Справа № 2-2764/10
Провадження № 6/946/10/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2021 року
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі:
Головуючого судді - Баннікової Н.В.
при секретарі - Зубенко Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ізмаїл заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія УКРФІНАНС ГРУП про заміну сторони виконавчого провадження, видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для пред`явлення виконавчого документу до виконання по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Одеської обласної дирекції акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 28 вересня 2010 року позов Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Одеської обласної дирекції акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом було задоволено.
ТОВ Фінансова компанія УКРФІНАНС ГРУП звернулось до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для пред`явлення виконавчого документу до виконання по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Одеської обласної дирекції акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом.
У судове засіданні сторони не з`явилися, повідомлялись належним чином.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що рішенням Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 28.09.2010 року позов Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Одеської обласної дирекції акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом задоволено, стягнуто з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 солідарно на користь ПАТ Райффайзен Банк Аваль в особі Одеської обласної дирекції акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль заборгованість за договором кредиту № 014/83361/74/81284 від 06.09.2007 р. в загальній сумі 121148,49 доларів США.
27.04.2018 року між ПАТ Райффайзен Банк Аваль та ПАТ ОКСІ БАНК було укладено договір відступлення прав вимоги, відповідно до якого ПАТ Райффайзен Банк Аваль передає (відступає) ПАТ ОКСІ БАНК права вимоги до боржників за кредитними договорами, у тому числі й до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Відповідно до договору про відступлення прав вимоги від 27.04.2018 року, укладеного між ПАТ ОКСІ БАНК та ТОВ Фінансова компанія УКРФІНАНС ГРУП , ПАТ ОКСІ БАНК в порядку та на умовах, визначених цим договором, відступає ТОВ Фінансова компанія УКРФІНАНС ГРУП , а ТОВ Фінансова компанія УКРФІНАНС ГРУП набуває права вимоги Банку до боржників, в тому числі й до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Відповідно до п.1 ч.1 ст.512 ЦК України передбачено можливість заміни кредитора у зобов`язанні внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Згідно із ч.1, 2 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Згідно з приписами ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Крім того, згідно роз`ясненням, викладеним в листі ВССУ від 25.09.2015р. Про практику розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах під процесуальним правонаступництвом у виконавчому провадженні слід розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків від право попередників до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Підставами правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу (гл.47ЦК).
Отже, заміна сторони, що вибула, може мати місце тільки в результаті правонаступництва, що відбулося в матеріальних правовідносинах.
Також, відповідно до правової позиції, висловленої Верховним Судом України в постанові від 20 листопада 2013 року у справі № 6-122цс13, керуючись змістом статей 512,514 ЦК, заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо, й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі та на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.
Частиною 5 статті 15 Закону України Про виконавче провадження від 2 червня 2016 року №1404-VIII та пунктами 2.12, 2.13 Інструкції з організації примусового виконання рішень затвердженої наказом Міністерства юстиції України 02.04.2012 № 512/5 передбачено, що в разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження (у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, а також в інших випадках заміни сторони у виконавчому провадженні), якщо правовідносини допускають правонаступництво, державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником. На підставі постановленої судом ухвали державний виконавець своєю постановою, яка затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, замінює назву сторони виконавчого провадження. Ухвала суду та постанова державного виконавця долучаються до виконавчого документа при його направленні за належністю або поверненні його стягувачу чи до суду.
Згідно 2.14 Інструкції правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення. Після заміни вибулої сторони виконавчого провадження її правонаступником державний виконавець продовжує виконання виконавчого провадження в порядку, встановленому Законом.
Слід зазначити, що під час вирішення судом питання про заміну сторони виконавчого провадження у зв`язку з правонаступництвом через відступлення права вимоги має бути договір про відступлення права вимоги.
На підтвердження переходу права вимоги суду надано копії договорів № 114/57 відступлення прав вимоги від 27.04.2018 року та від 27.04.2018 року про відступлення права вимоги.
Отже, сторонами у повному обсязі виконані зобов`язання за договорами № 114/57 відступлення прав вимоги від 27.04.2018 року та від 27.04.2018 року про відступлення права вимоги, таким чином, відповідно до ст. ст.512,514,517,1077 Цивільного кодексу України ПАТ Райффайзен Банк Аваль вибув із правовідносин за вказаним договором, в результаті чого виникає необхідність у процесуальному правонаступництві та заміні позивача, стягувача на ТОВ Фінансова компанія УКРФІНАНС ГРУП .
Виконавчі документи щодо ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на адресу ПАТ Райффайзен Банк Аваль не повертались, що підтверджується листом-відповіддю ПАТ Райффайзен Банк Аваль , до того ж на даний час строк пред`явлення виконавчих листів до виконання сплинув. Неможливістю звернення до виконання вказаних виконавчих листів порушуються права та інтереси заявника, в зв`язку з чим заявник змушений звернутися з даною заявою до суду.
Відповідно п. 17.4, ч.1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції чинній з 15.12.2017 року, до дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви.
Згідно ч.1 та ч. 2 ст.433ЦПК України у разі пропуску строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа, виданого судом, подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Отже, враховуючи вищевикладене, виходячи з принципу верховенства права, суд приходить до висновку щодо можливості задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження, видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку його подачі.
Керуючись ст.ст.259-261,433,442, п.17.4 ч.1 Перехідних положень ЦПК України, ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , суд -
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія УКРФІНАНС ГРУП про заміну сторони виконавчого провадження, видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для пред`явлення виконавчого документу до виконання по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Одеської обласної дирекції акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження з виконання рішення по цивільній справі № 2-2764/2010 за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Одеської обласної дирекції акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом зі стягувача Публічне акціонерне товариство Райффайзен Банк Аваль - на Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія УКРФІНАНС ГРУП (код ЄДРПОУ 40326297, юридична адреса: 01042, м.Київ, вул. Іоанна Павла ІІ,20,кв.1).
Видати Товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія УКРФІНАНС ГРУП дублікати виконавчих листів по справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в особі Одеської обласної дирекції акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитом, для пред`явлення до виконання.
Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія УКРФІНАНС ГРУП пропущений строк для пред`явлення виконавчих документів до виконання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно:
Суддя: Н.В.Баннікова
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2021 |
Номер документу | 94490851 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Баннікова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні