Справа № 575/84/21
Провадження № 2/575/83/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 лютого 2021 р. смт. Велика Писарівка
Суддя Великописарівського районного суду Сумської області В`юник Н.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Відділу у Великописарівському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про визнання незаконним рішення державного кадастрового реєстратора, відновлення попереднього становища, визнання права власності,
у с т а н о в и в:
11 лютого 2021 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до Великописарівського районного суду Сумської області із позовом, в якому просить відмінити рішення державного кадастрового реєстратора, встановити її право на земельні частки (паї) та посвідчити рішенням суду про визнання права на земельні частки (паї).
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог встановлених ст.177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору, звільнення від сплати, об`єкти справляння, розмір судового збору встановлений Законом України Про судовий збір .
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом згідно з ч.2 ст.133 ЦПК України.
За змістом ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 відсоток ціни позову, але не менше 908,00 грн. та не більше 11350,00 грн).
Із наданої до суду квитанції 0.0.2010450617.1 від 11.02.2021 вбачається, що ОСОБА_1 сплатила судовий збір за подання даного позову у сумі 908,00 гривень.
Отже, з матеріалів позовної заяви слідує, що судовий збір сплачено позивачкою лише в розмірі 908,00 грн як за одну позовну вимогу, хоча у позові ставить аж три вимоги, за які необхідно сплатити відповідно до вимог законодавства судовий збір у розмірі 908,00 грн. за кожну вимогу.
Таким чином, недоплачена сума судового збору за подання позовної заяви майнового характеру становить: 908,00 грн. + 908,00 грн. = 1816,00 грн.
За таких умов вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати позивачці ОСОБА_1 усунути вказані недоліки, надавши у відповідність до вимог ч.4 ст.177 ЦПК України платіжний документ про сплату судового збору в розмірі, визначеному Законом України Про судовий збір , - а саме необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1816,00 грн, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Згідно із ч.2 ст.185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, наявність вказаних недоліків, за переконанням суду, перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження та тягне за собою правові наслідки, передбачені ч.1 ст.185 ЦПК України, а відтак вказану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачці строк для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачціОСОБА_1 , що за правилами ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, ст.4 Закону України Про судовий збір , -
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу у Великописарівському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про визнання незаконним рішення державного кадастрового реєстратора, відновлення попереднього становища, визнання права власності , - залишити без руху, запропонувавши в десятиденний строк з дня вручення ухвали усунути вказані недоліки, про що повідомити позивача і пояснити, що в іншому випадку позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Про прийняте рішення повідомити позивача ОСОБА_1 , надіславши їй копію даної ухвали для відома і виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.Г. В`юник
Суд | Великописарівський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2021 |
Оприлюднено | 17.02.2021 |
Номер документу | 94920365 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великописарівський районний суд Сумської області
В'юник Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні