Ухвала
від 26.01.2021 по справі 914/1096/20
ВЕЛИКА ПАЛАТА ВЕРХОВНОГО СУДУ

У Х В А Л А

26 січня 2021 року

м. Київ

Справа № 914/1096/20

Провадження № 12-87гс20

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Катеринчук Л. Й.,

суддів: Анцупової Т. О., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Данішевської В. І.,Єленіної Ж. М., Князєва В. С., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Пількова К. М., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М.,Сімоненко В. М., Ткача І. В., Штелик С. П.,

розглянула клопотання Акціонерного товариства Акціонерно-комерційного банку Львів (далі - АТ АКБ Львів ) та Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого комерційного підприємства Термінал-ЛТД (далі - ТОВ НВКП Термінал-ЛТД ) про проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі за позовом ТОВ НВКП Термінал-ЛТД до АТ АКБ Львів про зобов`язання здійснення демонтажу частини житлового будинку та перепланування приміщень квартир та балконів житлового будинку, який розташований на земельній ділянці за кадастровим номером 4610136800:01:009:0058, за касаційною скаргою ТОВ НВКП Термінал-ЛТД на постанову Західного апеляційного господарського суду від 06 липня 2020 року та

У С Т А Н О В И Л А

Ухвалою від 26 серпня 2020 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду відкрив касаційне провадження у справі № 914/1096/20 за касаційною скаргою ТОВ НВКП Термінал-ЛТД на постанову Західного апеляційного господарського суду від 06 липня 2020 року у письмовому провадженні, а ухвалою від 02 грудня 2020 року справу № 914/1096/20 разом із зазначеною касаційною скаргою передав на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини п`ятої статті 302 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Ухвалою від 15 грудня 2020 року Велика Палата Верховного Суду прийняла до розгляду справу № 914/1096/20 та призначила її в порядку спрощеного позовного провадження на 02 лютого 2021 року о 12 годині 30 хвилин з повідомленням учасників справи.

25 та 26 січня 2021 року до Верховного Суду електронною поштою надійшли, відповідно, клопотання АТ АКБ Львів та ТОВ НВКП Термінал-ЛТД про проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Зазначені клопотання підписані від імені АТ АКБ Львів кваліфікованим електронним підписом Заяць Ольги Ігорівни, яка у статусі адвоката представляє інтереси відповідача (ордер серії ЛВ № 077092 від 01 червня 2020 року), а від імені ТОВ НВКП Термінал-ЛТД - кваліфікованим електронним підписом адвоката Юркевича Юрія Миколайовича, який уповноважений на представництво інтересів позивача (ордер серії ВС № 1056041 від 26 січня 2021 року).

Отже, подані сторонами у справі № 914/1096/20 клопотання про проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідають вимогам статті 7 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг до оригіналу електронного документа.

Відповідно до частини першої статті 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Частиною четвертою статті 197 ГПК України передбачено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

На виконання цього Закону та відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п`ятої статті 153 Закону України Про судоустрій і статус суддів Державна судова адміністрація України наказом від 08 квітня 2020 року № 169 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок, зі змінами, внесеними наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року № 196).

Відповідно до пункту 2 розділу І Порядку, учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Згідно з пунктом 1 розділу ІІІ Порядку, для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам.

Пунктами 2-5 розділу ІІІ Порядку передбачено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; номер телефону для зв`язку із судом. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи. Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.

З огляду на відповідність клопотань представників позивача та відповідача вимогам статті 197 ГПК України і зазначеного Порядку та з метою дотримання процесуальних прав учасників справи, у тому числі на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, колегія суддів дійшла висновку про задоволення клопотань АТ АКБ Львів та ТОВ НВКП Термінал-ЛТД та проведення судового засідання Великої Палати Верховного Суду 02 лютого 2021 року о 12 годині 30 хвилин у режимі відеоконференції у системі відеоконференцзв`язку EasyCon .

Ураховуючи викладене та керуючись статтями 197, 234 ГПК України, Велика Палата Верховного Суду,

УХВАЛИЛА :

1. Клопотання Акціонерного товариства Акціонерно-комерційного банку Львів та Науково-виробничого комерційного підприємства Термінал-ЛТД про проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 914/1096/20 задовольнити.

2.Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку EаsyCon (https://easycon.com.ua/).

3. Здійснити розгляд справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції 02 лютого 2021 рокуо 12 годині 30 хвилин за участю уповноважених представників сторін.

4. Роз`яснити сторонам, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вони зобов`язані: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення EasyCon за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

5. Роз`яснити сторонам, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Л. Й. Катеринчук Судді: Т. О. Анцупова В. В. Британчук Л. М. Лобойко К. М. Пільков Ю. Л. Власов О. Б. Прокопенко І. В. Григор`єва М. І. Гриців В. В. Пророк Л. І. Рогач В. І . Данішевська О. М. Ситнік Ж. М. Єленіна В. М. Сімоненко В. С. Князєв Г. Р. Крет І. В. Ткач С. П. Штелик

СудВелика палата Верховного Суду
Дата ухвалення рішення26.01.2021
Оприлюднено01.02.2021
Номер документу94511960
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1096/20

Ухвала від 25.05.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 11.05.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 06.04.2021

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Катеринчук Лілія Йосипівна

Ухвала від 02.02.2021

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Катеринчук Лілія Йосипівна

Ухвала від 26.01.2021

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Катеринчук Лілія Йосипівна

Ухвала від 15.12.2020

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Катеринчук Лілія Йосипівна

Ухвала від 02.12.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Зуєв В.А.

Ухвала від 10.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 26.08.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Зуєв В.А.

Ухвала від 25.08.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні