Ухвала
від 11.01.2021 по справі 440/544/15-ц
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 440/544/15-ц Головуючий у 1 інстанції: Кос І.Б.

Провадження № 22-ц/811/22/21 Доповідач в 2-й інстанції: Ніткевич А. В.

У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги

11 січня 2021 року Львівський апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Ніткевича А.В., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою представника Голови ліквідаційної комісії Красненського споживчого товариства Фалінської Любові Володимирівни - ОСОБА_1 на рішення Буського районного суду Львівської області від 13 листопада 2020 року у справі за позовом Голови ліквідаційної комісії по справі про банкрутство Красненського споживчого товариства ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , за участю третіх осіб: Полтв`янської сільської ради Буського району Львівської області та Служби в справах дітей Буської районної державної адміністрації Львівської області про усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням та виселення, -

встановив:

Оскаржуваним рішенням Буського районного суду Львівської області від 13 листопада 2020 року відмовлено повністю у задоволенні позовних вимог.

Рішення суду оскаржила представник позивача ОСОБА_1 , подавши 22.12.2020 апеляційну скаргу (т. 2 а.с. 9, конверт).

Перевіривши матеріали справи приходжу висновку, що апеляційну скаргу необхідно повернути виходячи із такого.

Згідно із ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 352 ЦПК України, учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Згідно норм процесуального закону, подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції має відбуватись з дотриманням певних умов.

Зокрема, форма і зміст апеляційної скарги визначені статтею 356 ЦПК України.

Частиною 3 статті 356 ЦПК України визначено, що апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.

Підписання та подання апеляційної скарги є процесуальною формою реалізації повноважень з представництва.

Вимоги до форми і змісту апеляційної скарги визначені у статті 356 ЦПК України.

Згідно з частинами першою та третьою статті 356 ЦПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі та підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.

До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу (частина друга статті 357 ЦПК України).

Разом із тим, частина п`ята статті 357 ЦПК України визначає самостійні підстави неприйняття апеляційної скарги до розгляду і повернення її судом апеляційної інстанції.

Зокрема, пунктом 1 частини п`ятої статті 357 ЦПК України встановлено, що апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Тобто, процесуальний закон визначив, що подання апеляційної скарги особою, яка не має процесуальної дієздатності, або підписання її особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено, є підставою для прямого повернення такої апеляційної скарги.

З матеріалів справи вбачається, що апеляційна скарга в інтересах Голови ліквідаційної комісії по справі про банкрутство Красненського споживчого товариства ОСОБА_2 ,подана адвокатом Жак Н.Т. на підставі договору про надання правової допомоги від 08.02.2017, поряд з цим жодних доказів на підтвердження повноважень до апеляційної скарги не додано.

Так, документи, що підтверджують повноваження представників передбачені статтею 62 ЦПК України.

Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" (ч. 4 цієї статті).

Згідно із ч. 1 ст. 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 64 ЦПК України обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.

Таким чином, матеріали справи не містять належних доказів (ордера, довіреності) на підтвердження наявності у адвоката Жак Н.Т. повноважень на представництво інтересів позивача у Львівському апеляційному суді, що свідчить про те, що подана апеляційна скарга не відповідає п. 1 ч. 4 ст. 356 ЦПК України України, оскільки її підписано без підтвердження повноважень особи на здійснення представництва.

Враховуючи те, що апеляційна скарга від імені Голови ліквідаційної комісії по справі про банкрутство Красненського споживчого товариства ОСОБА_2 подана особою, яка не має права її подавати (протилежні докази в матеріалах справи відсутні), що свідчить про відсутність визначених статтями 58 та 60 ЦПК України підстав вважати особу, яка підписала апеляційну скаргу належним представником у Львівському апеляційному суді та можливість вчиняти від імені апелянта юридично значимі дії, тому така не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню на підставі п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України.

Керуючись ст. 356, 357 ЦПК України,-

ухвалив:

Апеляційну скаргу представника Голови ліквідаційної комісії Красненського споживчого товариства ОСОБА_2 - ОСОБА_1 на рішення Буського районного суду Львівської області від 13 листопада 2020 року повернути скаржнику.

Роз`яснити, що повернення скарги особі, яка її подала, не позбавляє можливості подати апеляційну скаргу повторно, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Цивільну справу за позовом Голови ліквідаційної комісії по справі про банкрутство Красненського споживчого товариства ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , за участю третіх осіб: Полтв`янської сільської ради Буського району Львівської області та Служби в справах дітей Буської районної державної адміністрації Львівської області про усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням та виселенняповернути до Буського районного суду Львівської області .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її постановлення.

Суддя А.В. Ніткевич

СудЛьвівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення11.01.2021
Оприлюднено14.01.2021
Номер документу94116583
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —440/544/15-ц

Постанова від 21.02.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ніткевич А. В.

Постанова від 21.02.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ніткевич А. В.

Ухвала від 16.06.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ніткевич А. В.

Ухвала від 19.04.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ніткевич А. В.

Ухвала від 12.04.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 11.01.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Ніткевич А. В.

Рішення від 13.11.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Кос І. Б.

Рішення від 13.11.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Кос І. Б.

Ухвала від 25.09.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Кос І. Б.

Ухвала від 25.09.2020

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Кос І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні