У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 624/575/18
Провадження № 2/634/90/21
"18" січня 2021 р.
Сахновщинський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Єрьоміної О.В.,
при секретарі Лісняк С.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Сахновщина Харківської області заяву ОСОБА_1 про поворот виконання рішення суду від 10.06.2019 року у цивільній справі № 624/575/18,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Сахновщинського районного суду Харківської області перебували матеріали цивільної справи за позовом Акціонерного товариства Оператор Газорозподільної системи Харківгаз до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого обсягу природного газу.
10.06.2019 року Сахновщинського районного суду Харківської області постановлено заочне рішення по справі, яким позовні вимоги задоволено та стягнуто із ОСОБА_1 вартість необлікованого (донарахованого) обсягу природного газу в розмірі 72513 грн. 55 коп (, а також судовий збір в сумі 1762 грн.
29.09.2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про поворот виконання рішення суду від 10.06.2019 року у цивільній справі № 624/575/18, мотивуючи її тим, що заочне рішення по справі скасоване, постановою МВДВС по Кегичівському та Сахновщинському районах Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 04.08.2020 року виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого листа № 624/575/18 від 11.10.2019 року закінчено. Разом з тим, у період з 22.10.2019 року по 04.08.2020 року з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства Оператор Газорозподільної системи Харківгаз стягнуто 17 247 грн. 81 коп.
Суд, заслухавши сторін, дослідивши заяву ОСОБА_1 , матеріали справи № 624/575/18, прийшов до наступного.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 444 ЦПК України суд апеляційної чи касаційної інстанції, приймаючи постанову, вирішує питання про поворот виконання, якщо, скасувавши рішення (визнавши його нечинним), він: 1) закриває провадження у справі; 2) залишає позов без розгляду; 3) відмовляє в позові повністю; 4) задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.
Якщо рішення після його виконання скасовано і справу повернуто на новий розгляд, суд, ухвалюючи рішення, вирішує питання про поворот виконання, якщо під час нового розгляду справи він: 1) закриває провадження у справі; 2) залишає позов без розгляду;3) відмовляє в позові повністю; 4) або задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.
Ухвалою Сахновщинського районного суду Харківської області від 27.04.2020 року заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення від 10.06.2019 року по цивільній справі № 624/575/18 - задоволено. Заочне рішення Сахновщинського районного суду Харківської області від 10.06.2019 року за позовом АТ Оператор Газорозподільної системи Харківгаз до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого обсягу природного газу - скасовано. По справі призначено судове засідання.
Рішення по справі за позовом Акціонерного товариства Оператор Газорозподільної системи Харківгаз до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого обсягу природного газу на час розгляду заяви про поворот виконання рішення суду не ухвалено, розгляд справи триває.
Зі змісту ст. 444 ЦПК України вбачається, що питання про поворот виконання рішення суду вирішується після скасування такого рішення судом апеляційної чи касаційної інстанції, а також у разі ухвалення рішення під час нового розгляду справи після його скасування судом апеляційної чи касаційної інстанції у разі закриття провадження у справі, залишення позову без розгляду, відмови у задоволенні позову чи задоволенні позову в меншому розмірі.
Поворот виконання рішення- це процесуальна форма захисту прав боржника. Воно можливе лише після набрання судовим рішенням законної сили. Його суть - у поверненні стягувачем боржнику всього одержаного за скасованим рішенням.
Поворот виконання рішення представляє собою повернення стягувачем боржнику всього, що ним було отримано за скасованим згодом рішенням з метою відшкодування боржнику збитків, завданих виконанням рішення. Отже, поворот виконання є процесуальною формою поновлення судом порушених прав боржника, що забезпечує можливість зворотного стягнення зі стягувача всього безпідставно отриманого ним за скасованим рішенням. З іншого боку, поворот виконання рішення є самостійним засобом захисту прав сторін, який повинен здійснюватися шляхом подання заяви про поворот виконання. Необхідність у повороті виконання судового рішення і поверненні сторін у первісне становище виникає тоді, коли рішення виконане, але згодом скасоване судом апеляційної чи касаційної інстанції, якщо цей суд закриває провадження у справі, залишає позов без розгляду, відмовляє в позові повністю або задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 02 листопада 2011 року № 13-рп/2011поворот виконання рішення - це цивільна процесуальна гарантія захисту майнових прав особи, яка полягає у поверненні сторін виконавчого провадження в попереднє становище через скасування правової підстави для виконання рішення та повернення стягувачем відповідачу (боржнику) всього одержаного за скасованим (зміненим) рішенням. Інститут повороту виконання рішення спрямований на поновлення прав особи, порушених виконанням скасованого (зміненого) рішення, та є способом захисту цих прав у разі отримання стягувачем за виконаним та у подальшому скасованим (зміненим) судовим рішенням неналежного, безпідставно стягненого майна (або виконаних дій), оскільки правова підстава для набуття майна (виконання дій) відпала.
Таким чином, відсутні підстави для задоволення заяви про поворот виконання рішення, оскільки судом переглянуто заочне рішення та призначено справу до розгляду. Рішення в справі на час розгляду заяви про поворот виконання рішення суду не ухвалено.
З огляду на викладене, суд вважає, що заява про поворот виконання рішення суду подана заявником передчасню, а тому відмовляє в задоволенні заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. 444 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про поворот виконання рішення суду від 10.06.2019 року у цивільній справі № 624/575/18- відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Сахновщинський районний суд Харківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали складено 19.01.2021 року.
Суддя:
Суд | Сахновщинський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2021 |
Оприлюднено | 19.01.2021 |
Номер документу | 94224495 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сахновщинський районний суд Харківської області
Єрьоміна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні