У х в а л а
18 січня 2021 року
м. Київ
справа № 607/1220/19
провадження № 61-17351 ск 20
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду: Ігнатенка В. М. (суддя-доповідач), Карпенко С. О., Стрільчука В. А.,
розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 03 березня 2020 року та постанову Тернопільського апеляційного суду від 07 жовтня 2020 року в справі за позовом ОСОБА_1 до обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Корольова-5 , ОСОБА_2 , третя особа - ОСОБА_3 , про зобов`язання передати нерухоме майно та документи,
В с т а н о в и в:
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 03 березня 2020 року позов ОСОБА_1 до ОК Житлово-будівельний кооператив Корольова-5 , ОСОБА_2 третя особа - ОСОБА_3 , про зобов`язання передати нерухоме майно та документи, задоволено частково: зобов`язано ОК Житлово-будівельний кооператив Корольова-5 передати ОСОБА_1 за актом приймання - передачі частину нерухомого майна - 77,19 % квартири АДРЕСА_1 ; вирішено питання про розподіл судових витрат.
Постановою Тернопільського апеляційного суду від 07 жовтня 2020 року апеляційні скарги ОСОБА_1 та ОК Житлово-будівельний кооператив Корольова-5 залишено без задоволення, а рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 03 березня 2020 року залишено без змін.
20 листопада 2020 року представник ОСОБА_1 - ОСОБА_4 , надіслав засобами поштового зв`язку до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 03 березня 2020 року та постанову Тернопільського апеляційного суду від 07 жовтня 2020 року.
У касаційній скарзі представник ОСОБА_1 - ОСОБА_4 , просить суд касаційної інстанції скасувати рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 03 березня 2020 року та постанову Тернопільського апеляційного суду від 07 жовтня 2020 року, і ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити.
Ухвалою Верховного Суду від 27 листопада 2020 року касаційну скаргу залишено без руху та надано строк для усунення недоліків касаційної скарги до 22 грудня 2020 року, який не міг перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали.
На виконання вимог указаної вище ухвали, у встановлений судом строк,представник ОСОБА_1 - ОСОБА_4 , надіслав до суду матеріали на усунення недоліків.
У відповідності до частини першої статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення (частина друга статті 390 ЦПК України).
Відповідно до частини третьої статті 390 ЦПК України строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними.
Указану касаційну скаргу подано з пропуском строку на касаційне оскарження, і представник ОСОБА_1 - ОСОБА_4 , порушує клопотання про поновлення цього строку, зазначаючи про отримання ОСОБА_1 копії оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції 23 жовтня 2020 року.
На підтвердження дати отримання вказаного рішення суду апеляційної інстанції надано, зокрема, копію конверта із штрихкодовим ідентифікатором 4600115458894 (відправник - Тернопільський апеляційний суд, отримувач - ОСОБА_1.), з якого вбачається, що відповідне судове рішення отримано ОСОБА_1 23 жовтня 2020 року.
Наведені підстави та обставини вказують на відсутність зловживань ОСОБА_1 та її представником їх процесуальними правами та, відповідно, свідчать про поважність причин пропуску строку для подання касаційної скарги.
Ураховуючи наведене, Верховний Суд приходить до висновку про необхідність задоволення заявленого клопотання .
Касаційна скарга подана з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України.
Наведені в касаційній скарзі доводи містять підстави, передбачені пунктом 3 частини другої статті 389 ЦПК України, для відкриття касаційного провадження, оскільки із змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається імовірність неправильного застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права та порушення норм процесуального права, що неможливо встановити без дослідження матеріалів справи, а тому з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду даної касаційної скарги та належної перевірки її доводів, наявна необхідність відкриття касаційного провадження та витребування матеріалів даної справи.
Керуючись статтями 389, 390, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду,
У х в а л и в:
Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 03 березня 2020 року та постанови Тернопільського апеляційного суду від 07 жовтня 2020 року.
Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 03 березня 2020 року та постанову Тернопільського апеляційного суду від 07 жовтня 2020 року.
Витребувати з Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області цивільну справу № 607/1220/19 за позовом ОСОБА_1 до обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Корольова-5 , ОСОБА_2 , третя особа - ОСОБА_3 , про зобов`язання передати нерухоме майно та документи.
Надіслати учасникам справи копію касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 01 березня 2021 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Судді: В. М. Ігнатенко
С. О. Карпенко
В. А. Стрільчук
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2021 |
Номер документу | 94489963 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Ігнатенко Вадим Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні