Ухвала
від 10.02.2021 по справі 569/9185/20
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/9185/20

1-кс/569/942/21

УХВАЛА

10 лютого 2021 рокум. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Рівне клопотання старшого слідчого з ОВС відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_3 (далі слідчий), погоджене прокурором відділу Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_4 , в рамках кримінального провадження №42020180000000011 від 21.01.2020, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст. 212 КК України (далі це ж кримінальне провадження) про тимчасовий доступ до речей і документів (інформації), -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий у клопотанні вказує, що СУ ГУ ДФС у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Зазначає, що упродовж 2018-2020 років службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відобразили у податковому та бухгалтерському обліках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проведення сумнівних фінансово-господарських операцій щодо реалізації м`ясопродуктів для суб`єктів господарювання з ознаками фіктивності, при цьому, фактично реалізувавши вказану продукцію за готівку для суб`єктів господарювання юридичних та фізичних осіб без відображення реально проведених операцій в бухгалтерському та податковому обліках підприємства, внаслідок чого ухилились від сплати податку на додану вартість в особливо великих розмірах на загальну суму 7 725 102 гривень.

В результаті вказаного службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » своїми діями призвели до ненадходження в бюджет коштів в особливо великих розмірах, відповідальність за що передбачена ч.3 ст.212 КК України.

В матеріалах кримінального провадження є відомості про те, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у бухгалтерському та податковому обліку відобразило проведення господарських операцій, які мають ознаки порушення податкового законодавства зі суб`єктами господарської діяльності з ознаками фіктивності. Попередньо встановлено, що такі операції відображені лише документально по обліках товариства, без реального руху активів, метою яких мінімізації податкових зобов`язань. Відповідно до виписаних та зареєстрованих податкових накладних відслідковується невідповідність обсягів придбання обсягам реалізованих товарно-матеріальних цінностей та невідповідність номенклатури придбаного до реалізованого товару, що вказує на безтоварність проведених фінансово-господарських операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з вказаними вище СГД.

В ході досудового розслідування встановлено осіб задіяних до незаконної схеми мінімізації податкових зобов`язань, зокрема встановлено факти регулярної передачі не облікованої готівки через пункт обміну іноземних валют у м.Костопіль за адресою: АДРЕСА_1 та м.Дніпро за адресою АДРЕСА_2 ), що належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_3 ).

Покликаючись на наведене, слідчий вказує на необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що підтверджують вказані факти.

Слідчий для розгляду клопотання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі.

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про день та час розгляду клопотання повідомлялось, але представник не з`явився.

Клопотання розглядається без участь представника у володінні якого перебувають документи, відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України.

З урахуванням викладеного, відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно доч.1ст.159КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.2 ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

При розгляді клопотання, слідчий суддя враховує правові позиції Європейського суду з прав людини, висловлені у рішеннях від 15.07.2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії» та від 07.07.2007 року «Смирнов проти Росії», де зазначено про визначення конкретної підстави та мети відповідної слідчої дії, конкретної інформації про мету та предмети, які підлягають вилученню, про пропорційність проведення відповідних дій органів влади та протиправність наділення слідчих органів широкими повноваженнями по визначенню на власний розсуд вирішувати питання про вилучення певних матеріалів.

Згідно п.2 ч.3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Враховуючи що клопотання належним чином не мотивоване, не містить у собі доказів можливого використання як доказів відомостей, що містяться в документах, до яких просить надати тимчасовий доступ, також не вказано яке суттєве значення і для встановлення яких важливих обставин у кримінальному провадженні є необхідність в отриманні до них тимчасового доступу, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, оскільки відомостей про збирання доказів, відповідно до ст. 93 КПК України не надано, а також слідчим не доведено необхідність вилучення оригіналів документів та, що такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування, у зв`язку з чим клопотання до задоволення не підлягає.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.159, 162-164 КПК України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_3 поданого в рамках кримінального провадження №42020180000000011від 21.01.2020, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст. 212 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів (інформації) які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_3 ) відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення10.02.2021
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94809193
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —569/9185/20

Ухвала від 21.09.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 14.07.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

Ухвала від 13.04.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

Ухвала від 17.03.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 17.03.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 11.02.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 10.02.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 28.01.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 28.01.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 13.07.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні