Ухвала
02 лютого 2021 року
м. Київ
справа № 542/656/16-ц
провадження № 61-21050св19
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Яремка В. В. (суддя-доповідач), Олійник А. С., Погрібного С. О., учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 ,
відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю Євробудсервіс ,
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Полтавського апеляційного суду від 06 листопада 2019 року у складі колегії суддів: Пилипчук Л. І., Бондаревської С. М., Чумак О. В.,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Євробудсервіс (далі - ТОВ Євробудсервіс ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, зобов`язання внести запис у трудову книжку, стягнення заборгованості із заробітної плати та виплату компенсації за невикористану відпустку при звільненні, стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Рішенням Новосанжарського районного суду Полтавської області від 30 липня 2019 року позов задоволено частково.
Визнано незаконним наказ ТОВ Євробудсервіс № 1/05-к від 19 травня 2016 року про звільнення ОСОБА_1 з посади головного бухгалтера підприємства на підставі пункту 4 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) з 19 травня 2016 року.
Змінено формулювання підстав та дати звільнення. Постановлено вважати, що ОСОБА_1 звільнена з посади головного бухгалтера ТОВ Євробудсервіс за власним бажанням на підставі частини першої статті 38 КЗпП України, з 10 травня 2016 року.
Зобов`язано ТОВ Євробудсервіс внести запис до трудової книжки ОСОБА_1 про її звільнення з посади головного бухгалтера ТОВ Євробудсервіс за власним бажанням на підставі частини першої статті 38 КЗпП України, з 10 травня 2016 року.
Стягнуто з ТОВ Євробудсервіс на користь ОСОБА_1 заборгованість із заробітної плати у розмірі 14 262,37 грн; компенсацію за невикористану відпустку в розмірі 2 465,91 грн, середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 103 176,06 грн з утриманням передбачених законом податків та обов`язкових платежів при їх виплаті. Вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Постановою Полтавського апеляційного суду від 06 листопада 2019 року рішення Новосанжарського районного суду Полтавської області від 30 липня 2019 року змінено в частині визначення розміру стягнення із ТОВ Євробудсервіс на користь ОСОБА_1 заборгованості із заробітної плати з 14 262,37 грн до 768,06 грн, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні із 103 176,06 грн до 10 000 грн та в частині стягнення з ТОВ Євробудсервіс на користь держави судового збору з 2 852,64 грн до 107,91 грн. В іншій частині рішення Новосанжарського районного суду Полтавської області від 30 липня 2019 року залишено без змін. Вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
У листопаді 2019 року ОСОБА_1 звернулася до Верховного Судуіз касаційною скаргою, в якій, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права і порушення норм процесуального права , просила постанову Полтавського апеляційного суду від 06 листопада 2019 року в частині визначення розміру стягнення із ТОВ Євробудсервіс на користь ОСОБА_1 заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні скасувати, рішення Новосанжарського районного суду Полтавської області від 30 липня 2019 року у цій частині залишити в силі.
Ухвалою Верховного Суду від 27 грудня 2019 року відкрито касаційне провадження у справі та витребувано її матеріали.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 15 січня 2020 року № 460-ІХ Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ (далі - Закон № 460-ІХ) касаційні скарги на судові рішення, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом (08 лютого 2020 року).
Касаційна скарга у цій справі подана у листопаді 2019 року, а тому вона підлягає розгляду в порядку, що діяв до набрання чинності Законом № 460-ІХ.
Згідно зі статтею 388 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.
Відповідно до частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Згідно з частиною п`ятою статті 401 ЦПК України суд касаційної інстанції призначає справу до судового розгляду за відсутності підстав, встановлених частинами третьою, четвертою цієї статті. Справа призначається до судового розгляду, якщо хоча б один суддя із складу суду дійшов такого висновку. Про призначення справи до судового розгляду постановляється ухвала, яка підписується всім складом суду.
З урахуванням викладеного, зважаючи на те, що під час проведення попереднього розгляду справи не встановлено обставин, передбачених частинами третьою, четвертою статті 401 ЦПК України, суд вважає за необхідне призначити справу до судового розгляду.
Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.
Керуючись статтями 401, 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Євробудсервіс , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, зобов`язання внести запис у трудову книжку, стягнення заборгованості із заробітної плати та виплату компенсації за невикористану відпустку при звільненні, стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Полтавського апеляційного суду від 06 листопада 2019 року призначити до судового розгляду колегією у складі п`яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у ній матеріалами на 10 лютого 2021 року.
Інформацію про дату розгляду справи оприлюднити на офіційному
веб-порталі судової влади України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: В. В. Яремко
А. С. Олійник
С. О. Погрібний
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2021 |
Оприлюднено | 04.02.2021 |
Номер документу | 94591813 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Яремко Василь Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні