УХВАЛА
26 січня 2021 року
м. Київ
Справа № 924/176/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Зуєва В.А. - головуючого, Дроботової Т.Б., Чумака Ю.Я.
розглянувши заяву Нетішинського професійного ліцею
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
за позовом Фізичної особи-підприємця Мирончука Івана Степановича
до Нетішинського професійного ліцею
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Регіональне відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях
про зобов`язання Нетішинського професійного ліцею усунути перешкоди у вигляді відключення від постачання електромережі, в користуванні орендованим нерухомим майном - частиною вестибюля площею 4,2 кв.м., яке розміщене за адресою: просп. Незалежності, 2, м. Нетішин, Хмельницької області, на першому поверсі адміністративно-побутового корпусу, відповідно до договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого) майна, що належить до державної власності № 2007 від 15.08.2018,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 28.12.2020 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Фізичної особи-підприємця Мирончука Івана Степановича на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 16.10.2020 у справі № 924/176/20 та призначено розгляд справи у судовому засіданні 28.01.2021.
25.01.2021 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла заява Нетішинського професійного ліцею про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв`язку "Zoom Video Communacations", подана 20.01.2021 засобами поштового зв`язку.
Розглянувши зазначену заяву, Касаційний господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення, з огляду на таке.
За змістом частини першої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.
Порядок роботи у Верховному Суді з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участі учасників справи поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (далі - Порядок), затверджено наказом керівника апарату Верховного Суду від 26.05.2020 № 65
Пунктом 2 розділу І Порядку передбачено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення Верховного Суду (далі - Суд) з використанням власних технічних засобів за умови наявності в Суді відповідної технічної можливості, про яку зазначається в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством, крім випадків, коли явка цього учасника в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Під системою відеоконференцзв`язку розуміється - доступний суду й учасникам судового процесу комплекс технічних засобів та програмного забезпечення для проведення судових засідань у режимі відеоконференцзв`язку, що відповідає вимогам законодавства.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі якщо учасник справи не має електронного підпису (або Система не дає змоги реєстрації з використанням електронного підпису), він повинен попередньо зареєструватися в Системі з використанням логіна та пароля чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому у своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Згідно з пунктом 3 розділу ІІІ Порядку учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Учасник справи, що подав заяву, в той самий строк надсилає копію цієї заяви іншим учасникам справи.
У заяві учасник справи обов`язково зазначає: назву суду; номер судової справи; інформацію про надіслання заяви іншим учасникам справи; дату та час судового засідання, у якому учасник справи бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по батькові; свій статус у судовій справі; електронну адресу, яку він використав для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцзв`язку; номер телефону для зв`язку із Судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
При цьому, в поданій заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду зазначено, що Нетішинський професійний ліцей зареєстрований в системі "Zoom Video Communacations" без використання електронного підпису.
За пунктом 2 розділу ІІІ Порядку передбачено, що рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, яку буде використано для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймає суддя-доповідач (головуючий суддя), у провадженні якого перебуває справа.
З урахуванням вищевикладеного, оскільки заява Нетішинського професійного ліцею про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, подана з дотриманням положень Господарського процесуального кодексу та відповідає вимогам Порядку щодо форми і змісту, колегія суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду дійшла висновку про можливість її задоволення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням системи відеоконференцзв`язку "Zoom Video Communacations".
Водночас, оскільки використання програми "Zoom Video Communacations" не передбачає можливості верифікації учасника справи за допомогою електронного цифрового підпису, то Суд звертає увагу на необхідність завчасно підготувати документи, що посвідчують особу та її повноваження з метою пред`явлення їх до Суду, в тому числі для надсилання їх до матеріалів справи.
Керуючись статтями 121, 197, 234, 235, частиною третьою статті 301 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Нетішинського професійного ліцею про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку "Zoom Video Communacations".
3. Здійснити розгляд справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції 28 січня 2021 року о 10:30 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, зал судових засідань № 202.
4. Попередити учасників справи, що відповідно до частини п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий В.А. Зуєв
Судді Т.Б. Дроботова
Ю.Я. Чумак
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2021 |
Номер документу | 94393894 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Зуєв В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні