Справа № 640/7724/19
н/п 1-кс/953/9664/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" грудня 2020 р. Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого СУ ГУ НП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження № 42018220750000161 від 10.10.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 366 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
14.12.2020 до суду надійшло вищевказане клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до інформації оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , про вхідні та вихідні телефонні зв`язки, їх тривалість, зміст, маршрути передавання з прив`язкою до базових станцій оператора, із зазначенням місця розташування та розшифровки базових станцій абонентам вхідних, вихідних дзвінків та вхідних, вихідних СМС повідомлень, які здійснювались з номерів телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 та з ІМЕІ: НОМЕР_17 за період часу з 00.00 год. 01.01.2018 по теперішній час, та яка містить адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами; інформацію про вмикання, вимикання мобільних терміналів (тобто реєстрація в мережі оператора зв`язку) із вказуванням координат базових станцій, їх адрес та часу і місця реєстрації терміналу мережі; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонентів: унікальний ідентифікатор сім-карток (IMSI), міжнародні ідентифікатори кінцевого обладнання (IMEI) тощо; типи з`єднань абонентів: вхідні та вихідні зв`язки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресацію, тощо; дату, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднань нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентів; ідентифікаційні ознаки терміналу, з якими відбувався сеанс зв`язку, з`єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про його особу (з наданням копій документів, наданих для реєстрації); ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонентБ) із зазначенням адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що СУ ГУ НП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018220750000161 від 10.10.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 366 КК України за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки та шахрайства.
25.05.2020 органом досудового розслідування з дотриманням вимог ст. ст. 42, 276, 277, ст. 278 КПК України ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.
Так, в ході досудового розслідування встановлено, що 04.02.2018 ОСОБА_5 та ОСОБА_4 придбали корпоративні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_18 та стали його засновниками.
На підставі наказу № 1-К від 05.02.2018 ОСОБА_4 приступив до виконання обов`язків директора Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Слідчий вказує, що аналізом матеріалів кримінального провадження встановлено, що до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у період вчинення інкримінованих ОСОБА_4 злочинів, мали відношення: директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_4 , який користувався номером телефону НОМЕР_1 ; ОСОБА_6 , який здійснював бухгалтерський облік на підприємстві, який користувався номером телефону НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ; ОСОБА_7 , яка готувала кошториси до договорів та складала акти приймання виконаних будівельних робіт, яка користувалась номером НОМЕР_4 ; ОСОБА_8 (тел. НОМЕР_5 ) та ОСОБА_9 (тел. НОМЕР_6 ), які організовували пошук та придбання будівельних матеріалів; ОСОБА_10 , який був начальником будівельного майданчика та здійснював контроль за організацією будівництва, який користувався номером телефону НОМЕР_7 ; ОСОБА_11 (тел. НОМЕР_8 ), яка, перебуваючи у м. Києві, надавала послуги ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з підготовки документів для участі у тендерній процедурі підприємства; ОСОБА_12 , який був працівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та на теперішній час працює в посаді його директора, який користувався номером телефону НОМЕР_9 ; ОСОБА_13 , яка працювала секретарем в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та якій могли бути відомі факти завищення цін на будівельні матеріали, яка користувалась номером телефону НОМЕР_10 ; ОСОБА_14 , який фактично виконував роботи на об`єктах будівництва та користувався номером телефону НОМЕР_11 .
Водночас, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було постачальником керамоблоку до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », директором якого у 2018 році був ОСОБА_15 , який користувався терміналом мобільного телефону з ІМЕІ: НОМЕР_17 .
Разом з тим, встановлено, що до складання документів, у т.ч. договорів підряду, кошторисів та перевірки актів приймання виконаних будівельних робіт причетні службові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме: заступник начальника ОСОБА_16 (тел. НОМЕР_12 ), інженери ОСОБА_17 (тел. НОМЕР_13 ), ОСОБА_18 (тел. НОМЕР_14 ).
Слідчий також вказує, що технічний нагляд за об`єктами будівництва здійснював ОСОБА_19 , який користувався номером телефону НОМЕР_15 .
Також слідчим встановлено, що колишнім директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » була ОСОБА_20 (тел. НОМЕР_16 ).
На даний час органу досудового розслідування з метою встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, які мають суттєве значення, встановлення всіх причетних осіб до вчинення кримінального правопорушення та є його співучасниками та проведення повного, об`єктивного, неупередженого досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Як вказує слідчий, іншими засобами отримати вказану інформацію, яка містить охоронювану законом таємницю і знаходиться у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » неможливо.
В судове засідання старший слідчий СУ ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання. 21.12.2020 через канцелярію суду подав копії матеріалів з кримінального провадження та заяву про розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів без його участі, клопотання підтримав, просив про його задоволення.
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про час та місце розгляду клопотання слідчого повідомлений належним чином, проте в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, його неприбуття за судовим викликом, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018220750000161 від 10.10.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 366 КК України, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає частковому задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; містить охоронювану законом таємницю, ці відомості можуть бути використані як докази, іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.
При цьому слідчий суддя відмовляє слідчому в задоволенні клопотання в частині надання інформації про типи з`єднань абонента GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), оскільки вирішення питання про надання дозволу на проведення зазначеної негласної слідчої (розшукової) дії не відноситься до компетенції слідчого судді місцевого районного суду.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
Керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити частково.
Дозволити слідчому СУ ГУ НП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 право тимчасового доступу до документів, зобов`язавши ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , забезпечити слідчому СУ ГУ НП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 право тимчасового доступу до документів, які містять інформацію про вхідні та вихідні телефонні зв`язки, їх тривалість, зміст, маршрути передавання з прив`язкою до базових станцій оператора, із зазначенням місця розташування та розшифровки базових станцій абонентам вхідних, вихідних дзвінків та вхідних, вихідних СМС повідомлень, які здійснювались з номерів телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 та з ІМЕІ: НОМЕР_17 за період часу з 00.00 год. 01.01.2018 по 23:59 год. 21.12.2020, та яка містить адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами; інформацію про вмикання, вимикання мобільних терміналів (тобто реєстрація в мережі оператора зв`язку) із вказуванням координат базових станцій, їх адрес та часу і місця реєстрації терміналу мережі; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонентів: унікальний ідентифікатор сім-карток (IMSI), міжнародні ідентифікатори кінцевого обладнання (IMEI) тощо; типи з`єднань абонентів: вхідні та вихідні зв`язки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), переадресацію, тощо; дату, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднань нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентів; ідентифікаційні ознаки терміналу, з якими відбувався сеанс зв`язку, з`єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про його особу (з наданням копій документів, наданих для реєстрації); ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонентБ) із зазначенням адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок, з можливістю вилучення належним чином завірених копій в паперовому та електронному вигляді.
У задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 21.01.2021 року.
Роз`яснити представнику ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2020 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 93729775 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Колесник С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні