1-846/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2009 р. Голосіївський районний суд м. Києва
в складі : головуючого - судді Рибака І.О.
при секретарі Герасименко І.В.
з участю прокурора Кричфалушина С.М.
адвоката ОСОБА_1
провівши в приміщенні суду розгляд кримінальної справи по обвинуваченню:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, громадянина України, українця, освіта середня, розлученого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, раніше не судимого,
у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 2 ст. 358 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_2 обвинувачується у тому, що він згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України є засновником суб'єкту підприємницької діяльності - юридичної особи: Товариства з обмеженою відповідальністю (далі TOB) "Мегаснаб-Ком" (код ЄДРПОУ 33737339).
Незважаючи на те, що вказане товариство зареєстроване в державних органах влади як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, ОСОБА_2 взяв участь у її створенні не з метою здійснення господарською діяльністю, передбачену Статутом товариства, а з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб.
Так, в серпні 2005 року в невстановлений слідством день та час ОСОБА_2 знаходячись в м. Києві в невстановленому слідством місті, вступив в попередню змову з невстановленою особою, яка представилась Валентином про створення та реєстрацію на своє ім'я в органах державної влади за винагороду суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи TOB "Мегаснаб-Ком", без справжнього наміру здійснювати господарську діяльність з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб.
При цьому, невстановлена слідством особа та ОСОБА_2, домовились про підписання останнім статутних та інших документів по створенню TOB "Мегаснаб-Ком", про те, що до діяльності TOB "Мегаснаб-Ком" не буде мати ніякого відношення, а фінансово-господарською діяльністю з використанням TOB "Мегаснаб-Ком" будуть займатись інші особи. Також невстановлена слідством особа повідомила ОСОБА_2, що до реєстрації цього товариства він не буде мати ніякого відношення та безпосередньою реєстрацією товариства в органах державної влади будуть займатись інші особи, а після підготування необхідних документів по створенню TOB "Мегаснаб-Ком" ОСОБА_2 необхідно буде їх підписати у нотаріуса.
ОСОБА_2, усвідомлюючи противоправний характер своїх дій, запропонованих йому невстановленою слідством особою, як майбутнього засновника та власника створюваного товариства, усвідомлюючи, що підприємство створюються з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, з корисливих спонукань погодився на таку пропозицію, надавши невстановленій особі, з метою підготування реєстраційних документів по створенню TOB "Мегаснаб-Ком", копію сторінок свого паспорту НОМЕР_2, виданого Голосіївським РУ ГУ МВС України в м. Києві 08.07.2004 року та довідку ДШ у Голосіївському районі м. Києва про присвоєння ідентифікаційного номеру - НОМЕР_1.
Після чого, 01.09.2005 року невстановлена слідством особа повідомила ОСОБА_2 про необхідність підписання реєстраційних документів TOB "Мегаснаб-Ком" в офісному приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Мироник О.В., розташованого в м. Києві по вул. Червоноармійська, 43, офіс 5, на що ОСОБА_2 надав свою згоду, взявши для підписання документів по створенню товариства свій паспорт НОМЕР_2, виданого Голосіївським РУ ГУ МВС України в м. Києві 08.07.2004 року та довідку ДПІ у Голосіївському районі м. Києва про присвоєння ідентифікаційного номеру - НОМЕР_1, та прибув в обумовлене з цією особою офісне приміщення.
Перебуваючи 01.09.2005 року в денний час доби в офісному приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Мироник О.В., розташованого в м. Києві по вул. Червоноармійська, 43, офіс 5, ОСОБА_2, достовірно знаючи, що створює товариство без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена Статутом TOB "Мегаснаб-Ком", усвідомлюючи противоправний характер своїх дій, знаючи, що TOB "Мегаснаб-Ком" створюється для прикриття незаконної діяльності інших осіб та він, в цілому, набуває право власності на товариство, реалізовуючи спільно з невстановленою слідством особою злочинний умисел направлений на вчинення фіктивного підприємництва, підписав в присутності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Мироник О.В.: Статут TOB „Мегаснаб-Ком", чим вчинив дії, направлені на створення суб'єкта підприємництва - TOB "Мегаснаб-Ком".
Про вчинені на користь ОСОБА_2 нотаріальні дії по засвідченню справжності його підпису в Статуті TOB "Мегаснаб-Ком", приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Мироник О.В., здійснені відповідні записи в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій за номером к-5841 в якому також підписався ОСОБА_2.
Крім того, ОСОБА_2 перебуваючи 01.09.2005 року в денний час доби в офісному приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Мироник О.В., розташованого в м. Києві по вул. Червоноармійська, 43, офіс 5, достовірно знаючи, що створює товариство без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена Статутом TOB "Мегаснаб-Ком", усвідомлюючи противоправний характер своїх дій, знаючи, що TOB "Мегаснаб-Ком" створюється для прикриття незаконної діяльності інших осіб та він, в цілому, набуває право власності на товариство, реалізовуючи спільно з невстановленою слідством особою злочинний умисел направлений на вчинення фіктивного підприємництва, підписав на прохання невстановленої особи: Протокол № 1 TOB "Мегаснаб-Ком" від 01.09.2005 року та акт приймання-передачі майна від 01.09.2005 року, чим також вчинив дії, направлені на створення суб'єкта підприємництва - TOB "Мегаснаб-Ком".
Після підписання ОСОБА_2 Статуту TOB "Мегаснаб-Ком", протоколу № 1 TOB "Мегаснаб-Ком" від 01.09.2005 року та акту приймання-передачі майна від 01.09.2005 року, вказані документи були передані невстановленій слідством особі на ім'я Валентин для здійснення реєстрації товариства в органах державної влади.
Підписання ОСОБА_2 зазначених документів TOB "Мегаснаб-Ком" дало змогу зареєструвати товариство в Голосіївський районній у м. Києві державній адміністрації 03.10.2005 року за № 10681020000007303, поставити Товариство на податковий облік в ДПІ у Голосіївському районі м. Києва 07.10.2005 року за № 13816, отримати свідоцтво НОМЕР_3 про реєстрацію платника податку на додану вартість TOB "Мегаснаб-Ком", здійснити реєстрацію товариства в державних цільових фондах.
Підписання ОСОБА_2 реєстраційних документів TOB „Мегаснаб-Ком", дало змогу невстановленим слідством особам, здійснювати незаконну діяльність, прикриваючись імітацією підприємницької діяльності створеного та зареєстрованого товариства. Використовуючи фіктивну юридичну особу - TOB „Мегаснаб-Ком" ці особи, отримали можливість, минуючи ОСОБА_2, складати та видавати від імені товариства документи податкової звітності, розпоряджатися рахунком TOB "Мегаснаб-Ком" - № 26009000353301 в ВАТ "Аграрний комерційний банк", здійснювати прибуткові та видаткові операції по рахунку на власний розсуд, складати від імені товариства фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні документи, що свідчать про реалізовані товари, роботи (послуги).
Створення ОСОБА_2 юридичної особи - TOB „Мегаснаб-Ком" було здійснено в порушення вимог статті 5 Закону України "Про підприємництво" № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, згідно якої підприємство створюється: «згідно з рішенням власника (власників) майна чи уповноваженого ним органу підприємства-засновника, організації або за рішенням трудового колективу у випадках і порядку, передбачених цим Законом та іншими Законами України».
Діяльність невстановлених осіб, що створили за участю ОСОБА_2 TOB „Мегаснаб-Ком" здійснювалася в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб'єктів підприємництва, а саме:
- статті 1 Закону України "Про підприємництво" № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що "підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик діяльність з метою виробництва продукції, виконання робіт, чи надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку";
- статті 14 Закону України "Про підприємництво" № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що управління підприємством здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна. Власник здійснює свої права по управлінню підприємством безпосередньо, або через уповноважені ним органи;
- пункту 3 статті 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-XIV від 16.07.1999 р., згідно якого власник, або уповноважена ним службова особа підприємства повинні організувати бухгалтерський облік на підприємстві та забезпечити фіксування здійснення всіх господарських операцій у первинних документах;
пункту 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" №1251 -XII від 25.06.1991 р., із змінами та доповненнями, згідно якого підприємство повинно сплачувати до бюджету належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) в установлені законом терміни.
- статті 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.
- статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:
Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.
Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.
Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.
Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
- статті 88 Цивільного кодексу України якою встановлено:
У засновницькому договорі товариства визначаються ... умови передання товариству майна учасників...
- статті 89 Цивільного кодексу України якою встановлено:
Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.
Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
- статті 56 Господарського кодексу України якою встановлено, що суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.
- статті 57 Господарського кодексу України якою встановлено:
Установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання.
В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.
У засновницькому договорі засновники зобов'язуються утворити суб'єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб'єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб'єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.
Статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
- статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа -підприємець у порядку, визначеному законом.
- статті 88 Господарського кодексу України якою встановлено, що учасники господарського товариства зобов'язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.
- статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
- статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців» № 755-ІУ від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.
- пункту 3 статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-ІУ від 15.05.2003 р., відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, несуть засновники (учасники) юридичної особи.
- статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-ІУ від 15.05.2003 р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів. Частиною 4 цієї ж статті визначено, що у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.
- статті 4 Закону України «Про господарські товариства» N 1576-ХІІ від 19.09.1991 р. якою визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Таким чином, ОСОБА_2 своїми умисними діями, що виразилися у фіктивному підприємництві, тобто створенні суб'єкту підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, скоїв злочин, передбачений ч. 1 ст. 205 КК України.
Крім того, ОСОБА_2, при скоєнні фіктивного підприємництва, тобто створенні TOB „Мегаснаб-Ком" без наміру здійснення господарської діяльності з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених осіб, вчинив підроблення офіційних документів товариства - TOB „Мегаснаб-Ком" з метою їх подальшого використання при здійсненні реєстрації товариства в органах державної влади та відкриття рахунків Товариства в банківських установах за наступних обставин.
Так, в серпні 2005 року в невстановлений слідством день та час ОСОБА_2 знаходячись в м. Києві в невстановленому слідством місті, вступив в попередню змову з невстановленою особою, яка представилась Валентином про створення та реєстрацію на своє ім'я в органах державної влади за винагороду суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи TOB "Мегаснаб-Ком", без справжнього наміру здійснювати господарську діяльність з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб та підписання ОСОБА_2 статутних та інших документів по створенню цього товариства, надавши невстановленій особі, з метою підготування реєстраційних документів по створенню TOB „Мегаснаб-Ком" копію сторінок свого паспорту НОМЕР_2, виданого Голосіївським РУ ГУ МВС України в м. Києві 08.07.2004 року та довідку ДПІ у Голосіївському районі м. Києва про присвоєння ідентифікаційного номеру - НОМЕР_1.
Так, ОСОБА_2, діючи за попередньою змовою з невстановленою слідством особою, прибув 01.09.2005 року в денний час доби в офісне приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Мироник О.В., розташованого в м. Києві по вул. Червоноармійська, 43, офіс 5, в приміщенні якого, заздалегідь усвідомлюючи, що створює TOB „Мегаснаб-Ком" для прикриття незаконної діяльності без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена Статутом Товариства, а також те, що він, як одноособовий учасник товариства ніякого майна до Статутного фонду TOB "Мегаснаб-Ком" не вносив та вносити не буде, що товариство не буде знаходитись за адресою його проживання - АДРЕСА_1, реалізовуючи спільно з невстановленою слідством особою злочинний умисел направлений на вчинення фіктивного підприємництва та підробку офіційних документів, які надають право на реєстрацію юридичної особи, підписав наступні документи TOB "Мегаснаб-Ком":
- Статут TOB "Мегаснаб-Ком", який містив завідомо неправдиві відомості, а саме:
- в статті 1, пунктах 1.1, 1.11 статуту зазначено, що TOB "Мегаснаб-Ком" створене шляхом об'єднання майна засновників для спільної діяльності з метою одержання прибутку, місцезнаходження товариства - АДРЕСА_1, хоча в дійсності ОСОБА_2 ніякого майна до статутного фонду товариства не вносив та не передавав, створював товариство не з метою одержання прибутку, та достовірно знав, що TOB "Мегаснаб-Ком" не буде знаходитись за адресою його проживання;
- в статті 6 зазначено види діяльності TOB "Мегаснаб-Ком", які ОСОБА_2 виконувати наміру не мав;
- в статті 8 пункті 8.2 Статуту зазначено, що Статутний капітал товариства складає 34000 грн., та до моменту державної реєстрації Товариства учасник - ОСОБА_2 передає майно на суму 34000 грн., що становить 100% статутного капіталу товариства у вигляді обладнання, переліченого в пункті 8.2 Статуту, хоча в дійсності майно на загальну суму 34000 грн. ОСОБА_2 до Статутного фонду TOB "Мегаснаб-Ком" до моменту державної реєстрації та після того не вносилось та не передавалось.
- Протокол № 1 TOB "Мегаснаб-Ком" від 01.09.2005 року та акт приймання-передачі майна від 01.09.2005 року , які містили завідомо неправдиві відомості стосовно призначення ОСОБА_2 директором Товариства ОСОБА_5, внесення на момент реєстрації ОСОБА_2 до Статутного капіталу товариства майна на суму 34000 грн., що становить 100%, хоча в дійсності майно на загальну суму 34000 грн. ОСОБА_2. до моменту державної реєстрації та після того до Статутного фонду TOB "Мегаснаб-Ком" не вносилось та не передавалось та ОСОБА_5 на посаду директора товариства не призначалось, чим вчинив дії, направлені на підроблення офіційних документів TOB "Мегаснаб-Ком".
.Підроблення ОСОБА_2 за попередньою змовою з невстановленою слідством особою на ім'я Валентин зазначених офіційних документів TOB "Мегаснаб-Ком" дало змогу зареєструвати товариство в Голосіївський районній у м. Києві державній адміністрації 03.10.2005 року за № 10681020000007303, поставити Товариство на податковий облік в ДПІ у Голосіївському районі м. Києва 07.10.2005 року за № 13816, отримати свідоцтво НОМЕР_3 про реєстрацію платника податку на додану вартість TOB "Мегаснаб-Ком", здійснити реєстрацію товариства в державних цільових фондах.
Таким чином, ОСОБА_2 своїми умисними діями, які виразилися в підробленні документів, які видаються чи посвідчуються підприємством, чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і які надають права, з метою використання їх як підроблювачем, так і іншою особою, вчиненими за попередньою змовою групою осіб, скоїв злочин, передбачений ч. 2 ст. 358 КК України.
До початку судового слідства по даній справі адвокат підсудного ОСОБА_1 заявив клопотання про застосування до ОСОБА_2 акту амністії ст. 1 п «в» Закону України від 12.12.08р. "Про амністію", посилаючись на те, що він на момент вчинення злочину мав на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_7, 1993 року народження. Підсудний ОСОБА_2 повністю визнав свою вину, щиро розкаявся та просив суд застосувати до нього акт амністії.
Заслухавши думку прокурора, який не заперечував проти заявленого клопотання, суд приходить до висновку про те, що підсудний ОСОБА_2 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, оскільки відповідно до п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 р. звільненню від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов»язаних з позбавленням волі, осіб, засуджених за умисні злочини, за які законом передбачене покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше 5 років, та за злочини, вчинені з необережності, за які законом передбачене покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше 10 років позбавлення волі, осіб, не позбавлених батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилось 18 років, або дітей-інвалідів незалежно від їх віку.
Відповідно до ст. 6 цього Закону звільненню від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, підлягають особи, які підпадають під дію ст. 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи суду, але не розглянуті судами або розглянуті, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання чинності цим Законом.
ОСОБА_2 на момент вчинення злочину мав на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_7, 1993 року народження, що підтверджується актовим записом про народження ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_6, в якому батьком зазначено ОСОБА_2, батьківських прав щодо сина, ОСОБА_2 не позбавлявся, тобто перешкод для застосування акту амністії судом не встановлено; сам ОСОБА_2 не заперечує проти застосування стосовно нього амністії.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 6 п. 4 КПК України, ст. 44 КК України, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звільнити від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 205, ч. 2 ст. 358 КК України в звязку з застосуванням до нього ст. 1 п «в» Закону України від 12.12.08 р. “Про амністію”.
Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 2 ст. 358 КК України закрити.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_2 до вступу постанови в законну силу залишити без змін підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати по справі вартість проведеної експертизи в розмірі 1095 грн. 25 коп. на р/р № 35226002000466 в УДК в Київській області код ЗКПО № 25575285 МФО 821018 для НДЕКЦ при ГУМВС України в м. Києві (за проведення експертизи та дослідження ).
Речові докази, які знаходяться в матеріалах справи залишити при справі.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 7 діб з моменту проголошення.
Суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2009 |
Оприлюднено | 13.12.2022 |
Номер документу | 9437854 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Рибак І.О.
Кримінальне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Журавель Вікторія Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні