Справа № 232/4671/12
Провадження № 1/127/24/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2021 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
секретаря ОСОБА_4 ,
за участю прокурора ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці клопотання прокурора ОСОБА_5 щодо застосування приводу до підсудних у кримінальній справі по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні злочину передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України та ОСОБА_7 за ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 366, ч.2, 3 ст.191, ч. 4 ст.190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Вінницького міського суду Вінницької області перебуває кримінальна справа по обвинуваченню ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
Прокурор ОСОБА_5 просив застосувати привід до підсудних, які не з`явилися в судове засідання, яке було призначене на 11.02.2021, повідомлялися про дату та час розгляду справи завчасно та належним чином.
Підсудні ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , адвокати ОСОБА_8 та ОСОБА_9 до суду не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.
Потерпілі ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, суд приходить до наступного висновку.
З урахуванням рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду об`єктивно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.
В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до п. 11 Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України (в редакції 2012 року) кримінальні справи, які до дня набрання чинності цим Кодексом надійшли до суду від прокурорів з обвинувальним висновком, постановою про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, постановою про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, розглядаються судами першої, апеляційної та касаційної інстанцій в порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, з урахуванням положень, передбачених § 3 розділу 4 Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".
Відповідно до положень статті 288 КПК України 1960 року, якщо підсудний не з`явиться без поважних причин в судове засідання в справах, в яких явка його є обов`язковою (стаття 262 цього Кодексу), суд відкладає розгляд справи і може покласти на підсудного судові витрати по відкладеному засіданню. Крім того, суд має право винести ухвалу, а суддя постанову про привід підсудного і про заміну запобіжного заходу на більш суворий або про обрання запобіжного заходу, коли його не було обрано раніше.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає за необхідне застосувати привід до підсудних ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які не з`явилися в судове засідання, через органи Національної поліції.
Контроль за виконанням ухвали слід покласти на прокурора Вінницької місцевої прокуратури ОСОБА_5 .
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 72, 135, 136, 273, 290 КПК України 1960 року, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора ОСОБА_5 щодо застосування приводу до підсудних ОСОБА_6 та ОСОБА_7 - задовольнити.
Доставити приводом в судове засідання, яке відбудеться 17березня 2021року о15год.00хв. в залі судових засідань № 20 Вінницького міського суду Вінницької області, підсудних:
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Копію ухвали суду направити для забезпечення виконання начальнику Відділення поліції №2 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області та прокурору Вінницької місцевої прокуратури.
Контроль за виконанням ухвали слід покласти на прокурора Вінницької місцевої прокуратури ОСОБА_5 .
Ухвала є остаточна та оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 94846903 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Кашпрук Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні