КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
03110 м. Київ, вул. Солом`янська, 2-а
Головуючий у першій інстанції Ковальчук Л.М.
У Х В А Л А
15 лютого 2021 року м. Київ
Унікальний номер № 369/12190/14-ц
Апеляційне провадження № 22-ц/824/3620/2021
Суддя Київського апеляційного суду Шахова О.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 6 жовтня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, треті особи: Головне управління Держземагенства у Києво-Святошинському районі Київської області, Садівниче товариство Воїн , про визнання недійсним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним та скасування державних актів на право власності на земельну ділянку, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки, скасування реєстрації договору купівлі-продажу, скасування реєстрації в базі даних Державного земельного кадастру, -
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Київського апеляційного суду від 18 січня 2021 року апеляційну скаргу залишено без руху, а ОСОБА_1 надано строк для усунення недоліків, а саме для надання ордеру, що посвідчує повноваження представника в Київському апеляційному суді та сплати судового збору за подачу апеляційної скарги в сумі 5 115, 60 грн.
Копію ухвали Київського апеляційного суду від 18 січня 2021 року направлено судом апеляційної інстанції на адресу ОСОБА_1 19.01.2021 (ас.204).
Як вбачається, вказану ухвалу суду отримано ОСОБА_1 26.01.2021 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (ас.205).
Таким чином, процесуальний строк для виконання ухвали суду для апелянта розпочався 27 січня 2021 року і закінчився 8 лютого 2021 року.
Апеляційний суд при цьому враховує, що відповідно до Наказу Міністерства інфраструктури України від 28 листопада 2013 року за № 958, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 січня 2014 року за № 173/24950, встановлені нормативні строки пересилання рекомендованої місцевої письмової кореспонденції операторами поштового зв`язку (без урахування вихідних днів об`єктів поштового зв`язку), що становить Д+3 . Де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об`єкті поштового зв`язку, а 3 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.
Отже, судом при вирішенні питання повернення апеляційної скарги враховано можливість та право учасника справи ( ОСОБА_1 ) направити заяву про усунення недоліків апеляційної скарги в останній день десятиденного строку встановленого судом, а також час, необхідний для пересилання такого відправлення, подальшого його отримання, а також реєстрації судом.
Станом на 15.02.2021, особою, яка подала до суду апеляційну скаргу, зазначені в ухвалі Київського апеляційного суду від 18 січня 2021 року недоліки не усунуті.
Таким чином, діючи на власний розсуд, сторона не виявляє належного зацікавлення у розгляді апеляційної скарги, тому суд розцінює таку поведінку ОСОБА_1 , як зловживання процесуальними правами з метою затягування розгляду справи.
Вказані обставини, ураховуючи положення ст. 357 ЦПК України, дають суду підстави повернути апеляційну скаргу.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах Осман проти Сполученого королівства від 28.10.1998 та Круз проти Польщі від 19 червня 2001 року.
У вказаних рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вимоги про сплату судового збору на належні реквізити не є порушенням права на справедливий судовий захист і не може вважатися обмеженням права доступу до суду.
Відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 6 жовтня 2020 року - визнати неподаною та повернути особі, яка її подала.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із апеляційною скаргою до суду апеляційної інстанції, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя-доповідач Шахова О.В.
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2021 |
Оприлюднено | 16.02.2021 |
Номер документу | 94888380 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Шахова Олена Василівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Євграфова Єлизавета Павлівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Черненко Віра Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні