Ухвала
від 29.01.2021 по справі 1218/2-61/11
НОВОАЙДАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 1218/2-61/11

Провадження № 6/419/7/2021

УХВАЛА

29 січня 2021 року смт Новоайдар

Суддя Новоайдарського районного суду Луганської області Мартинюк В.Б., ознайомившись із заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Брайт Інвестмент про заміну сторони виконавчого провадженні по цивільній справі № 2-61/2011 за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договорам,-

ВСТАНОВИВ:

26 січня 2021 року до Новоайдарського районного суду Луганської області через систему Електронний суд надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю Брайт Інвестмент про заміну сторони виконавчого провадження, інші особи: ПАТ КБ Надра , ТОВ Фінансова компанія Дніпрофінансгруп , Новоайдарський відділ державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), боржник: ОСОБА_1 , в якій заявник просить суд: замінити сторону стягувача у виконавчому провадженні АСВП №36517803 з примусового виконання виконавчого листа № 2-61/2011, що виданий Новоайдарським районним судом Луганської області про стягнення заборгованості за кредитним договором № ПК 302/07-00 від 10.09.2007 року з ПАТ КБ Надра , як вибулої сторони, на його правонаступника: Товариство з обмеженою відповідальністю Брайт Інвестмент , як такий, що набув всі права та обов`язки стягувача згідно з Договором про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги від 30.09.2020 року.

Відповідно до ст. 442 ЦПК України не встановлено вимоги щодо форми та змісту заяви про заміну сторони виконавчого провадження. Однак, виходячи із приписів ч. 9ст. 10 цього ж Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема ст.ст. 175,177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст.175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно з ч. 7ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до ч. 1 ст.60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Згідно з ч. 3ст. 58 ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 62 ЦПК України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Згідно з ч.ч. 7, 8 ст. 62 ЦПК України у разі подання представником заяви по суті справи в електронній формі він може додати до неї довіреність або ордер в електронній формі, підписані електронним цифровим підписом відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.

До заяви долучено довіреність від 04.11.2020 відповідно до якої, Товариство з обмеженою відповідальністю Брайт Інвестмент уповноважило Явтушенко Є.А. представляти інтереси товариства в судах України з усіма правами, які надано законом стороні у справі, в тому числі підписувати, подавати, доповнювати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи.

Відповідно до ч.ч. 1-3ст. 92 ЦК України юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом.

У випадках, встановлених законом, юридична особа може набувати цивільних прав та обов`язків і здійснювати їх через своїх учасників.

Орган або особа, яка відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені, зобов`язана діяти в інтересах юридичної особи, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень.

Статтею 206 ЦК України визначено, які правочини можуть вчинятися усно.

Довіреність є видом правочину, а тому в силу ч. 2ст. 207 ЦПК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 208ЦК України у письмовій формі належить вчиняти правочини між фізичною та юридичною особою, крім правочинів, передбачених ч. 1 ст. 206 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 ЦК України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

Згідно з ст. 246 ЦК України довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами.

Проте, долучена до заяви довіреність на ОСОБА_2 оформлена не належним чином, оскільки у цій довіреності відсутні підписи як довірителя так і представника.

Крім того, у довіреності, якою Товариство з обмеженою відповідальністю Брайт Інвестмент уповноважило Явтушенко Є. А. представляти інтереси в судах України, відсутні зазначення посадової особи (органу або іншої особи, уповноваженою на це її установчими документами), яка уповноважена видавати довіреність.

До матеріалів справи не долучено належних доказів, згідно з якими можливо встановити, який орган або інша особа, уповноважена установчими документами юридичної особи, наділена правом підпису, зокрема, довіреності.

У розумінні положень ст.ст. 95, 100 ЦПК України, долучена до справи довіреність від 04.11.2020 не вважається, ні електронною копією письмового доказу, ні електронним доказом.

На підставі викладеного вище, суддя дійшов висновку, що повноваження ОСОБА_2 підписувати заяву та звертатись з нею до суду не підтверджені належним чином.

Окрім цього слід звернути увагу, що у колі осіб, які беруть участь під час судового розгляду поданої заяви про заміну сторони виконавчого провадження, заявником визначені наступні особи: заявник (представник заявника) та інші особи, проте нормами чинного ЦПК України, не передбачено поняття інші особи по справі, тобто коло осіб, які беруть участь у поданій ним заяві заявником чітко не визначено. А адреса боржника ОСОБА_1 зазначена як адреса розташування Новоайдарського районного суду Луганської області.

Відповідно до п. 1 ч. 4ст. 185 ЦПК України заява повертається, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

З огляду на викладене, суддя вважає за необхідне повернути подану заяву заявнику, що відповідатиме положенню п. 1 ч. 4ст. 185 ЦПК України.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Брайт Інвестмент про заміну сторони виконавчого провадженні по цивільній справі № 2-61/2011 за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договорам - повернути заявнику.

Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторно звернутися до суду, якщо перестануть існувати обставини, які стали підставою для її повернення.

Ухвала може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Новоайдарський районний суд Луганської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії відповідної ухвали.

Суддя: В. Б. Мартинюк

СудНовоайдарський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення29.01.2021
Оприлюднено09.02.2021
Номер документу94723908
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —1218/2-61/11

Ухвала від 29.03.2023

Цивільне

Тернівський міський суд Дніпропетровської області

Корягін В. О.

Ухвала від 22.03.2023

Цивільне

Тернівський міський суд Дніпропетровської області

Корягін В. О.

Ухвала від 15.09.2021

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Мартинюк В. Б.

Ухвала від 26.04.2021

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Глазкова Ю. О.

Ухвала від 01.04.2021

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Глазкова Ю. О.

Ухвала від 29.01.2021

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Мартинюк В. Б.

Рішення від 02.02.2011

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Мальченко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні