ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
12 лютого 2021 року Справа № 903/406/20 Суддя Господарського суду Волинської області Войціховський В.А., розглянувши матеріали
заяви Приватного підприємства "Захід" про розстрочку виконання рішення суду від 14.09.2020 року
у справі
за позовом Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, м. Луцьк
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Війницька сільська рада, с. Війниця
до відповідача: Приватного підприємства "Захід", с. Павловичі
про стягнення 594 873,00 грн.
Встановив: Рішенням Господарського суду Волинської області від 14.09.2020р. у справі №903/406/20, залишеним без змін постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 25.11.2020р., позовні вимоги Головного управління Держгеокадастру у Волинській області до Приватного підприємства "Захід", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Війницька сільська рада, було задоволено та постановлено, зокрема, стягнути з Приватного підприємства "Захід" 594 873,00 грн. втрат у відшкодування сільськогосподарського виробництва на рахунок Війницької сільської ради (Волинська область, Локачинський район, село Війниця, вулиця Миру, будинок 1, код ЄДРПОУ 04332064).
09 лютого 2021 року відділом документального забезпечення та контролю Господарського суду Волинської області за вх. №01-62/9/21 була зареєстрована заява Приватного підприємства "Захід" про розстрочку виконання рішення Господарського суду Волинської області від 14.09.2020р. в частині стягнення 594 873,00грн. відповідними частинами до 31.12.2021р.
Згідно ч. 2 ст. 331 ГПК України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Суд засвідчує, що скарги, заяви, подання повинні відповідати загальним процесуальним вимогам щодо форми та змісту, передбаченими положеннями Господарського процесуального кодексу України.
У п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" роз`яснено, що скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК і ГПК .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За визначенням ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Частиною першою статті 41 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Судом встановлено, що подана Приватним підприємством "Захід" заява не відповідає вимогам статті 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.
Залишення заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
Так, відповідно до положень п.1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Відповідно до "Правил надання послуг поштового зв`язку", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. № 270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з пунктами 59, 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. № 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належними доказами відправлення учасникам судового процесу копії заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані суду в оригіналі.
В даному випадку, суд засвідчує, що заявником не надано доказів направлення копії заяви з доданими до неї документами на адресу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Війницькій сільській раді (45510, Волинська область, Локачинський район, село Війниця, вулиця Миру, 1).
Суд зазначає, що відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", - право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до порушення провадження у справі.
Національним законодавством України, передбачено забезпечення права сторін у справі і приватному виконавцю на інформацію про подану скаргу та ознайомлення з її змістом і доданими документами, а також передбачено механізм реалізації такого права - шляхом встановлення обов`язку позивача надіслати сторонам примірника скарги та доданих до неї документів.
Таким чином, право на справедливий суд, передбачене ст.6 Конвенції, включає в себе обов`язок скаржника належним чином інформувати сторони про подання позову до суду шляхом направлення їм копії такої скарги з додатками.
У Рішенні в справі "Надточий проти України" від 15.05.2008 зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Таким чином, на стадії прийняття заяви до розгляду, суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником.
Водночас, оскільки нормами ГПК України передбачений обмежений строк для розгляду заяви та обов`язок повідомлення учасників судового процесу про розгляд такої заяви, необхідною передумовою дотримання судом основних засад господарського судочинства під час розгляду заяви про розстрочку виконання рішення є направлення заявником учасникам справи тексту самої заяви та доказів на підтвердження викладених в ній обставин, позаяк сторони, треті особи у справі повинні бути заздалегідь повідомленні про таку заяву для надання їм достатнього часу для ознайомлення з її змістом та можливості підготовити свої пояснення (заперечення) на відповідну заяву.
У відповідності до п.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, заява ПП "Захід" про розстрочку виконання рішення суду підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
При цьому, суд звертає увагу заявника на ту обставину, що рішенням Господарського суду Волинської області від 14.09.2020р. у справі №903/406/20 було, зокрема, постановлено стягнути з Приватного підприємства "Захід" 594 873,00 грн. втрат у відшкодування сільськогосподарського виробництва на рахунок Війницької сільської ради, однак, заявник, при зверненні до суду з відповідною заявою, просить суд розстрочити сплату коштів на суму 594 870,00 грн.
Керуючись ст. ст. 164, 174, 234, 235, 331 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ухвалив:
1. Заяву Приватного підприємства "Захід" про розстрочку виконання рішення суду від 14.09.2020 року у справі № 903/406/20 залишити без руху.
2. Надати заявнику строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: надати суду докази надіслання заяви з доданими до неї документами Війницькій сільській раді (фіскальні чеки з описами вкладення до цінного листа).
Роз`яснити, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу.
Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, остання вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із даною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 12.02.2021р.
Суддя В. А. Войціховський
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2021 |
Оприлюднено | 15.02.2021 |
Номер документу | 94829831 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні