Справа № 761/40761/20
Провадження № 2/761/10045/2020
У Х В А Л А
21 грудня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Саадулаєв А.І., розглянувши питання про відкриття провадження по справі:
Позивач-1: ОСОБА_1 (місце перебування: Державна установа Івано-Франківська установа виконання покарань (№12) 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Євгена Коновальця, 70-А).
Позивач-2: ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 ).
Відповідач-1: Національна поліція України (місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Ак. Богомольця, 10, ЄДРПОУ 40108578)
Відповідач-2: Товариство з обмеженою відповідальністю ТТБ СТУДІО (місцезнаходження: 01135, м. Київ, вул. Золотоустівська, 2/4, кв. 11, ЄДРПОУ 37199983).
Відповідач-3: ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_2 ).
Відповідач-4: Товариство з обмеженою відповідальністю ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ Студія 1+1 (місцезнаходження: 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 23, ЄДРПОУ 23729809).
Відповідач-5: ОСОБА_4 (місце перебування: АДРЕСА_3 ).
Відповідач-6: ОСОБА_5 (місце перебування: АДРЕСА_3 ).
предмет позову: захист особистих немайнових прав,
встановив:
14 грудня 2020 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшла вказана позовна заява, яка підписана адвокатом Ковальчуком В. В., згідно копії ордера серії КВ №402785, виданого для надання правової допомоги у ТОВ ТРК СТУДІЯ 1+1 , ГО Детектор медіа , ТОВ ТТБ СТУДІО .
15 грудня 2020 року протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями матеріали позову передані на розгляд судді Саадулаєву А.І.
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви на предмет дотримання цивільного процесуального законодавства під час звернення з даною заявою до суду, суддя дійшов наступного.
Відповідно до ч. 1, 2 статті 2 ЦПК УКраїни завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до частини першої статті 58 ЦПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно ч. 7 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно ч. 1 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку.
Повноваження адвоката як представника підтверджується довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність (ч. 4 ст. 62 ЦПК України).
Згідно із ч. 1 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера. Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом (ч. 2, ч.3 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ).
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 20 України Про адвокатуру та адвокатську діяльність під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Отже судові органи чітко відокремлені від інших органів державної влади.
Відповідно до п.12.4 положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України 12.04.2019 № 41, із змінами, внесеними згідно з Рішенням Ради адвокатів №29 від 14.02.2020 року, ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"
Аналізуючи вказані норми закону Верховний Суд у постанові від 05.06.2019 р. у справі № 9901/847/18 дійшов висновку, що законодавець чітко відокремив судові органи як такі, що повинні бути окремо зазначені в ордері на надання правової допомоги, зокрема в графі Назва органу, в якому надається правова допомога .
Отже в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.
Як вбачається з ордеру серії КВ № 402785 у графі назва органу, у якому надається правова допомога зазначено лише ТОВ ТРК СТУДІЯ 1+1 , ГО Детектор медіа , ТОВ ТТБ СТУДІО
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що ордер на надання правової допомоги серії КВ № 402785, який виданий Адвокатським об`єднанням Ковальчук і партнери , не містить інформації щодо представництва інтересів ОСОБА_1 у Шевченківському районному суді м. Києва.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Оскільки у адвоката Ковальчука В. В., як встановлено судом, відсутні повноваження на здійснення представництва ОСОБА_1 у Шевченківському районному суді м. Києва, позовна заява підлягає поверненню.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя,-
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 (місце перебування: Державна установа Івано-Франківська установа виконання покарань (№12) 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Євгена Коновальця, 70-А), ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Національної поліції України (місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Ак. Богомольця, 10, ЄДРПОУ 40108578), Товариства з обмеженою відповідальністю ТТБ СТУДІО (місцезнаходження: 01135, м. Київ, вул. Золотоустівська, 2/4, кв. 11, ЄДРПОУ 37199983), ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), Товариства з обмеженою відповідальністю ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ Студія 1+1 (місцезнаходження: 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 23, ЄДРПОУ 23729809), ОСОБА_4 (місце перебування: 01601, м. Київ, вул. Ак. Богомольця, 10), ОСОБА_5 (місце перебування: АДРЕСА_3 ), про захист особистих немайнових прав - повернути позивачам разом з доданими до неї документами.
Суд роз`яснює, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2020 |
Оприлюднено | 29.12.2020 |
Номер документу | 93844556 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні