Ухвала
від 01.04.2021 по справі 1218/2-61/11
НОВОАЙДАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 1218/2-61/11

Провадження № 6/419/16/2021

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

01 квітня 2021 року суддя Новоайдарського районного суду Луганської області Глазкова Ю.О., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Брайт Інвестмент , в інтересах якого діє представник - Кириченко О.М., про заміну сторони виконавчого провадження, зацікавлені особи - ПАТ Комерційний банк Надра , ТОВ Фінансова компанія Дніпрофінансгруп , Новоайдарський РВ ДВС Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), боржник - ОСОБА_1 ,

встановив:

ТОВ Брайт Інвестмент , в інтересах якого діє представник - Кириченко О.М., звернулось до Новоайдарського районного суду Луганської області з даною заявою, в якій просить замінити сторону стягувана у виконавчому провадженні АСВП № 36517803 з примусового виконання виконавчого листа №2-61/2011, що видав Новоайдарський районний суд Луганської області про стягнення заборгованості за кредитним договором № ПК 302/07-00 від 10.09.2007 - з ПАТ КБ Надра , як вибулої сторони, на його правонаступника: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БРАЙТ ІНВЕСТМЕНТ", код ЄДРПОУ 43115064, як такий, що набув всі права та обов`язки стягувана згідно з Договором про відступлення (купівлі - продажу) прав вимоги від 30.09.2020 року.

Перевіривши матеріали поданої заяви, суд вважає, що її необхідно залишити без руху з наступних підстав.

Згідно з пунктом 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження , заяви (подання) мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України.

Відповідно до ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно частини 3 цієж статті позовна заява повинна містити:1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Зі змісту заяви вбачається, що вона не відповідає вимогам ч.3 ст. 175 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЗУ Про виконавче провадження сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.

Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах врегульовані розділом VІ ЦПК України.

Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 442 ЦПК України заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб.

Водночас в поданій заяві не визначено сторону виконавчого провадження - стягувача, у зв`язку з чим заявнику необхідно зазначити усіх сторін виконавчого провадження та інших заінтересованих осіб та зазначити повний об`єм відомостей згідно з вимогами ч.3 ст. 175 ЦПК України.

Також заявником невірно вказано адресу місця проживання боржника ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_1 , що є адресою місцезнаходження Новоайдарського районного суду Луганської області. У зв`язку з наведеним, заявником також не виконано вимоги ч. 2 ст. 183 ЦПК України, відповідно до якої до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження), оскільки відправлення, яке містить заяву разом з додатками та адресоване ОСОБА_1 надійшло на адресу Новоайдарського районного суду Луганської області.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 58 ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Згідно з ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Так, подана заява підписана директором ТОВ Брайт Інвестмент Кириченко О.М., однак до заяви не надано належних доказів, що підтверджують повноваження ОСОБА_2 на підписання заяви (належним чином засвідченої копії статуту тощо).

За приписами ч. 1 ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.

Згідно ч. 5 ст. 442 ЦПК України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Тобто, з аналізу наведеної норми закону вбачається, що необхідною умовою для заміни сторони виконавчого провадження є перебування виконавчого документу на виконанні, а для заміни стягувача у виконавчому листі - відповідна заява може бути подана до відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа.

У ч. 5 ст. 177 ЦПК України зазначається, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

За вимогами ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Разом з тим, звертаючись до суду з даною заявою, заявник в порушення вимог п.5 ч.3 ст. 175 та ч. 5 ст. 177 ЦПК України не надав доказів на підтвердження наявності відповідного судового рішення, яке набрало законної сили, а також відповідного виконавчого листа.

Також заявником не надано доказів на підтвердження виконання п. 3 договору про відступлення прав вимоги №GL48N718070_blank_01 від 30.09.2020 року та п. 3 договору про відступлення прав вимоги №GL48N718070_blank від 05.08.2020 року щодо повідомлення боржника про відступлення прав вимоги; не надано належних доказів переходу прав вимоги за вказаними договорами (відсутні докази виконання даних договорів - оплати повної ціни договорів, відсутній протоколу електронного аукціону №UA-EA-2020-05-12-000017-b від 22.05.2019 року, яким оформлено результати відкритих торгів (аукціону), які стали підставою для укладання договору про відступлення прав вимоги №GL48N718070_ blank від 05.08.2020 року, а також додані до заяви матеріали не засвідчені належним чином у відповідності до ст. 95 ЦПК України).

Так, додані до заяви матеріали підписані за допомогою факсиміле, яким відтворено підпис ОСОБА_2 .

Разом з тим, щодо оформлення процесуальних документів, то Верховний Суд у своїх численних рішеннях, зокрема, у постановах від 03.05.2018 у справі №922/1743/17, від 15.03.2018 у справі №922/4590/16, від 24.05.2018 у справі №5027/805-б/2012, від 05.06.2018 у справі №826/811/17 дійшов до висновку, що підписання заяви за допомогою факсиміле не дає можливості встановити вираження справжньої волі особи, чий підпис відтворено, на настання відповідних правових наслідків.

Також, при засвідчені копії документів доданих до заяви, не зазначено дату засвідчення копій.

Невиконання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, є підставою для залишення позовної заяви без руху у відповідності зі ст. 185 ЦПК України з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Враховуючи наведене вище, суд вважає за необхідне вказану заяву залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Суд акцентує увагу заявника на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21.02.1975, Де Жуффр де ля Прадель проти Франції від 16.12.1992. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Дотримання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України при пред`явленні позову (заяви) в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.

Враховуючи зазначене, залишення заяви без руху жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя після усунення недоліків заяви.

Керуючись ст. 83, 95, 175, 177, 185, 442 ЦПК України, суддя,

ухвалив:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Брайт Інвестмент , в інтересах якого діє представник - Кириченко О.М., про заміну сторони виконавчого провадження, зацікавлені особи - ПАТ Комерційний банк Надра , ТОВ Фінансова компанія Дніпрофінансгруп , Новоайдарський РВ ДВС Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), боржник - ОСОБА_1 - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків заяви протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз`яснити заявнику, що у випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатися неподаною і буде повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.О. Глазкова

СудНовоайдарський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення01.04.2021
Оприлюднено05.04.2021
Номер документу95957921
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —1218/2-61/11

Ухвала від 29.03.2023

Цивільне

Тернівський міський суд Дніпропетровської області

Корягін В. О.

Ухвала від 22.03.2023

Цивільне

Тернівський міський суд Дніпропетровської області

Корягін В. О.

Ухвала від 15.09.2021

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Мартинюк В. Б.

Ухвала від 26.04.2021

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Глазкова Ю. О.

Ухвала від 01.04.2021

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Глазкова Ю. О.

Ухвала від 29.01.2021

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Мартинюк В. Б.

Рішення від 02.02.2011

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Мальченко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні