ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

04 січня 2021 року справа №200/6012/20-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Суддя-доповідач Першого апеляційного адміністративного суду Блохін А.А., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Тар Альянс про проведення судового засідання в режимі відео конференції у справі № 200/6012/20-а за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 29 вересня 2020 р. у справі № 200/6012/20-а (головуючий І інстанції Тарасенко І.М.) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тар Альянс" до Головного управління ДПС у Донецькій області, Державна податкова служба України про скасування рішень про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 200/6012/20-а з апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 29 вересня 2020 року.

Ухвалами Першого апеляційного адміністративного суду від 13 листопада 2020 року відкрито апеляційне провадження та призначено справу до розгляду на 22 грудня 2020 року.

Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 21 грудня 2020 року продовжено строк розгляду справи 200/6012/20-а на п`ятнадцять днів, та перенесено розгляд апеляційної скарги Головного управління ДПС у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 29 вересня 2020 року у справі № 200/6012/20-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тар Альянс" до Головного управління ДПС у Донецькій області, Державна податкова служба України про скасування рішень про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов`язання вчинити певні дії на 26 січня 2021 року о 12:20 год.

Представником позивача на адресу Першого апеляційного адміністративного суду надіслано клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду по адміністративній справі № 200/6012/20-а.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 195 КАС учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

За приписами ч. 2 ст. 195 КАС учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Згідно ч.4 ст. 195 КАС (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ) під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.

На виконання вимог Закону України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 152, ч. 5 ст. 153 Закону України Про судоустрій і статус судів Державна судова адміністрація України наказом від 08 квітня 2020 року № 169 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).

Пунктом 2 розділу І Порядку передбачено, що учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.

За приписами п.п. 2-4 розділу ІІІ Порядку учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.

Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.

З урахуванням наведеного, а також того, що Перший апеляційний адміністративний суд має технічну можливість провести судове засідання в такий спосіб (за допомогою програмного забезпечення « EasyCon» ) у визначені дату і час, є підстави для задоволення такого клопотання.

Керуючись ст. ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В :

Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Тар Альянс про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза приміщенням суду у справі № 200/6012/20-а в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Забезпечити участь Товариства з обмеженою відповідальністю Тар Альянс у судовому засіданні у справі № 200/6012/20-а, яке відбудеться 26 січня 2021 року року об 12 годині 20 хвилин в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 08 квітня 2020 року № 169.

Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Тар Альянс , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Тар Альянс , що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач А.А. Блохін

Дата ухвалення рішення 04.01.2021
Зареєстровано 05.01.2021
Оприлюднено 06.01.2021

Судовий реєстр по справі 200/6012/20-а

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.03.2021 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Постанова від 26.01.2021 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 26.01.2021 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 04.01.2021 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 21.12.2020 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 13.11.2020 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 13.11.2020 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 29.09.2020 Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 07.09.2020 Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 21.08.2020 Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 01.07.2020 Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону