СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
01 лютого 2021 року Справа № 922/1350/20
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Шевель О.В., суддя Пуль О.А., суддя Фоміна В.О.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 , м.Харків (вх.№3553 Х/2) на рішення Господарського суду Харківської області від 09.11.2020, ухвалене суддею Новіковою Н.А. у приміщенні Господарського суду Харківської області 09.11.2020 о 13:09 год. (повний текст рішення складено та підписано 19.11.2020) у справі №922/1350/20
за позовом ОСОБА_1 , м. Харків,
третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Кроу Ерфольг Україна", м.Київ,
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аксіома", м. Харків,
про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо відмови забезпечити можливість проведення аудиторської перевірки річної фінансової звітності ТОВ "Аксіома" за 2019 рік та про надання документів і зобов`язання забезпечити можливість проведення аудиторської перевірки річної фінансової звітності ТОВ "Аксіома" за 2019 рік
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Господарського суду Харківської області від 09.11.2020 в позові відмовлено повністю.
Повне рішення складено та підписано 19.11.2020, отже, останнім днем строку його апеляційного оскарження, відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України, є 09.12.2020.
14.12.2020, тобто з пропущенням вказаного строку, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення Господарського суду Харківської області від 09.11.2020 у справі №922/1350/20 та винести нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 у повному обсязі, а саме:
- визнати протиправною бездіяльність Товариства з обмеженою відповідальністю "Аксіома" в особі директора Сбітнєва Ігоря Вікторовича щодо відмови забезпечити Товариству з обмеженою відповідальністю "Кроу Ерфольг Україна" можливість проведення аудиторської перевірки річної фінансової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю "Аксіома" за 2019 рік на замовлення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Аксіома" - ОСОБА_1 та надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Кроу Ерфольг Україна" всю необхідну інформацію та документи, необхідні для проведення аудиторської перевірки річної фінансової звітності та балансу Товариства з обмеженою відповідальністю "Аксіома" за 2019 звітний рік, протягом десяти днів з дати набрання судовим рішенням законної сили;
- зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Аксіома" в особі директора Сбітнєва Ігоря Вікторовича забезпечити Товариству з обмеженою відповідальністю "Кроу Ерфольг Україна" можливість проведення аудиторської перевірки річної фінансової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю "Аксіома" за 2019 рік на замовлення учасника ТОВ "Аксіома" - ОСОБА_1 та надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Кроу Ерфольг Україна" всю необхідну інформацію та документи, які є необхідними для проведення аудиторської перевірки річної фінансової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю "Аксіома" за 2019 звітний рік, протягом десяти днів з дати набрання судовим рішенням законної сили.
Заявник також просить суд поновити пропущений строк для подання апеляційної скарги в порядку ч.2 ст.256 ГПК України, посилаючись на те, що повний текст оскаржуваного рішення на його адресу не надходив; рішення було оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 23.11.2020 (зазначене підтверджується відомостями реєстру), тобто, на думку заявника, датою, з якої позивач міг ознайомитися з текстом рішення та мав 20 днів для його оскарження, є саме 23.11.2020, отже, останнім днем зазначеного в ч.2 ст.256 ГПК України двадцятиденного строку є 14.12.2020, враховуючи, що 13.12.2020 вихідний день.
Автоматизованою системою документообігу Східного апеляційного господарського суду (протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.12.2020) для розгляду справи визначено склад колегії суддів: головуючий суддя (суддя-доповідач) Шевель О.В., суддя Пуль О.А., суддя Фоміна В.О.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги, суддя-доповідач ухвалою від 28.12.2020 залишила апеляційну скаргу без руху з тих підстав, що заявником не повністю дотримано вимог п.2 ч.3 ст.258 ГПК України, відповідно до якого до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору. А саме, в ухвалі було зазначено, що оскільки за подання даної апеляційної скарги має бути сплачено 6306,00 грн. судового збору, однак заявник скарги надав платіжний документ на суму лише 3153,00 грн. - то йому слід надати суду докази доплати судового збору в розмірі 3153,00 грн.
Для усунення вказаного недоліку заявнику було встановлено десятиденний строк з дня вручення йому копії вказаної ухвали.
Як вбачається з повідомлень відділення зв`язку (т.3, а.с.68, 69), копію ухвали від 28.12.2020 про залишення апеляційної скарги без руху було отримано за адресою проживання заявника 04.01.2021. Також копію ухвали отримано його представником 05.01.2021.
11.01.2021, тобто в межах установленого судом строку, апелянт надіслав поштою заяву про усунення недоліків апеляційної скарги (вх.№ 370 від 13.01.2021), до якої додано квитанцію №12028 про сплату 3153,00 грн. судового збору.
Листом від 18.01.2021 Східний апеляційний господарський суд повідомив заявника про те, що з 18.01.2021 суддя-доповідач Шевель О.В. тимчасово непрацездатна та перебуває на лікарняному і що заява про усунення недоліків апеляційної скарги буде передана судді-доповідачу після виходу її на роботу.
Після виходу на роботу судді-доповідача Шевель О.В. (з 01.02.2021), з метою вирішення питання щодо подальшого руху апеляційної скарги, колегія суддів дослідила матеріали апеляційної скарги і справи в цілому (зокрема, копію Статуту ТОВ "Аксіома", т.1, а.с.21) та встановила, що з деякими особами, які є учасниками ТОВ "Аксіома", суддя Шевель О.В. особисто знайома та раніше працювала з ними в інших організаціях.
Враховуючи наведені обставини, які можуть викликати сумнів у неупередженості судді, суддею Шевель О.В. заявлено самовідвід.
Відповідно до ст. 35 ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно ч. 1 ст. 38 ГПК України з підстав, зазначених у статтях 35, 36 і 37 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 39 ГПК України).
У Господарському процесуальному кодексі України не наведено вичерпного переліку обставин, які можуть викликати сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ратифікована Верховною Радою України 17.07.1997) передбачено, що кожна людина має право на справедливий і відкритий розгляд справи незалежним і безстороннім судом упродовж розумного строку, встановленого законом.
Правова позиція Європейського Суду з прав людини передбачає, що об`єктивно безстороннім є судовий орган, діяльність якого відповідає таким критеріям: забезпечується не лише здійснення правосуддя, а й зовнішній вияв того, що відбувається; суддею створено достатні гарантії для усунення об`єктивно виправданих підстав (і навіть потенційної можливості) побоюватися, що він, незалежно від особистої поведінки, не є безстороннім. При зовнішній демонстрації судом незалежності та безсторонності можуть виникнути щодо цього сумніви. Тому важливою є та довіра, яку суди в демократичному суспільстві повинні викликати у громадськості (див.: Hauschildt v. Denmarkjudgmentof 24 May 1989, Series A, No. 154, p. 48).
Бангалорські принципи поведінки суддів, схвалені резолюцією Економічної і Соціальної Ради ООН від 27.07.2006 № 2006/23 встановлюють, що об`єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків. Вона проявляється не тільки у змісті винесеного рішення, а й в усіх процесуальних діях, що супроводжують його прийняття. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Тобто, суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача.
Відповідно до статті 3 Кодексу суддівської етики, затвердженого ХІ черговим з`їздом суддів України 22.02.2013, суддя має докладати всіх зусиль до того, щоб на думку розсудливої, законослухняної та поінформованої людини його поведінка була бездоганною.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку про задоволення заяви судді Шевель О.В. про самовідвід - враховуючи необхідність виключення будь-яких обставин, що могли б мати наслідком виникнення у сторін чи в інших осіб сумніву щодо неупередженості вказаної судді при розгляді даної справи, у зв`язку з чим, справа відповідно ст. 32, 40 ГПК України підлягає передачі для повторного автоматизованого розподілу.
Керуючись ст. 35, 38 - 40, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Заяву судді-доповідача Шевель О.В. про самовідвід у справі №922/1350/20 задовольнити, а вказану справу передати для повторного автоматизованого розподілу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя О.В. Шевель
Суддя О.А. Пуль
Суддя В.О. Фоміна
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2021 |
Номер документу | 94515840 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Шевель Ольга Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні