Ухвала
від 14.12.2020 по справі 357/12383/20
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/12383/20

1-кс/357/2478/20

У Х В А Л А

14 грудня 2020 року

Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 секретар судового засідання ОСОБА_2

розглянувши клопотання слідчого Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні № 12020110030003695 від 03 грудня 2020 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України

в с т а н о в и в :

12 грудня 2020 року до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання слідчого Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12020110030003695 від 03 грудня 2020 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України про надання тимчасового доступу до речей та документів.

Слідчий просить надати тимчасовий доступ до інформації з можливістю її вилучення (здійснити її виїмку), що знаходяться у володінні оператора стільникового (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ,в якихміститься інформаціяпро зв`язки абонентів НОМЕР_1 та НОМЕР_2 за період часу з 00 год. 01 хв. 01 травня 2020 року по 00 год. 01 хв. 11 червня 2020 рокуіз зазначенням абонентського номеру (А та Б), даних щодо тривалості з`єднання, типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ) з прив`язкою до місцевості,із зазначенням адреси встановлення базової станції (ретрансляційної антени) та азимуту, інформації щодо «0» (нульових) з`єднань абонентів, що перебували в зоні дії вищезазначених базових станцій (ретрансляційних антен), IP-адрес, що використовувались для з`єднань. Надати можливість вилучити копії перелічених документів.

Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначає, що у провадженні СВ Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області, перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань по факту забруднення земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров`я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил.

Відомості про початок досудового розслідування у кримінальному провадженні внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 грудня 2020 року за № 12020110030003695.

До Білоцерківського ВП надійшов рапорт оперуповноваженого Білоцерківського ВП про те, що в ході розгляду матеріалів єо № 41322 від 02 грудня 2020 року було оглянуто територію взлітної смуги в мікрорайоні Гайок в м. Біла Церква Київської області, де спільно з працівниками ГУДСНС було виявлено велику кількість ємностей різного об`єму, які заповнені невідомими речовинами з хімічним складом. У зв`язку із викладеним дана речовина може зберігатись із порушенням спеціальних правил і може викликати забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров`я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил та створити небезпеку для життя, здоров`я людей чи довкілля.

В подальшому в ході досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи з середини 2020 року всупереч установленому законом порядку, в межах території Фурсівської сільської ради Білоцерківського району, Київської області вчинили дії направлені на завезення на земельну ділянку відходів матеріалів, які можуть бути шкідливими і створюють небезпеку для довкілля, життя та здоров`я людей. Також останні забруднюють, засмічують та псують землі іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров`я та довкілля внаслідок порушення спеціальних правил.

Встановлено, що вказана земельна ділянка належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄРДПОУ НОМЕР_3 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 та яке засноване 22 травня 2020 року в особі директора ОСОБА_5 , основний вид діяльності 38.32 - відновленням відсортованих відходів.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , користується мобільним телефоном з номером НОМЕР_1 ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Під час досудового розслідування виникла необхідність перевірки інформації про те, чи знаходився ОСОБА_5 у місці розташування виявлених ємкостей, з потенційно небезпечними для навколишнього середовища речовинами, та з якими особами, потенційно причетними до вчинення злочину, він контактував за допомогою стільникового зв`язку, використовуючи вищевказаний номер телефону.

Крім цього встановлено, що у момент виявлення ємкостей співробітниками муніципальної варти ІНФОРМАЦІЯ_4 , на вказаній території здійснював господарську діяльність ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який користується мобільним телефоном з номером НОМЕР_2 ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який також потенційно міг підтримувати зв`язок з особоми, потенційно причетними до вчинення злочину.

У зв`язку з вищевикладеним під час досудового розслідування виникла необхідність у застосуваннізаходу забезпечення кримінального провадження у виді тимчасового доступу до документів.

Зокрема, органу досудового розслідуваннянеобхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні оператора стільникового (мобільного) зв`язкуПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в яких міститься інформація про зв`язкиабонентів НОМЕР_1 та НОМЕР_2 уперіод часу з 00 год. 01 хв. 01 травня 2020 року по 00 год. 01 хв. 11 червня 2020 року,із зазначенням абонентського номеру (А та Б), даних щодо тривалості з`єднання, типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ), з прив`язкою до місцевості, із зазначенням адреси встановлення базової станції (ретрансляційної антени) та азимуту, інформації щодо «0» (нульових) з`єднань абонентів, що перебували в зоні дії вищезазначених базових станцій (ретрансляційних антен),IP-адрес, що використовувались для з`єднань.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі, просив клопотання задовольнити.

Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »в судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином, заяв та клопотань до суду не надходило. За таких обставин відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »не є перешкодою для розгляду клопотання.

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.

У провадженні СВ Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області, перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань по факту забруднення земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров`я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил. Відомості про початок досудового розслідування у кримінальному провадженні внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 грудня 2020 року за № 12020110030003695.

Слідчий в своєму клопотанні довів, що документи та інформація, які зазначені в клопотанні, знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Відповідно до вимог ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Так, слідчий суддя, згідно з ч. 4 ст. 132 КПК для оцінки потреб досудового розслідування зобов`язаний врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. У цьому контексті потрібно враховувати, що речі і документи могли би бути отримані шляхом проведення слідчих дій, тобто без застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 223 КПК України, саме слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 160 КПК у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи. Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи. Про знаходження даної інформації саме у операторів мобільного зв`язку у клопотанні сповіщено переконливо та не потребує додаткового доказування.

Крім того, слідчий у своєму клопотанні довів наявність достатніх підстав вважати, що документи та інформація, які знаходиться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах.

Тимчасовий доступ до речей і документів - це один із видів забезпечення кримінального провадження. Застосування такого заходу не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обгрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для досягнення якого слідчий, прокурор звернувся із клопотанням.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту маршрутів передавання, тощо.

Таким чином, клопотання подано щодо документів, які містять охоронювану законом таємницю відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 162 КПК України.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий довів неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, до якої просить надати тимчасовий доступ.

На підставі викладеного і керуючись ст. 159, 160, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в :

Клопотання слідчого Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні № 12020110030003695 від 03 грудня 2020 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України - задовольнити.

Надати слідчому Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні оператора стільникового (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ,в якихміститься інформаціяпро зв`язки абонентів НОМЕР_1 та НОМЕР_2 за період часу з 00 год. 01 хв. 01 травня 2020 року по 00 год. 01 хв. 11 червня 2020 рокуіз зазначенням абонентського номеру (А та Б), даних щодо тривалості з`єднання, типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ) з прив`язкою до місцевості,із зазначенням адреси встановлення базової станції (ретрансляційної антени) та азимуту, інформації щодо «0» (нульових) з`єднань абонентів, що перебували в зоні дії вищезазначених базових станцій (ретрансляційних антен), IP-адрес, що використовувались для з`єднань. Надати можливість вилучити копії перелічених документів.

Строк дії ухвали по 14 січня 2021 року включно.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 165 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення14.12.2020
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу93597324
СудочинствоКримінальне
Сутьнадання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні № 12020110030003695 від 03 грудня 2020 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України

Судовий реєстр по справі —357/12383/20

Ухвала від 30.11.2021

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

Ухвала від 29.04.2021

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

Ухвала від 22.12.2020

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

Ухвала від 14.12.2020

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

Ухвала від 14.12.2020

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

Ухвала від 14.12.2020

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

Ухвала від 10.12.2020

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

Ухвала від 10.12.2020

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні