СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду
17 лютого 2021 року Справа № 922/3265/20
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Медуниця О.Є., суддя Чернота Л.Ф., суддя Зубченко І.В.
розглянувши матеріали апеляційної скарги відповідача (вх.511) на рішення Господарського суду Харківської області від 11.12.2020 (суддя Погорелова О.В., повний текст складено 11.12.2020) у справі №922/3265/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Грінстоун Протеїн", м. Кропивницький
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Балметал", м. Балаклія
про стягнення 3570,00 грн.
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Грінстоун Протеїн", звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Балметал", в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь 3570,00 грн., отриманих останнім безпідставно.
Рішенням Господарського суду Харківської області від 11.12.2020 у справі №922/3265/20 позов задоволено.
Відповідач із вказаним рішенням місцевого господарського суду не погодився, звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить вказане рішення скасувати та прийняти нове, яким в позові відмовити.
Крім того, апелянтом заявлено клопотання, в якому він просить визнати поважними причини пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду у цій справі та відновити пропущений строк.
В обґрунтування заявленого клопотання відповідач посилається на те, що він не отримав оскаржуване рішення суду поштою, а дізнався про його існування 22.01.2021 з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Розглянувши вказане клопотання відповідача, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно з частиною 1 статті 119 Господарського процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
В матеріалах справи міститься поштове відправлення копії оскаржуваного рішення суду від 11.12.2020 на адресу відповідача, яке повернуте поштовим відділенням "за закінченням терміну зберігання", а також подана відповідачем суду першої інстанції заява від 28.01.2021 про ознайомлення з матеріалами справи.
У рішеннях Європейського суду з прав людини, юрисдикцію якого в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод закріплено, що право на справедливий судовий розгляд може бути обмежено державою, лише якщо це обмеження не завдає шкоди самій суті права.
Європейський суд з прав людини при застосуванні положень пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує кожному право на звернення до суду, зазначає про те, що право на доступ до суду має бути ефективним. Не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Жоффр де ля Прадель проти Франції" від 16.12.1992 року).
Позиція Європейського суду з прав людини засвідчує, що основною складовою права на суд є право доступу в тому розумінні, що особі має бути забезпечено можливість звернутися до суду для вирішення певного питання, і що з боку держави не повинно чинитися правових чи практичних перешкод для здійснення цього права.
У рішенні по справі "Мірагаль Есколано та інші проти Іспанії" від 13.01.2000 та в рішенні по справі "Перес де Рада Каваніллес проти Іспанії" від 28.10.1998 Європейський Суд з прав людини вказав, що надто суворе тлумачення внутрішніми судами процесуальної норми позбавило заявників права доступу до суду і завадило розгляду їхніх позовних вимог. Це визнане порушенням пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
У справі "Скорик проти України" Європейський суд з прав людини вказав, що відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якщо в національному правовому порядку існує процедура апеляції, держава має гарантувати, що особи, які знаходяться під її юрисдикцією, мають право у апеляційних судах на основні гарантії, передбачених статтею 6 Конвенції. Суд також зазначив, що мають бути враховані особливості провадження, що розглядається, та сукупність проваджень, що здійснювались у відповідності з національним правопорядком, а також роль апеляційного суду у них.
Враховуючи, що відповідач ознайомився зі змістом оскаржуваного рішення лише 22.01.2021 та подав апеляційну скаргу до Господарського суду Харківської області 08.02.2021 (тобто в межах визначеного ч.2 ст.256 ГПК України строку), з метою недопущення порушення права особи на доступ до правосуддя, визначених ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 129 Конституції України, ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, та для захисту прав і охоронюваних законом інтересів сторони судового процесу, наявні підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, підстав для залишення без руху, повернення апеляційної скарги чи для відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Відповідно до вимог статті 262 Господарського процесуального кодексу України колегія суддів визначилась про можливість відкриття апеляційного провадження у цій справі. Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 234, 235, 256, 262, 268 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
1. Задовольнити клопотання відповідача про відновлення строку на апеляційне оскарження. Визнати поважними причини пропуску строку на апеляційне оскарження та відновити пропущений процесуальний строк на подання апеляційної скарги.
2.Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою відповідача на рішення Господарського суду Харківської області від 11.12.2020 у справі №922/3265/20.
3. Встановити строк до 04.03.2021 для подання:
- відзиву на апеляційну скаргу, який повинен відповідати вимогам ч.2 ст.263 Господарського процесуального кодексу України, а також докази надсилання (надання) копії відзиву та доданих до нього документів іншій стороні;
-заяв та/або клопотань (за наявності), що пов`язані з розглядом апеляційної скарги із доказами надіслання їх копій іншим сторонам у справі.
4.Призначити справу до розгляду на "09" березня 2021 р. о 11:30 годині у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань № 117.
5..Зупинити дію рішення Господарського суду Харківської області від 11.12.2020 у справі №922/3265/20.
Ухвала набирає законної сили сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя О.Є. Медуниця
Суддя Л.Ф. Чернота
Суддя І.В. Зубченко
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2021 |
Оприлюднено | 18.02.2021 |
Номер документу | 94930098 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Медуниця Ольга Євгенівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні