ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В АЛ А
11 грудня 2020 року
м. Харків
Справа № 2-2086/10
Провадження № 22-ц/818/ 6229 /20
Харківський апеляційний суд в особі судді судової колегії судової палати у цивільних справах Кругової С.С., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за позовом ОСОБА_1 до Барвінківської ради Харківської області про визнання права власності, за апеляційною скаргою ОСОБА_2 , який не був залучений до участі у розгляді справи, на рішення Барвінківського районного суду Харківської області від 23 листопада 2010 року, -
в с т а н о в и в :
Рішенням Барвінківського районного суду Харківської області від 23 листопада 2010 року позов ОСОБА_1 задоволено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції 1 грудня 2020 року через канцелярію суду ОСОБА_2 , який не був залучений до участі у розгляді справи, звернувся з апеляційною скаргою , яка містить клопотання про відстрочення сплати судового збору до закінчення апеляційного провадження та поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Проте, перевіривши матеріали справи в порядку вирішення питання про відкриття апеляційного провадження, вважаю за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху, виходячи з наступного.
Пунктом 13 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України передбачено, судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.294 ЦПК України (чинного на час ухвалення оскаржуваного рішення) апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
З матеріалів справи вбачається, що копію оскаржуваного рішення ОСОБА_2 отримав 25 червня 2019 року та вже звертався на вказане рішення з апеляційною скаргою, яка ухвалою апеляційного суду від 27 грудня 2019 року була визнана неподаною та повернута, вдруге апеляційна скарга була подана особою лише 1 грудня 2020 року.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду жодних доводів не наведено.
Відповідно до ч.3, ч.4 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу , і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу .
За таких обставин, дана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків, а саме: надання доказів та обґрунтування заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Барвінківського районного суду Харківської області від 23 листопада 2011 року.
Крім того, апеляційна скарга не відповідає вимогам Закону України Про судовий збір , а саме відповідачем не сплачено судовий збір.
Апеляційна скарга містить клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке наразі не підлягає задоволенню, оскільки є необґрунтованим та не підтвердженим належними та допустимими доказами.
Згідно із частинами першою та третьою статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Тлумачення статті 136 ЦПК України та статті 8 Закону України Про судовий збір свідчить, що підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, є врахування судом майнового стану сторони.
Згідно із частиною першою статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Єдиною підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати юридичної особи є врахування судом її майнового стану.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з положеннями статті 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У зв`язку з наведеним, а також відсутністю доказів на підтвердження доводів, необхідно відмовити у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до п.п. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір з апеляційних скарг на рішення суду встановлюється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Беручи до уваги п. а ч. 1 ст. 3 Закону України Про державне мито (в редакції на час звернення з позовом), по даній справі скаржнику потрібно було сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги по 256 грн. 50 коп.
Реквізити рахунку для сплати судового збору:
Отримувач коштів: УК Основ"ян/мХар Основ"янсь/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37999628 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA498999980313151206080020011, Код класифікації доходів бюджету 22030101 Призначення платежу *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Харківський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).
Згідно з п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу , застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу .
За таких обставин, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків, шляхом:1) надання апеляційному суду оригіналу квитанції про сплату судового збору за вказаними реквізитами у розмірі 256 грн. 50 коп. або належних та допустимих доказів на підтвердження доводів клопотання про відстрочення сплати судового збору та 2) надання належних і допустимих доказів та обґрунтування заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Барвінківського районного суду Харківської області від 23 листопада 2011 року.
Керуючись ст.185, ст.356, 357 ЦПК України, ЗУ Про судовий збір , ЗУ "Про Державний бюджет України", суд -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 , який не був залучений до участі у розгляді справи, на рішення Барвінківського районного суду Харківської області від 23 листопада 2010 року - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків (надання до Харківського апеляційного суду 1) оригіналу квитанції про сплату судового збору за вказаними реквізитами у розмірі 256 грн. 50 коп. або належних та допустимих доказів на підтвердження доводів клопотання про відстрочення сплати судового збору та 2) належних і допустимих доказів та обґрунтування заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Барвінківського районного суду Харківської області від 23 листопада 2011 року) у термін 10 днів з дня отримання копії ухвали апеляційного суду.
Роз`яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вищевказаних вимог у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, в частині визначення судового збору касаційна скарга може бути подана протягом тридцяти днів безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя С.С. Кругова
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2020 |
Оприлюднено | 15.12.2020 |
Номер документу | 93531953 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Кругова С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні