ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 620/3627/19 Суддя (судді) першої інстанції: Клопот С.Л.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2020 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Єгорової Н.М.
суддів: Сорочка Є.О., Федотова І.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби України у Чернігівській області на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 травня 2020 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "СТБ" до Головного управління Державної податкової служби України у Чернігівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И Л А :
У грудні 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма "СТБ" звернулось до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної податкової служби України у Чернігівській області, Державної податкової служби України, в якому просило:
Визнати протиправними та скасувати у повному обсязі рішення комісії Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації:
- від 08 серпня 2019 року № 1248369/37418377 про відмову в реєстрації поданої Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ податкової накладної № 4 від 20 травня 2019 року;
- від 02 вересня 2019 року № 1264441/37418377 про відмову в реєстрації поданої Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ податкової накладної № 5 від 26 квітня 2019 року;
- від 02 вересня 2019 року № 1264442/37418377 про відмову в реєстрації поданої Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ податкової накладної № 6 від 30 квітня 2019 року;
- від 02 вересня 2019 року № 1264443/37418377 про відмову в реєстрації поданої Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ податкової накладної № 7 від 05 квітня 2019 року;
- від 02 вересня 2019 року № 1264444/37418377 про відмову в реєстрації поданої Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ податкової накладної № 7 від 15 травня 2019 року;
- від 02 вересня 2019 року № 1264445/37418377 про відмову в реєстрації подане" Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ податкової накладної № 6 від 15 травня 2019 року;
- від 02 вересня 2019 року № 1264446/37418377 про відмову в реєстрації поданої Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ податкової накладної № 5 від 20 травня 2019 року;
- від 16 липня 2019 року № 1223776/37418377 про відмову в реєстрації поданої Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ податкової накладної № 3 від 23 квітня 2019 року;
- від 16 липня 2019 року № 1223774/37418377 про відмову в реєстрації поданої Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ податкової накладної № 4 від 24 квітня 2019 року.
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, які подані Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ : податкову накладну № 4 від 20 травня 2019 року, податкову накладну № 5 від 26 квітня 2019 року; податкову накладну № 6 від 30 квітня 2019 року; податкову накладну № 7 від 05 квітня 2019 року; податкову накладну № 7 від 15 травня 2019 року; податкову накладну № 6 від 15 травня 2019 року; податкову накладну № 5 від 20 травня 2019 року; податкову накладну № 3 від 23 квітня 2019 року; податкову накладну № 4 від 24 квітня 2019 року.
Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 травня 2020 року адміністративний позов задоволено повністю. При цьому суд першої інстанції виходив з того, що в оскаржуваних рішеннях не вказано, яких саме первинних документів позивачем не надано, при тому, що надані Головному управлінню ДПС у Чернігівській області акти приймання виконаних будівельних робіт типової форми № КБ-2в є первинними документами, якими підтверджується здійснення господарської операції з виконання будівельно - монтажних робіт. Суд вказує, що при прийнятті оскаржуваних рішень Головним управлінням ДПС у Чернігівській області не дотримано приписів п.п. 14, 21 Порядку № 117.
Не погоджуючись з постановленим рішенням, Головне управління Державної податкової служби України у Чернігівській області подало апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
В апеляційній скарзі Головне управління Державної податкової служби України у Чернігівській області посилається на порушення судом першої інстанції норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. Зокрема, зазначає, що Комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області розглянуті отримані документи та визнано такими, що надані в обсязі, недостатньому для надання пропозицій щодо реєстрації зазначених ПН, а саме: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), г тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні . Зазначає, що дані обставини навпаки вказують на правомірність дій контролюючого органу, саме під час прийняття такого рішення за відсутності всіх належних документів, а тому визнання його протиправним є неправомірним та необґрунтованим, та в свою чергу вказує на бездіяльність позивача, яка проявилась у ненаданні повного пакету документів, як того вимагає, Постанова №117.
У межах встановленого судом строку відзиву на апеляційну скаргу не надійшло.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.
Вирішуючи вказаний спір, суд першої інстанції встановив, що основним видом діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма СТБ є будівництво житлових і нежитлових будівель (Код КВЕД 41.20), для здійснення якого на час виконання зазначених у цьому позові робіт мали ліцензію на господарську діяльність, пов`язану із створенням об`єктів архітектури від 23 травня 2014 № АЕ290548, видану Державною архітектурно - будівельною інспекцією України.
Починаючи з 03 січня 2012 ТОВ Фірма СТБ зареєстровано в якості платника податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість від 03 січня 2012 № 200017953 та витягом з реєстру платників податку на додану вартість від 05 січня 2018 року № 1825084500001.
01 червня 2018 року, в рамках здійснення вказаного виду діяльності, між ТОВ Фірма СТБ , як Підрядником, та Товариством з обмеженою відповідальністю Північно - Українська експортно - імпортна компанія , як Замовником, укладено договір підряду № 4-01/06-18, відповідно до умов якого Підрядник зобов`язався на свій ризик виконати за завданням Замовника будівельно-монтажні роботи за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., загальною вартістю 807875,70 грн., в т.ч. ПДВ : 134645,95 грн.
20 травня 2019 року, між ТОВ Фірма СТБ та ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія , підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2019 року , а також довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за травень 2019 року , згідно яких ТОВ Фірма СТБ здало, а ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія прийняло будівельно-монтажні роботи за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., вул. Тараса Шевченка, 139, загальною вартістю 32120,00 грн., крім того ПДВ : 6424,00 грн., всього з ПДВ : 38544,00 грн.
20 травня 2019 року ТОВ Фірма СТБ склало податкову накладну № 4 на загальну суму 7875,70 грн., в т.ч. ПДВ-20%: 1312,62 грн.
На решту суми зданих за вказаним актом будівельно - монтажних робіт податкові накладні були складені позивачем під час отримання від ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія попередньої оплати їх вартості. Усі ці податкові накладні належним чином зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказом, що підтверджує наведені обставини, є доданий до позовної заяви загальний перелік складених позивачем податкових накладних по покупцю ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія за період з червня 2018 року по травень 2019 року , сформований за даними Єдиного реєстру податкових накладних.
12 липня 2019 року ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія сплатило ТОВ Фірма СТБ 7875,70 грн. із призначенням платежу оплата за будівельні роботи зг. дог. 4-01/06-18 від 01 червня 2018 року , в т.ч. ПДВ 20% 1312,62 грн.
26 липня 2019 року, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (програми електронного документообігу Арт Звіт Плюс), позивач направив цю податкову накладну у вигляді електронного файлу до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26 липня 2019 року № 9163092986, в якій зазначалося, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 20 травня 2019 року № 4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податків. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказами, що підтверджують наведені обставини, є договір підряду від 01 червня 2018 року № 4-01/06-18, акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2019 року від 20 травня 2019 року, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за травень 2019 року від 20 травня 2019 року, податкова накладна від 20 травня 2019 року № 4, квитанція про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26 липня 2019 року № 9163092986 та вхідний платіж від 12 липня 2019 року № 76, копії яких додаються.
07 серпня 2019 року, на виконання вказаної у квитанції пропозиції, позивач подав відповідачу повідомлення № 2 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до яких були додані письмові пояснення від 07 серпня 2019 року, а також перелічені вище документи.
Доказом, що підтверджує подання цього повідомлення позивачем та його отримання відповідачем, є квитанції №№ 1,2 від 07 серпня 2019 року .
08 серпня 2019 року, комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення № 1248369/37418377 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної від 20 травня 2019 року № 4 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки. Дане рішення надіслано позивачу 19 серпня 2019 року.
01 червня 2018 року, між ТОВ Фірма СТБ , як Підрядником, та Товариством з обмеженою відповідальністю Північно - Українська експортно - імпортна компанія , як Замовником, укладено договір підряду № 2-01/06-18, відповідно до умов якого Підрядник зобов`язався на свій ризик виконати за завданням Замовника роботи з улаштування фундаменту силосу за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., вул. Тараса Шевченка, 139, загальною вартістю 3904999,50 грн., в т.ч. ПДВ : 650833,20 грн.
26 квітня 2019 року між ТОВ Фірма СТБ та ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2019 року , а також довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за квітень 2019 року , згідно яких ТОВ Фірма СТБ здало, а ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія прийняло будівельні роботи з улаштування фундаменту силосу за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., вул. Тараса Шевченка, 139, загальною вартістю 3254166,25 грн., крім того ПДВ : 650833,25 грн., всього з ПДВ : 3904999,50 грн.
26 квітня 2019 року ТОВ Фірма СТБ склало податкову накладну № 5 на загальну суму 35924,30 грн., в т.ч. ПДВ-20%: 5987,38 грн.
На решту суми зданих за вказаним актом будівельних робіт податкові накладні вже були складені позивачем під час отримання від ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія попередньої оплати їх вартості. Усі ці податкові накладні належним чином зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказом, що підтверджує наведені обставини, є доданий до позовної заяви загальний перелік складених позивачем податкових накладних по покупцю ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія за період з червня 2018 року по травень 2019 року , сформований за даними Єдиного реєстру податкових накладних.
12 липня 2019 року ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія сплатило ТОВ Фірма СТБ 35924,30 грн. із призначенням платежу оплата за будівельні роботи зг. дог. 2-01/06-18 від 01 червня 2018 року , в т.ч. ПДВ 20% 5987,38 грн.
30 липня 2019 року, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (програми електронного документообігу Арт Звіт Плюс), позивач направив цю податкову накладну у вигляді електронного файлу до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30 липня 2019 року № 9165875901, в якій зазначалося, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 26 квітня 2019 року № 5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податків. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказами, що підтверджують наведені обставини, є договір підряду від 01 червня 2018 року № 2-01/06-18, акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2019 року від 26 квітня 2019 року, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за квітень 2019 року від 26 квітня 2019 року, податкова накладна від 26 квітня 2019 року № 5, квитанція про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30 липня 2019 року № 9165875901 та вхідний платіж від 12 липня 2019 року № 75.
30 серпня 2019 року, на виконання вказаної у квитанції пропозиції, позивач подав відповідачу повідомлення № 3 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до яких були додані письмові пояснення від 30 серпня 2019 року, а також перелічені вище документи, що підтверджують факт виконання робіт та їх оплату.
02 вересня 2019 року, комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення № 1264441/37418377 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної від 26 квітня 2019 року № 5 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки. Про прийняття зазначеного рішення позивач дізнався з квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 11 вересня 2019 року.
01 червня 2018 року, між ТОВ Фірма СТБ , як Підрядником, та Товариством з обмеженою відповідальністю Північно - Українська експортно - імпортна компанія , як Замовником, укладено договір підряду № 5-01/06-18, відповідно до умов якого Підрядник зобов`язався на свій ризик виконати за завданням Замовника роботи з улаштування фундаменту під склад, виготовлення та монтажу металокаркасу та обшивки стін складу за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., загальною вартістю 3207910,60 грн., в т.ч. ПДВ : 534651,80 грн.
30 квітня 2019 року, між ТОВ Фірма СТБ та ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія , підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2019 року , а також довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за квітень 2019 року , згідно яких ТОВ Фірма СТБ здало, а ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія прийняло будівельні роботи з улаштування фундаменту під склад, виготовлення та монтажу метало каркасу та обшивки стін складу за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., вул. Тараса Шевченка, 139, загальною вартістю 2673258,83 грн., крім того ПДВ 534651,77 грн., всього з ПДВ : 3207910,60 грн.
30 квітня 2019 року ТОВ Фірма СТБ склало податкову накладну № 6 на загальну суму 71686,60 грн., в т.ч. ПДВ-20%: 11947,77 грн.
На решту суми зданих за вказаним актом будівельних робіт податкові накладні вже були складені позивачем під час отримання від ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія попередньої оплати їх вартості. Усі ці податкові накладні належним чином зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказом, що підтверджує наведені обставини, є доданий до позовної заяви загальний перелік складених позивачем податкових накладних по покупцю ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія за період з червня 2018 року по травень 2019 року , сформований за даними Єдиного реєстру податкових накладних.
12 липня 2019 року,ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія сплатило ТОВ Фірма СТБ 71686,60 грн. із призначенням платежу оплата за будівельні роботи зг. дог. 5-01/06-18 від 01 червня 2018 року, в т.ч. ПДВ 20% 11947,77 грн.
30 липня 2019 року, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (програми електронного документообігу Арт Звіт Плюс), позивач направив цю податкову накладну у вигляді електронного файлу до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30 липня 2019 року № 9165876512, в якій зазначалося, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30 квітня 2019 року № 6 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податків. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказами, що підтверджують наведені обставини, є договір підряду від 01 червня 2018 року № 5-01/06-18, акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2019 року від 30 квітня 2019 року, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за квітень 2019 року від 30 квітня 2019 року, податкова накладна від 30 квітня 2019 року № 6, квитанція про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30 липня 2019 року № 9165876512 та вхідний платіж від 12 липня 2019 року № 77.
30 серпня 2019 року, на виконання вказаної у квитанції пропозиції, позивач подав відповідачу повідомлення № 3 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до яких були додані письмові пояснення від 30 серпня 2019 року, а також перелічені вище документи, що підтверджують факт виконання робіт та їх оплату.
Доказом, що підтверджує подання цього повідомлення позивачем та його отримання відповідачем, є квитанції №№ 1,2 від 30 серпня 2019 року.
02 вересня 2019 року, комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1264442/37418377 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної від 30 квітня 2019 року № 6 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки.
У розділі додаткова інформація вказано: первинні документи на реалізацію товарів/послуг. Дане рішення надіслано позивачу 11 вересня 2019 року, що підтверджується квитанцією про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
01 червня 2018 року, між ТОВ Фірма СТБ , як Підрядником, та Товариством з обмеженою відповідальністю Північно - Українська експортно - імпортна компанія , як Замовником, укладено договір підряду № б/н, відповідно до умов якого Підрядник зобов`язався на свій ризик виконати за завданням Замовника роботи з демонтажу армованої монолітної плити під силос СМВУ 220 та роботи з вдавлювання та розпушування палей 176 шт за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., вул. Тараса Шевченка, 139, загальною вартістю 2039151,80 грн., в т.ч. ПДВ : 339858,60 грн.
05 квітня 2019 року, між ТОВ Фірма СТБ та ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія , підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2019 року , а також довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за квітень 2019 року , згідно яких ТОВ Фірма СТБ здало, а ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія прийняло будівельні роботи з демонтажу армованої монолітної плити під силос СМВУ 220 та роботи з вдавлювання та розпушування палей 176 шт. за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., вул. Тараса Шевченка, 139, загальною вартістю 1465673,17 грн., крім того ПДВ 293134,63 грн., всього з ПДВ: 1758807,80 грн.
05 квітня 2019 року ТОВ Фірма СТБ склало податкову накладну № 7 на загальну суму 89151,80 грн., в т.ч. ПДВ-20%: 14858,63 грн.
На решту суми зданих за вказаним актом будівельних робіт податкові накладні вже були складені позивачем під час отримання від ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія попередньої оплати їх вартості. Усі ці податкові накладні належним чином зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказом, що підтверджує наведені обставини, є доданий до позовної заяви загальний перелік складених позивачем податкових накладних по покупцю ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія за період з червня 2018 року по травень 2019 року , сформований за даними Єдиного реєстру податкових накладних.
12 липня 2019 року ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія сплатило ТОВ Фірма СТБ 89151,80 грн. із призначенням платежу оплата за будівельні роботи зг. дог. б/н від 01 червня 2018 року , в т.ч. ПДВ 20% 14858,63 грн.
29 липня 2019 року, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (програми електронного документообігу Арт Звіт Плюс), позивач направив цю податкову накладну у вигляді електронного файлу до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29 липня 2019 року № 9164600546, в якій зазначалося, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 05 квітня 2019 року № 7 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податків. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказами, що підтверджують наведені обставини, є договір підряду від 01 червня 2018 року № б/н, акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за квітень 2019 року від 05 квітня 2019 року, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за квітень 2019 року від 05 квітня 2019 року, податкова накладна від 05 квітня 2019 року № 7, квитанція про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29 липня 2019 року № 9164600546 та вхідний платіж від 12 липня 2019 року № 74.
30 серпня 2019 року, на виконання вказаної у квитанції пропозиції, позивач подав відповідачу повідомлення № 3 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до яких були додані письмові пояснення від 30 серпня 2019 року, а також перелічені вище документи, що підтверджують факт виконання робіт та їх оплату.
Доказом, що підтверджує подання цього повідомлення позивачем та його отримання відповідачем, є квитанції №№ 1,2 від 30 серпня 2019 року.
02 вересня 2019 року, комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення № 1264443/37418377 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної від 05 квітня 2019 року № 7 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки.
У розділі додаткова інформація вказано: первинні документи на реалізацію товарів/послуг. Дане рішення надіслано позивачу 11 вересня 2019 року.
03 вересня 2018 року, між ТОВ Фірма СТБ , як Підрядником, та Товариством з обмеженою відповідальністю Північно - Українська експортно - імпортна компанія , як Замовником, укладено договір підряду № 3/09, відповідно до умов якого Підрядник зобов`язався на свій ризик виконати за завданням Замовника роботи з монтажу силосу з галереєю, самопливів та ланцюгових транспортерів за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., загальною вартістю 801480,00 грн., в т.ч. ПДВ : 133580,00 грн.
07 травня 2019 року, між ТОВ Фірма СТБ та ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2 в за травень 2019 року , а також довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за травень 2019 року , згідно яких ТОВ Фірма СТБ здало, а ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія прийняло будівельні роботи з монтажу силосу з галереєю, самопливів та ланцюгових транспортерів за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., вул. Тараса Шевченка, 139, загальною вартістю 667900,00 грн., крім того ПДВ 133580,00 грн., всього з ПДВ: 801480,00 грн.
15 травня 2019 року ТОВ Фірма СТБ склало податкову накладну № 7 на загальну суму 101480,00 грн., в т.ч. ПДВ-20%: 16913,33 грн.
На решту суми зданих за вказаним актом будівельних робіт податкові накладні вже були складені позивачем під час отримання від ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія попередньої оплати їх вартості. Усі ці податкові накладні належним чином зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказом, що підтверджує наведені обставини, є доданий до позовної заяви загальний перелік складених позивачем податкових накладних по покупцю ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія за період з червня 2018 року по травень 2019 року , сформований за даними Єдиного реєстру податкових накладних.
16 липня 2019 року ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія сплатило ТОВ Фірма СТБ 101480,00 грн. із призначенням платежу оплата за будівельні роботи зг. дог. 3/09 від 03 вересня 2018 року , в т.ч. ПДВ 20% 16913,33 грн.
29 липня 2019 року, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (програми електронного документообігу Арт Звіт Плюс), позивач направив цю податкову накладну у вигляді електронного файлу до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29 липня 2019 року № 9164598941, в якій зазначалося, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 15 травня 2019 року № 7 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податків. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказами, що підтверджують наведені обставини, є договір підряду від 03 вересня 2018 року № 3/09, акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2019 року від 07 травня 2019 року, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за травень 2019 року від 07 травня 2019 року, податкова накладна від 15 травня 2019 року № 7, квитанція про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29 липня 2019 року № 9164598941 та вхідний платіж від 16 липня 2019 року № 98.
30 серпня 2019 року, на виконання вказаної у квитанції пропозиції, позивач подав відповідачу повідомлення № 3 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до яких були додані письмові пояснення від 30 серпня 2019 року, а також перелічені вище документи, що підтверджують факт виконання робіт та їх оплату.
Доказом, що підтверджує подання цього повідомлення позивачем та його отримання відповідачем, є квитанції №№ 1,2 від 30 серпня 2019 року, копії яких додаються.
02 вересня 2019 року, комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення № 1264444/37418377 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної від 15 травня 2019 року № 7 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки.
У розділі додаткова інформація вказано: первинні документи на реалізацію товарів/послуг. Дане рішення надіслано позивачу 11 вересня 2019 року, що підтверджується квитанцією про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 11 вересня 2019 року.
02 жовтня 2018 року, між ТОВ Фірма СТБ , як Підрядником, та Товариством з обмеженою відповідальністю Північно - Українська експортно - імпортна компанія , як Замовником, укладено договір підряду № 6-2/10-18, відповідно до умов якого Підрядник зобов`язався на свій ризик виконати за завданням Замовника електромонтажні роботи, що зазначені в наявній у договорі таблиці, в смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., загальною вартістю 227798,00 грн., в т.ч. ПДВ : 37966,40 грн.
15 травня 2019 року, між ТОВ Фірма СТБ та ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2019 року , а також довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за травень 2019 року , згідно яких ТОВ Фірма СТБ здало, а ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія прийняло будівельні роботи за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., вул. Тараса Шевченка, 139, загальною вартістю 189831,67 грн., крім того ПДВ 37966,33 грн., всього з ПДВ : 227798,00 грн.
15 травня 2019 року ТОВ Фірма СТБ склало податкову накладну № 6 на загальну суму 27798,00 грн., в т.ч. ПДВ-20%: 4633,00 грн.
На решту суми зданих за вказаним актом будівельних робіт податкові накладні вже були складені позивачем під час отримання від ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія попередньої оплати їх вартості. Усі ці податкові накладні належним чином зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказом, що підтверджує наведені обставини, є доданий до позовної заяви загальний перелік складених позивачем податкових накладних по покупцю ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія за період з червня 2018 року по травень 2019 року , сформований за даними Єдиного реєстру податкових накладних.
16 липня 2019 року ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія сплатило ТОВ Фірма СТБ 27798,00 грн. із призначенням платежу оплата за будівельні роботи зг. дог. 6-2/10-18 від 02 жовтня 2018 року, в т.ч. ПДВ 20% 4633,00 грн.
29 липня 2019 року, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (програми електронного документообігу Арт Звіт Плюс), позивач направив цю податкову накладну у вигляді електронного файлу до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29 липня 2019 року № 9164601866, в якій зазначалося, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 15 травня 2019 року № 6 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податків. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказами, що підтверджують наведені обставини, є договір підряду від 02 жовтня 2018 року № 6-2/10-18, акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2019 року від 15 травня 2019 року, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за травень 2019 року від 15 травня 2019 року, податкова накладна від 15 травня 2019 року № 6, квитанція про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29 липня 2019 року № 9164601866 та вхідний платіж від 16 липня 2019 року № 99.
30 серпня 2019 року, на виконання вказаної у квитанції пропозиції позивач подав відповідачу повідомлення № 3 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до яких були додані письмові пояснення від 30 серпня 2019 року, а також перелічені вище документи, що підтверджують факт виконання робіт та їх оплату.
Доказом, що підтверджує подання цього повідомлення позивачем та його отримання відповідачем, є квитанції № № 1,2 від 30 серпня 2019 року.
02 вересня 2019 року, комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення № 1264445/37418377 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної від 15 травня 2019 року № 6 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки.
У розділі додаткова інформація вказано: первинні документи на реалізацію товарів/послуг. Дане рішення надіслано позивачу 11 вересня 2019 року, що підтверджується квитанцією про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 11 вересня 2019 року.
23 жовтня 2018 року, між ТОВ Фірма СТБ , як Підрядником, та Товариством з обмеженою відповідальністю Північно - Українська експортно - імпортна компанія , як Замовником, укладено договір підряду № 23/10-18, відповідно до умов якого Підрядник зобов`язався на свій ризик виконати за завданням Замовника перелічені у договорі будівельно-монтажні роботи за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., загальною вартістю 860880,00 грн., в т.ч. ПДВ : 143480,00 грн.
20 травня 2019 року, між ТОВ Фірма СТБ та ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія , підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2019 року , а також довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за травень 2019 року , згідно яких ТОВ Фірма СТБ здало, а ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія прийняло будівельно-монтажні роботи за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., вул. Тараса Шевченка, 139, загальною вартістю 253500,00 грн., крім того ПДВ 50700,00 грн., всього з ПДВ : 304200,00 грн.
20 травня 2019 року ТОВ Фірма СТБ склало податкову накладну № 5 на загальну суму 70000,00 грн., в т.ч. ПДВ-20%: 11666,00 грн.
На решту суми зданих за вказаним актом будівельних робіт податкові накладні вже були складені позивачем під час отримання від ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія попередньої оплати їх вартості. Усі ці податкові накладні належним чином зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказом, що підтверджує наведені обставини, є доданий до позовної заяви загальний перелік складених позивачем податкових накладних по покупцю ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія за період з червня 2018 року по травень 2019 року , сформований за даними Єдиного реєстру податкових накладних.
16 липня 2019 року ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія сплатило ТОВ Фірма СТБ 70000,00 грн. із призначенням платежу оплата за будівельні роботи зг. дог. 23/10-18 від 23 жовтня 2018 року, в т.ч. ПДВ 20% 11666,67 грн.
26 липня 2019 року, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (програми електронного документообігу Арт Звіт Плюс), позивач направив цю податкову накладну у вигляді електронного файлу до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26 липня 2019 року № 9163111354, в якій зазначалося, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 20 травня 2019 року № 5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податків. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказами, що підтверджують наведені обставини, є договір підряду від 23 жовтня 2018 року № 23/10-18, акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2019 року від 20 травня 2019 року, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за травень 2019 року від 20 травня 2019 року, податкова накладна від 20 травня 2019 року № 5, квитанція про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26 липня 2019 року № 9163111354 та вхідний платіж від 16 липня 2019 року № 100.
30 серпня 2019 року, на виконання вказаної у квитанції пропозиції позивач подав відповідачу повідомлення № 3 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до яких були додані письмові пояснення від 30 серпня 2019 року, а також перелічені вище документи, що підтверджують факт виконання робіт та їх оплату.
Доказом, що підтверджує подання цього повідомлення позивачем та його отримання відповідачем, є квитанції № № 1,2 від 30 серпня 2019 року.
02 вересня 2019 року, комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення № 1264446/37418377 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної від 20 травня 2019 року № 5 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки.
У розділі додаткова інформація вказано: первинні документи на реалізацію товарів/послуг. Дане рішення надіслано позивачу 11 вересня 2019 року, що підтверджується квитанцією про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 11 вересня 2019 року.
23 квітня 2018 року, між ТОВ Фірма СТБ , як Підрядником, та Товариством з обмеженою відповідальністю Північно - Українська експортно - імпортна компанія , як Замовником, укладено договір підряду № 23/10-18, відповідно до умов якого Підрядник зобов`язався на свій ризик виконати за завданням Замовника перелічені у договорі будівельно - монтажні роботи за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., загальною вартістю 860880,00 грн., в т.ч. ПДВ : 143480,00 грн.
20 травня 2019 року, між ТОВ Фірма СТБ та ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія підписано акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за травень 2019 року , а також довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за травень 2019 року , згідно яких ТОВ Фірма СТБ здало, а ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія прийняло будівельно-монтажні роботи за адресою смт. Парафіївка, Ічнянського району, Чернігівської обл., вул. Тараса Шевченка, 139, загальною вартістю 253500,00 грн., крім того ПДВ 50700,00 грн., всього з ПДВ : 304200,00 грн.
23 квітня 2019 року, ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія платіжним дорученням № 230 сплатило ТОВ Фірма СТБ 80000,00 грн. із призначенням платежу часткова оплата за монтажні роботи зг. дог. 23/10-18 від 23 жовтня 2018 року , в т.ч. ПДВ 20% 13333,33 грн.
23 квітня 2019 року ТОВ Фірма СТБ склало податкову накладну № 3 на загальну суму 80000,00 грн., в т.ч. ПДВ-20%: 13333,33 грн.
14 травня 2019 року, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (програми електронного документообігу Арт Звіт Плюс), позивач направив цю податкову накладну у вигляді електронного файлу до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14 травня 2019 року № 9098944079, в якій зазначалося, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 23 квітня 2019 року № 3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податків. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказами, що підтверджують наведені обставини, є договір підряду від 23 жовтня 2018 року № 23/10-18, платіжне доручення ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія від 23 квітня 2019 року № 230, податкова накладна від 23 квітня 2019 року № 3, квитанція про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14 травня 2019 року № 9098944079.
08 липня 2019 року, на виконання вказаної у квитанції пропозиції, позивач подав відповідачу повідомлення № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до яких були додані письмові пояснення від 08 липня 2019 року, а також перелічені вище документи, що підтверджують факт виконання робіт та їх оплату.
Доказом, що підтверджує подання цього повідомлення позивачем та його отримання відповідачем, є квитанції №№ 1,2 від 08 липня 2019 року.
16 липня 2019 року, комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення № 1223776/37418377 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної від 23 квітня 2019 року № 3 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки. Дане рішення надіслано позивачу 16 липня 2019 року, що підтверджується квитанцією про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 16 липня 2019 року.
26 квітня 2019 року ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія платіжним дорученням № 237 сплатило ТОВ Фірма СТБ 120000,00 грн. із призначенням платежу часткова оплата за монтажні роботи зг. дог. 23/10-18 від 23 жовтня 2018 року , в т.ч. ПДВ 20% 20000,00 грн.
26 квітня 2019 року ТОВ Фірма СТБ склало податкову накладну № 4 на загальну суму 120000,00 грн., в т.ч. ПДВ-20%: 20000,00 грн.
14 травня 2019 року, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (програми електронного документообігу Арт Звіт Плюс), позивач направив цю податкову накладну у вигляді електронного файлу до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14 травня 2019 року № 9098944045, в якій зазначалося, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 26 квітня 2019 року № 4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податків. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Доказами, що підтверджують наведені обставини, є договір підряду від 23 жовтня 2018 року № 23/10-18, платіжне доручення ТОВ Північно - Українська експортно - імпортна компанія від 26 квітня 2019 року № 237, податкова накладна від 26 квітня 2019 року № 4, квитанція про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14 травня 2019 року № 9098944045, копії яких додаються.
08 липня 2019 року, на виконання вказаної у квитанції пропозиції, позивач подав відповідачу повідомлення № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до яких були додані письмові пояснення від 08 липня 2019 року, а також перелічені вище документи, що підтверджують факт виконання робіт та їх оплату.
Доказом, що підтверджує подання цього повідомлення позивачем та його отримання відповідачем, є квитанції № № 1,2 від 08 липня 2019 року.
16 липня 2019 року, комісією Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення № 1223774/37418377 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної від 26 квітня 2019 року № 4 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку із ненаданням платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки. Дане рішення надіслано позивачу 16 липня 2019 року, що підтверджується квитанцією про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 16 липня 2019 року.
Вважаючи вказані дії протиправними, а свої права порушеними, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
На підставі встановлених вище обставин, суд першої інстанції прийшов до висновку про те, що наявні правові підстави для визнання протиправними і скасування рішень комісії Головного управління ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та про зобов`язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні датою їх фактичного отримання.
З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів не може не погодитися з огляду на наступне.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, правовідносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема: визначають вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Відповідно до п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29 грудня 2010 року у редакції, що діяла на дату виникнення спірних правовідносин (надалі - порядок № 1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з п. 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис , Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 13 Порядку № 1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Відповідно до приписів пункту 201.16 статті 201 ПК України в редакції, що діяла на дату виникнення спірних правовідносин, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Згідно з пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно з п. 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 (далі - Порядок № 117), податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
При цьому, відповідно до змісту п. 10 Порядку № 117 критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
Пунктом 13 Порядку № 117 передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування; 2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; 3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Колегія суддів звертає увагу, що зі змісту Квитанцій вбачається, що контролюючим органом сформовано висновки про відповідність Податкових накладних критеріям ризиковості платника податку, визначених пп. 1.6 п. 1 "Критерії ризиковості платника податку" (далі - Критерії № 959).
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що контролюючим органом було грубо порушено не тільки принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, а і норми п. 13 Порядку № 117, оскільки ним не зазначено у Квитанціях конкретного та чіткого критерію ризиковості платника податку, достатнього для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), на підставі яких здійснено зупинення реєстрації податкових накладних.
Колегія суддів зазначає, що фіскальним органом у Квитанціях зазначено лише загальне посилання на відповідність податкових накладних критерію(ям) ризиковості платника податку, визначених пп. 1.6 п. 1 Критеріїв № 959.
Натомість, як принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, так і п. 13 Порядку № 117 вимагає від контролюючого органу зазначення конкретного виду критерію.
Проте, Відповідачами не було надано а ні до суду першої інстанції, а ні до суду апеляційної інстанції, доказів, з яких можливо встановити обставини через які вони дійшли висновку про відповідність податкових накладних критеріям ризиковості платника податку.
Колегія суддів зазначає, що пп. 1.6 п. 1 Критеріїв № 959 містить у собі визначення різних обставин встановлення ризиковості платника податків: платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:
- платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);
- дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;
- платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);
- платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;
- платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16 січня 3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;
- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16 січня 3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);
- наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв. Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.
Крім того, відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв № 959, податкові накладні/розрахунки коригування, складені платниками податку, перевіряються на відповідність ознакам ризиковості здійснення операцій: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яку(ий) подано на реєстрацію в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 відсотків загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД та послуг з кодами згідно з ДКПП, перелік яких визначено ДФС відповідно до додатка, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в Таблиці даних платника податку як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).
Таким чином, фіскальний орган був зобов`язаний у Квитанціях чітко вказати не тільки на конкретний вид критерію, а і на відповідне рішення, відповідно до якого позивача внесено до переліку ризикових платників.
Крім того, Відповідачами також не надано до суду ані самого протоколу засідання Комісії, ані переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, ані матеріалів, на підставі яких платника податків віднесено до такого переліку.
При цьому, пунктами 6 та 7 Порядку № 117 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється. У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна / розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
З аналізу змісту вказаних норм видно, що підставами для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є наступна відповідність:
1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;
2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.
Отже, положення зазначених пунктів Порядку № 117 є чіткими і не припускають неоднозначне (множинне) трактування обов`язків контролюючих органів.
Разом з тим, реєстрація поданих позивачем податкових накладних зупинена, як зазначено в Квитанціях, через те, що "ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку".
Тобто, Головним управлінням Державної податкової служби України у Чернігівській області застосовано критерії ризиковості платника податку до податкових накладних, а не до платника податку - позивача, що свідчить про те, що контролюючим органом реєстрацію податкових накладних зупинено з підстав, які не передбачені законодавством - Порядком № 117.
У той же час, згідно з п.п. 14, 15 Порядку № 117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством. Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).
Пунктами 18-21 Порядку № 117 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Як вірно встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, у спосіб, визначений Порядком № 117, позивачем було направлено на адресу Головного управління Державної податкової служби України у Чернігівській області пояснення та копії первинних документів на підтвердження реальності здійснення операцій по податкових накладних, реєстрацію яких зупинено.
Колегія суддів звертає увагу, що факт зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарських операцій, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (придбання товарів/послуг або отримання коштів), що підтверджується тільки первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що зважаючи на наявність передбачених законодавством документів та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.
Приймаючи до уваги викладене у сукупності, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що оскаржувані рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації є необґрунтованим, безпідставним та таким, що підлягає скасуванню, з чим погоджується колегія суддів.
Щодо позовних вимог про зобов`язання Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкові накладні, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У першому випадку податкова накладна, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, яке ухвалюється саме Комісією ДФС України.
У другому випадку податкова накладна, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної.
Таким чином, нормами Податкового кодексу України чітко визначено настання такої події, як набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію відповідної податкової накладної.
Пунктом 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, встановлено, що у разі надходження до ДФС України рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що належним способом захисту порушеного прав позивача є зобов`язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкові накладні датою їх фактичного надходження.
Колегія суддів також зазначає, що обраний спосіб захисту, щодо зобов`язання ДФС України вчинити відповідні дії узгоджується зі статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту), відповідно до якої кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Згідно з частинами першою та другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (ч. 2 цієї статті).
Отже, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про задоволення позовних вимог.
Згідно пункту 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі Ruiz Torija v. Spain від 9 грудня 1994 року, статтю 6 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов`язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.
При цьому, згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів зазначає, що доводи апеляційної скарги не спростовують правомірності висновків суду першої інстанції.
Положеннями ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Розглянувши доводи Головного управління Державної податкової служби України у Чернігівській області, викладені в апеляційній скарзі, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства України, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав для його скасування не вбачається, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст. ст. 241, 242, 243, 308, 311, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби України у Чернігівській області - залишити без задоволення, а рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 травня 2020 року - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та не підлягає касаційному оскарженню, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя: Н.М. Єгорова
Судді: Є.О. Сорочко
І.В. Федотов
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2020 |
Оприлюднено | 18.12.2020 |
Номер документу | 93563385 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Єгорова Наталія Миколаївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Єгорова Наталія Миколаївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Єгорова Наталія Миколаївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Єгорова Наталія Миколаївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Земляна Галина Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Земляна Галина Володимирівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Земляна Галина Володимирівна