ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 545/1777/20 Номер провадження 22-ц/814/2899/20Головуючий у 1-й інстанції Шелудяков Л. В. Доповідач ап. інст. Бутенко С. Б.
У Х В А Л А
29 грудня 2020 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Бутенко С.Б., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Приватного підприємства "Горинь"
на заочне рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 22 жовтня 2020 року у складі судді Шелудякова Л.В.
у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Горинь про скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
в с т а н о в и в:
Заочним рішенням Полтавського районного суду Полтавської області від 22 жовтня 2020 року позов ОСОБА_1 задоволено.
Визнано незаконним та скасовано наказ № 1-27 від 21.05.2019 року про звільнення з займаної посади виконроба - ОСОБА_1 відповідно до ч.1 ст. 36 Кодексу законів про працю України.
Поновлено ОСОБА_1 посаді виконробу у Приватному підприємстві Горинь .
Стягнуто з Приватного підприємства Горинь середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 136000,00 грн.
Вирішено питання судових витрат. Стягнуто з Приватного підприємства Горинь в дохід держави судовий збір в розмірі 2200 грн. 80 коп.
Рішення в частині поновлення на роботі допущено до негайного виконання.
Роз ?яснено порядок оскарження заочного рішення.
Не погоджуючись із вказаним заочним рішенням, представник відповідача Приватного підприємства Горинь подав апеляційну скаргу.
Однак, апеляційне провадження за поданою апеляційною скаргою не може бути відкрито, оскільки процесуальний закон передбачає спеціальний порядок перегляду заочного рішення.
Відповідно до статті 284 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
Згідно частин 3, 4 статті 287 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: залишити заяву без задоволення; скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Таким чином, право на апеляційне оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може бути здійснено лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення.
Частиною 2 пункту 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24 жовтня 2008 року Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку роз`яснено, що оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення. В іншому випадку апеляційний суд відмовляє в прийнятті апеляційної скарги на заочне рішення.
З матеріалів справи вбачається, що у порядку, встановленому статтями 284-287 ЦПК України судом першої інстанції оскаржуване заочне рішення не переглядалося, що є обов`язковою умовою можливості подальшого його оскарження відповідачем в апеляційному порядку.
Оскільки заява про перегляд заочного рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 22 жовтня 2020 року до районного суду відповідачем не подавалася, у Приватного підприємства "Горинь" не виникло право на подачу апеляційної скарги у загальному порядку.
Враховуючи, що відповідачем порушено встановлений процесуальним законом порядок оскарження заочного рішення, в прийнятті апеляційної скарги необхідно відмовити.
Керуючись статтями 284, 287, 357 ЦПК України,-
у х в а л и в:
У прийнятті апеляційної скарги Приватного підприємства "Горинь" на заочне рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 22 жовтня 2020 року відмовити, апеляційну скаргу повернути особі, яка її подала.
Роз`яснити, що у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С. Б. Бутенко
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2020 |
Оприлюднено | 30.12.2020 |
Номер документу | 93889459 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Бутенко С. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні