Ухвала
від 28.12.2020 по справі 495/866/16-ц
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 495/866/16-ц

Номер провадження 2-др/495/14/20

28 грудня 2020 рокум. Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:

головуючого судді - Шевчук Ю.В.,

за участі секретаря судового засідання Славич Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород-Дністровський заяву ОСОБА_1 про відвід головуючої судді Шевчук Юлії Валеріївни від розгляду заяви про ухвалення додаткового рішення по цивільній справі №495/866/16-ц за уточненою позовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , Малого приватного підприємства Крок , Сергіївської селищної ради про визнання права власності на частку підприємства в порядку спадкування та за уточненим зустрічним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - Мале приватного підприємства Крок про визнання в порядку спадкування права власності на майно Малого приватного підприємства Крок , -

ВСТАНОВИВ:

22.12.2020 року відповідач за первісним позовом ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про винесення додаткового рішення по зазначеній вище цивільній справі, а саме просить зазначити конкретні частки нерухомих об`єктів майна за ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 на права власності в порядку спадкування на ј частку за кожним в статутному капіталі малого приватного підприємства Крок та на ј частку за кожним усіх видів майна, що входять до складу малого приватного підприємства Крок . Свою заяву ОСОБА_1 обґрунтовує неможливістю зареєструвати право власності за кожною з сторін у справі відповідно до відмови державного реєстратора.

28.12.2020 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про відвід головуючої судді Шевчук Юлії Валеріївни від розгляду даної заяви про ухвалення додаткового рішення, оскільки ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 01.11.2019 року суддею Шевчук Ю.В. було відмовлено в ухваленні додаткового рішення по даній справі за заявою заявниці. Дана обставина, на думку заявниці, викликає сумніви в неупередженості та об`єктивності судді.

Вивчивши матеріали справи, подану заяву, суд приходить до наступного.

Рішенням Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 09.07.2018 року первісний позов ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , Малого приватного підприємства Крок , Сергіївської селищної ради про визнання права власності на частку підприємства в порядку спадкування було задоволено. Визнано за ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) право власності в порядку спадкування на 1/4 частку в статутному капіталі малого приватного підприємства Крок (код ЄДРПОУ 21007466) та на 1/4 частку усіх видів майна що входять до складу малого приватного підприємства Крок (код ЄДРПОУ 21007466), розташованого за адресою: 67780, Одеська область, місто Білгород- Дністровський, селище міського типу Сергіївка, вулиця Сергія Лазо, будинок 1-А, засновником якого був ОСОБА_5 , померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 . Визнано за ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) право власності в порядку спадкування на 1/4 частку в статутному капіталі малого приватного підприємства Крок (код ЄДРПОУ 21007466) та на 1/4 частку усіх видів майна, що входять до складу малого приватного підприємства Крок (код ЄДРПОУ 21007466), розташованого за адресою: 67780, Одеська область, місто Білгород-Дністровський, селище міського типу Сергіївка, вулиця Сергія Лазо, будинок 1-А, засновником якого був ОСОБА_5 , померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - Мале приватного підприємства Крок про визнання в порядку спадкування права власності на майно Малого приватного підприємства Крок . Визнано за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування на ј частку статутного капіталу малого приватного підприємству Крок (код ЄДРПОУ 21007466) та на 1/4 частку усіх видів майна, що входять до складу малого приватного підприємства Крок (код ЄДРПОУ 21007466), розташованого за адресою: 67780, Одеська область, місто Білгород-Дністровський, селище міського типу Сергіївка, вулиця Сергія Лазо, будинок 1-А, засновником якого був ОСОБА_5 , померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 . Визнано за ОСОБА_4 право власності в порядку спадкування на 1/4 частку статутного капіталу малого приватного підприємства Крок код ЄДРПОУ 21007466) та на 1/4 частку усіх видів майна, що входять до складу малого приватного підприємства Крок (код ЄДРПОУ 21007466), розташованого за адресою: 67780, Одеська область, місто Білгород-Дністровський, селище міського типу Сергіївка, вулиця Сергія Лазо, будинок 1-А, засновником якого був ОСОБА_5 , померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 01.11.2019 року в задоволенні заяви ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі №495/866/16-ц за уточненою позовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , Малого приватного підприємства Крок , Сергіївської селищної ради про визнання права власності на частку підприємства в порядку спадкування та за уточненим зустрічним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - Мале приватного підприємства Крок про визнання в порядку спадкування права власності на майно Малого приватного підприємства Крок було відмовлено.

У відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

За змістом положень ст. 39 Цивільного процесуального кодексу України,з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи.

Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Встановлення обставин, вказаних у пунктах 1-4 частини першої статті 36 цього Кодексу, статті 37 цього Кодексу, звільняє заявника від обов`язку надання інших доказів упередженості судді для цілей відводу. Якщо відвід заявляється повторно з підстав, розглянутих раніше, суд, який розглядає справу, залишає таку заяву без розгляду.

Отже, за умовами ч. 3 та ч. 4 ст.39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим, а заявник зобов`язаний надати докази упередженості судді у випадку наявності обставин, що викликають сумніви в неупередженості або об`єктивності судді.

Як на підставу для відводу головуючого судді, заявниця ОСОБА_1 посилається на те, що ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 01.11.2019 року в задоволенні заяви ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі №495/866/16-ц за уточненою позовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , Малого приватного підприємства Крок , Сергіївської селищної ради про визнання права власності на частку підприємства в порядку спадкування та за уточненим зустрічним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - Мале приватного підприємства Крок про визнання в порядку спадкування права власності на майно Малого приватного підприємства Крок було відмовлено.

На думку заявниці саме це свідчить про сумніви в неупередженості та об`єктивності судді та є підставою для відводу.

Тобто, фактично підстави для відводу, на які посилається заявниця ОСОБА_1 зводяться до незгоди з процесуальним рішенням головуючої судді та не можуть бути підставою для відводу відповідно до ч. 4 ст. 36 ЦПК України .

Згідно ч. 7 ст.56 Закону України Про судоустрій і статус суддів суддя зобов`язаний справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства; дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів.

Пунктом 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України №8 від 13.06.2007 року Про незалежність судової влади визначено, що відповідно до закону суддя не може брати участь у розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він заінтересований у результаті розгляду справи або є інші обставини, які викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді.

Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини безсторонність (неупередженість) суду в сенсі п.1 ст.6 Конвенції має визначатися згідно з (i) суб`єктивним критерієм, враховуючи особисті переконання та поведінку конкретного судді, тобто чи мав суддя особисту упередженість або чи був він об`єктивним у цій справі, та (i) об`єктивним критерієм, іншими словами, шляхом установлення того, чи забезпечував сам суд та серед інших аспектів його склад достатні гарантії для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у його безсторонності (рішення у справах Фей проти Австрії , Ветштайн проти Швейцарії ).

Проте між суб`єктивною та об`єктивною безсторонністю не існує беззаперечного розмежування, оскільки поведінка судді не тільки може викликати об`єктивні побоювання щодо його безсторонності з точки зору стороннього спостерігача (об`єктивний критерій), а також може бути пов`язана з питанням його або її особистих переконань (суб`єктивний критерій) (див. рішення у справі Кіпріану проти Кіпру ).

У деяких випадках, коли докази для спростування презумпції суб`єктивної безсторонності судді отримати складно, додаткову гарантію надасть вимога об`єктивної безсторонності (рішення у справі Пуллар проти Сполученого Королівства ). У цьому сенсі навіть вигляд має певну важливість іншими словами, має не лише здійснюватися правосуддя ще має бути видно, що воно здійснюється . Адже йдеться про довіру, яку в демократичному суспільстві суди повинні вселяти у громадськість (рішення у справі Де Куббер проти Бельгії ).

Також суд враховує роз`яснення, викладені в Бангалорських принципах поведінки суддів від 19.05.2006 року, а саме - Суддя має заявити самовідвід від участі в розгляді справі в тому випадку, якщо для нього або неї не є можливим винесення неупередженого рішення в справі, або в тому випадку, коли в розумного спостерігача могли б виникнути сумніві в неупередженості судді.

Іншими словами, це обґрунтування передбачає можливість того, що суддя може бути абсолютно об`єктивним в обставинах, які, проте, викликають обґрунтоване підозріння в упередженні, що вимагає відведення судді. Але навіть при такому розумінні цього принципу критерієм для відведення все-таки є внутрішня позиція судді, хоча вона і оцінюється з точки зору розумної особи. Від розумної особи потрібний, щоб воно уявило полягання розуму судді в даних обставинах. У цьому сенсі часто цитована думка про те, що "правосуддя повинне сприйматися як досконале", не може бути відокремлена від критерію, що стосується обґрунтованого підозріння в упередженості .

При цьому, головуюча суддя наголошує, що у неї не має в цій справі будь-якої упередженості, та вона не вбачає підстав для відводу або самовідводу.

Відповідно до правил ст. 40 ЦПК України, питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Отже, для усунення виникнення у сторін будь-яких сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді, з метою забезпечення повного та всебічного розгляду справи, з метою дотримання учасниками процесу своїх процесуальних прав, виходячи з морально-етичних міркувань, а також обставин, зазначених у ст.36 ЦПК України, що виключають участь судді в судовому розгляді цивільної справи, вважаю за необхідне задовольнити заяву відповідачки за первісним позовом ОСОБА_1 про відвід судді Шевчук Ю.В. від розгляду даної справи.

Під час прийняття рішення про відвід головуючої судді по вищевказаній цивільній справі, суд також приймає до уваги положення ст.3 Європейського статуту судді, яка передбачає, що суддя не тільки повинен бути неупередженим, але й має сприйматися будь-ким як неупереджений.

Керуючись ст.ст. 14, 36, 39, 40, 258-260, 268, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про відвід головуючої судді Шевчук Юлії Валеріївни від розгляду заяви про ухвалення додаткового рішення по цивільній справі №495/866/16-ц за уточненою позовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , Малого приватного підприємства Крок , Сергіївської селищної ради про визнання права власності на частку підприємства в порядку спадкування та за уточненим зустрічним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - Мале приватного підприємства Крок про визнання в порядку спадкування права власності на майно Малого приватного підприємства Крок - задовольнити.

Відвести суддю Шевчук Юлію Валеріївну від розгляду цивільної справи №495/866/16-ц за заявою ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення по цивільній справі №495/866/16-ц за уточненою позовною заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , Малого приватного підприємства Крок , Сергіївської селищної ради про визнання права власності на частку підприємства в порядку спадкування та за уточненим зустрічним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - Мале приватного підприємства Крок про визнання в порядку спадкування права власності на майно Малого приватного підприємства Крок .

Передати справу до канцелярії Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області для повторного автоматизованого розподілу в порядку ст. 33 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Шевчук Ю.В.

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення28.12.2020
Оприлюднено29.12.2020
Номер документу93868375
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —495/866/16-ц

Постанова від 14.06.2021

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 02.04.2021

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 16.03.2021

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 13.01.2021

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

Ухвала від 28.12.2020

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Шевчук Ю. В.

Ухвала від 01.11.2019

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Шевчук Ю. В.

Ухвала від 13.12.2018

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Шевчук Ю. В.

Рішення від 09.07.2018

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Шевчук Ю. В.

Ухвала від 05.02.2018

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Шевчук Ю. В.

Ухвала від 08.02.2016

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Шевчук Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні