Ухвала
28 січня 2021 року
м. Київ
справа № 341/245/19
провадження № 61-215ск21
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Сакари Н.Ю. (суддя-доповідач), Осіяна О.М., Білоконь О. В.,
розглянув касаційну скаргу представника товариства з обмеженою відповідальністю Мрія Карпат - адвоката Сторонянського Олега Зіновійовича на рішення Галицького районного суду Івано-Франківської області від 22 червня 2020 року та постанову Івано-Франківського апеляційного суду від 01 грудня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Мрія Карпат про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення орендної плати,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2019 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ТОВ Мрія Карпат про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення орендної плати.
Рішенням Галицького районного суду Івано-Франківської області від 22 червня 2020 року, залишеним без змін постановою Івано?Франківського апеляційного суду від 01 грудня 2020 року, позов ОСОБА_1 до ТОВ Мрія Карпат про розірвання договору оренди земельної ділянки задоволено.
Розірвано договір оренди землі, укладений 25 травня 2010 року між ОСОБА_2 та ТОВ Мрія Карпат на земельну ділянку площею 0,6249 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 2621284800:02:001:0084, зареєстрований в Державному реєстрі земель 28 грудня 2011 року.
Вирішено питання про розподіл судових витрат.
Додатковим рішенням Галицького районного суду від 19 жовтня 2020 року в задоволенні позову ОСОБА_1 про стягнення орендної плати за 2017?2018 роки відмовлено.
У грудні 2020 року до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду була надіслана касаційна скарга представника ТОВ Мрія Карпат - адвоката Сторонянського О. З. на рішення Галицького районного суду Івано?Франківської області від 22 червня 2020 року та постанову Івано?Франківського апеляційного суду від 01 грудня 2020 року .
У касаційній скарзі представник ТОВ Мрія Карпат - адвокат Сторонянський О. З., посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права і порушення норм процесуального права, просить скасувати судові рішення та ухвалити нове судове рішення.
Стаття 129 Конституції України серед основних засад судочинства визначає забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення (пункт 8).
Згідно з пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, якщо: касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; суд першої інстанції відніс справу до категорії малозначних помилково.
Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб вираховується станом на 01 січня календарного року, в якому подається скарга (частина дев`ята статті 19 ЦПК України).
Оскільки ціна позову у даній справі станом на 01 січня 2020 року не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2 102,00 грн * 100 = 210 200 грн) зазначена справа є малозначною в силу закону.
Касаційна скарга та додані до неї матеріали містять посилання на випадок, передбачений підпунктом а) пункту 2 частини третьої статті 389 ЦПК України, за наявності яких судове рішення у малозначній справі підлягає касаційному оскарженню: якщо касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики. Заявник стверджує, що викладені в оскаржуваних рішеннях висновки не узгоджуються з правовими висновками Верховного Суду, а тому існує необхідність забезпечення єдності судової практики.
Надавши оцінку доводам заявника, Верховний Суд дійшов висновку про те, що касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики щодо застосування положень статті 537 ЦК України (підпункт а пункту 2 частини третьої статті 389 ЦПК України).
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині другій статті 389 ЦПК України.
Частиною восьмою статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Підставою касаційного оскарження вказаного судового рішення заявник зазначає неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, а саме застосування норм права без урахування висновку щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду від 09 грудня 2019 року у справі № 709/1089/17, провадження № 61-12745сво18 (пункт 1 частини другої статті 389 ЦПК України).
Касаційна скарга подана у передбачений статтею 390 ЦПК України строк та з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України, зокрема, касаційна скарга містить підстави касаційного оскарження, передбачені пунктом 1 частини другої статті 389 ЦПК України.
З урахуванням наведеного касаційне провадження у цій справі необхідно відкрити.
Керуючись статтями 390, 389, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Відкрити касаційне провадження у даній справі.
Витребувати з Галицького районного суду Івано-Франківської області цивільну справу № 341/245/19 за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Мрія Карпат про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення орендної плати .
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 26 лютого 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді Н. Ю. Сакара
О. В. Білоконь
О. М. Осіян
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2021 |
Номер документу | 94490034 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Сакара Наталія Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні