове засідання не з`явився, проте на адресу суду надіслав письмове заперечення, у якому проти задоволення клопотання заперечив, просив слідчого суддю відмовити в його задоволення, а також розглянути клопотання за його відсутності.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, дійшов наступного висновку.
Старшим слідчим Залізничного ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018140060002507 від 14 липня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
Строки досудового розслідування визначені уст. 219 КПК України, зокрема, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців у кримінальному провадженні щодо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
09 липня 2020 року ухвалою слідчого судді Залізничного районного суду м. Львова постановлено: клопотання старшого слідчого Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018140060002507 від 14.07.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України задовольнити; продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018140060002507, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 липня 2018 року на шість місяців, а саме до 14 січня 2021 року.
Станом на дату розгляду клопотання жодній особі не повідомлено про підозру у межах кримінального провадження № 12018140060002507.
Відповідно до положень ст. 113, ч. 1 ст. 114КПК Українипроцесуальні строки - це встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов`язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії. Будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконанні без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цьогоКодексу. Для забезпечення виконання сторонами кримінального провадження вимог розумного строку слідчий суддя, суд має право встановлювати процесуальні строки у межах граничного строку, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням обставин, встановлених під час відповідного кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 28КПК України, кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
Згідно з ч. 6 ст. 28КПК України, підозрюваний, обвинувачений, потерпілий, інші особи, права чи інтереси яких обмежуються під час досудового розслідування, мають право на звернення до прокурора, слідчого судді або суду з клопотанням, в якому викладаються обставини, що обумовлюють необхідність здійснення кримінального провадження (або окремих процесуальних дій) у більш короткі строки, ніж ті, що передбачені цим Кодексом.
При цьому при вирішенні клопотання необхідно виходити із недопустимості порушення процесуальної самостійності слідчого, прокурора, що передбачені ч. 1 ст.36, ч. 5 ст.40 КПК України. Реалізуючи повноваження щодо забезпечення розумних строків, суб`єкти, зазначені у ч. 6ст. 28 КПК України, у тому числі і слідчий суддя, не можуть втручатися у законну діяльність та компетенцію один одного.
Отже, предметом розгляду клопотання, поданого у порядку ч. 6ст. 28 КПК України, можуть стати лише ті процесуальні дії, необхідність вчинення яких у певний строк прямо випливає із норм кримінального процесуального закону або рішення про їх проведення раніше було прийняте стороною обвинувачення.
Наведене вище узгоджується із висновком Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду, який знайшов відображення у постанові від 16.05.2019 за № 761/20985/18 (провадження № 51-8007 км 18), де зазначено, що жодною з норм кримінального процесуального закону, не передбачене повноваження слідчого судді про встановлення слідчому процесуального строку для закінчення досудового розслідування.
В свою чергу адвокат у клопотанні не зазначає конкретних слідчих дій, які він вважає необхідним вчинити у більш короткі строки, ніж ті, що передбаченіКПК України.
Разом з тим, слідчий суддя зазначає, що діючими нормами КПК Українипередбачена можливість оскарження недотримання розумних строків на стадії досудового розслідування прокурору вищого рівня у спосіб та порядок, що визначенийст. 308 КПК України, відповідно до якого підозрюваний, обвинувачений, потерпілий мають право оскаржити прокурору вищого рівня недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування. Прокурор вищого рівня зобов`язаний розглянути скаргу протягом трьох днів після її подання і в разі наявності підстав для її задоволення надати відповідному прокурору обов`язкові для виконання вказівки щодо строків вчинення певних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень. Особа, яка подала скаргу, невідкладно письмово повідомляється про результати її розгляду. Службові особи, винні в недотриманні розумних строків, можуть бути притягнуті до відповідальності, встановленої законом.
Беручи до уваги, що строки досудового розслідування у кримінальному проваджені № 12018140060002507 закінчуються 14 січня 2021 року, тобто фактично через один місяць від дати розгляду клопотання, а слідчий суддя не наділений повноваженнями для встановлення відповідних граничних строків досудового розслідування у спосіб, в який це просить зробити адвокат ОСОБА_3 , слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання адвоката задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 12,113,114,309,372 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про встановлення процесуальних строків досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018140060002507 відмовити.
Ухвала остаточна та в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Оригінал ухвали.
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2020 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 93495654 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про встановлення процесуальних строків |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Боровков Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні