Ухвала
від 17.12.2020 по справі 922/2446/20
СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"17" грудня 2020 р. Справа № 922/2446/20

Суддя-доповідач Здоровко Л.М.,

розглянувши у приміщенні Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлантіс Схід Компані" (вх. №3445 Х/2) на рішення Господарського суду Харківської області від 10.11.2020, ухвалене у приміщенні Господарського суду Харківської області суддею Калініченко Н.В., час проголошення рішення - 11:52год., дата складання повного тексту рішення - 20.11.2020, у справі № 922/2446/20

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агролайф Центр", смт. Степанівка, Сумський район, Сумська обл.,

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлантіс Схід Компані", м. Харків,

про стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Агролайф Центр" звернулось до місцевого господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлантіс Схід Компані" про розірвання договору підряду №1 від 02.08.2019 та стягнення 1 615 104, 38грн як часткового повернення суми авансування згідно договору підряду №1 від 02.08.2019, а також до стягнення заявлено судові витрати, що складаються з судового збору та 11 768, 40грн витрат за проведення експертизи.

Рішенням Господарського суду Харківської області від 10.11.2020 позов задоволено повністю; розірвано договір підряду №1 від 02.08.2019, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Агролайф Центр" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Атлантіс Схід Компані"; стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлантіс Схід Компані" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агролайф Центр" 1 615 104, 38грн, а також судові витрати (сплачений судовий збір) в сумі 26 330, 00грн та 11 768, 40грн витрат, пов`язаних із проведенням експертизи.

Не погодившись з рішенням місцевого господарського суду, Товариство з обмеженою відповідальністю "Атлантіс Схід Компані" звернулося до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції від 10.11.2020 та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Також апелянт просить відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги до моменту її розгляду.

Як вказує апелянт, починаючи з дня введення карантину, ТОВ "Атлантіс Схід Компані", закінчивши виконання поточних зобов`язань, фактично припинило діяльність, звільнило працівників та зараз знаходиться в режимі очікування стабілізації соціальної та економічної ситуації.

Апелянт також зазначає, що на підприємстві введено карантин, чисельність працівників становить одна особа - директор, про що до клопотання додані копії наказів про введення карантину на підприємстві і відомостей про нарахування заробітної плати застрахованим особам; за твердженням апелянта, підприємство має один поточний банківський рахунок в АТ "КБ "Приватбанк", залишки на якому становлять 0, 00грн, про що до скарги додана копія заключної виписки за період з 01.12.2020 по 08.12.2020 по рахунку НОМЕР_1 .

Апелянт також вказує, що нерухоме майно та цінне рухоме майно на підприємстві відсутні.

Розглянувши матеріали справи та апеляційної скарги, суддя-доповідач дійшла висновку, що додані до апеляційної скарги документи не відповідають вимогам Господарського процесуального кодексу України, виходячи з такого.

Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.

Частиною 3 статті 258 цього Кодексу визначено, що до апеляційної скарги додаються, зокрема докази сплати судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Згідно з підпунктом 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1, 5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з підпунктом 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до підпункту 4 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач оскаржує судове рішення, яким було задоволено позовні вимоги, а саме, розірвано договір підряду №1 від 020.08.2019 та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлантіс Схід Компані" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агролайф Центр" 1 615 104, 38грн.

Відтак, ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 39 492, 86грн ((1 615 104, 38грн (вимога майнового характеру) * 1, 5% + 2 102, 00грн (вимога немайнового характеру)) * 150%).

Згідно матеріалів апеляційної скарги, апелянтом до апеляційної скарги не додані докази сплати судового збору.

У клопотанні про відстрочення сплати судового збору апелянт посилається на те, що підприємство фактично припинило діяльність, звільнило працівників та зараз знаходиться в режимі очікування стабілізації соціальної та економічної ситуації; як вказує апелянт, коштів на рахунку з 01.12.2020 по 08.12.2020 немає, рухомого та нерухомого майна також немає.

Розглянувши клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору, суддя-доповідач зазначає таке.

Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Дане положення кореспондується зі статтею 55 Конституції України в якій закріплено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб та право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Реалізується право особи на захист у суді шляхом подачі позову, скарги до суду, яка підлягає оплаті судовим збором.

У пункті 53 Рішення Європейського суду з прав людини від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі" (Kreuz v. Poland), було зазначено, що "право на суд" не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави. Суд звернув увагу на те, що вимога щодо сплати зборів у зв`язку з поданням позовів, які суди мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду.

Гарантуючи сторонам право доступу до суду для визначення їхніх "цивільних прав та обов`язків", пункт 1 статті 6 залишає державі вільний вибір засобів, що використовуватимуться для досягнення цієї мети, але в той час, коли Договірні держави мають можливість відхилення від дотримання вимог Конвенції щодо цього, остаточне рішення з дотриманням вимог Конвенції залишається за Судом ("Голдер проти Сполученого Королівства" і "Z та інші проти Сполученого Королівства", "Ейрі проти Ірландії").

Відповідно до частин 1, 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент звернення з апеляційною скаргою), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, лише за таких умов :

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Отже, виходячи з наведених положень закону, суд може відстрочити апелянту сплату судового збору лише за умов, передбачених законодавством.

Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

За приписами статті 7 Господарського процесуального кодексу України, правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.

Апелянт не відноситься до жодних з перелічених осіб, кому Закон дозволяє відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення у справі, і предметом даного позову не є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

У зв`язку з цим, сама лише обставина складного фінансового стану підприємства, не може вважатися підставою для відстрочення сплати судового збору.

Зважаючи на те, що відстрочення сплати судового збору є правом господарського суду, яким суд користується за наявності виключних обставин, які у даному випадку відсутні, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання ТОВ "Атлантіс Схід Компані" про відстрочення сплати судового збору до розгляду справи.

Більше того, на підтвердження доводів щодо відсутності рухомого та нерухомого майна, інших банківських рахунків, а також відсутності коштів на рахунку НОМЕР_1

Інформація заборонена для оприлюднення згідно з пунктом чотири частини першої статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень"

за інший період, окрім з 01.12.2020 по 08.12.2020, апелянт не надав суду жодних доказів.

Відповідно до статті 260 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, відповідно, апеляційну скаргу слід залишити без руху.

Враховуючи, що апелянтом до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду у встановлених законом порядку та розмірі, а у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору судом відомовлено, суддя-доповідач дійшла висновку, що відповідно до статті 260 Господарського процесуального кодексу України зазначене є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням 10-денного строку з дня вручення апелянту ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення вказаних недоліків, а саме, апелянт має надати суду:

- докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення у встановлених законом порядку та розмірі.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 174, 234, 256, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлантіс Схід Компані" на рішення Господарського суду Харківської області від 10.11.2020 у справі №922/2446/20 залишити без руху.

2. Апелянту усунути встановлені судом при поданні апеляційної скарги недоліки протягом 10 днів з дня вручення апелянту ухвали про залишення апеляційної скарги без руху; докази усунення недоліків мають надійти до Східного апеляційного господарського суду не пізніше десятого дня з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, з урахуванням строків поштового перебігу.

3. Роз`яснити апелянту, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.

4. Ухвалу надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "Атлантіс Схід Компані" (63421, Харківська обл., Зміївський р-н, село Бірки, вул.Набережна, будинок 52; 61045, м. Харків, вул. Отакара Яроша, будинок А).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя - доповідач Л.М. Здоровко

СудСхідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення17.12.2020
Оприлюднено17.12.2020
Номер документу93587164
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2446/20

Ухвала від 13.01.2021

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Здоровко Людмила Миколаївна

Ухвала від 17.12.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Здоровко Людмила Миколаївна

Рішення від 10.11.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 06.11.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 26.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 26.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 12.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 05.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 21.09.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 21.09.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні