Справа № 461/7519/20
Провадження № 1-кс/461/813/21
УХВАЛА
про надання дозволу на арешт майна
17.02.2021 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, -
в с т а н о в и в :
прокурор другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно.
Прокурор обґрунтовує своє клопотання тим, що службові особи суб`єктів господарювання на території ринків м.Львова, Львівської області, м.Києва та Київської області незаконно використовують знак для товарів та послуг належний СП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за свідоцтвом № НОМЕР_1 , шляхом реалізації контрафактної продукції з незаконно нанесеним на упаковку знаком для товарів і послуг. В ході досудового розслідування встановлено, що до незаконного використання товарного знаку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », при виготовленні фальсифікованої продукції та її розповсюдження, причетний ОСОБА_5 .
Слідчий в судове засідання не з`явився, його неявка не перешкоджає розгляду клопотання відповідно до вимог ч.1 ст. 172 КПК України, просив слухати клопотання без його участі.
Власник майна в судове засідання не з`явився.
Дослідивши та перевіривши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.
Так, частиною першою ст.170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.
Частиною третьою ст.170 КПК України встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Слідчим управлінням ГУ Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019140000000769, відомості про яке 22.10.2019 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. З ст. 229 КК України.
Органом досудового розслідування встановлено, що що службові особи суб`єктів господарювання на території ринків м. Львова, Львівської області, м.Києва та Київської області незаконно використовують знак для товарів та послуг належний СП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за свідоцтвом № НОМЕР_1 , шляхом реалізації контрафактної продукції з незаконно нанесеним на упаковку знаком для товарів і послуг.
Зокрема, в ході досудового розслідування отримано достовірну інформацію про те, що до незаконного використання товарного знаку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », при виготовленні фальсифікованої продукції, а саме: порошкоподібної кави натуральної «Кава класична» розфасованої у дой-пак масою 100 гр. та його розповсюдження, причетні декілька осіб, що свідчить про вчинення кримінального правопорушення за попередньою змовою групою осіб. Так, згідно отриманих відомостей від представника потерпілого та свідків, в мережі їх магазинів найбільш масово розповсюджується фальсифікований контрафактний товар використовуючи товарний знак «ГАЛКА».
Проведеними слідчими (розшуковими) діями встановлено осіб, причетних до виготовлення та розповсюдження контрафактної продукції, серед яких ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , м.т. НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , є партнерами з ОСОБА_6 , крім цього має власне виробництво по виготовленню фальсифікованої продукції, де безпосередньо сам виготовляє, фасує та в подальшому реалізовує вказану продукцію через відділення ТОВ «Нова пошта», а також по можливості залучає працівників котрі працюють у ОСОБА_6
07.10.2020 слідчим СУ ГУНП у Львівській області на підставі ухвали слідчого судді Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_7 про надання дозволу на проведення обшуку з дотриманням, вимог ст.ст. 223, 233, 236 КПК України, проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , про що складено відповідний протокол.
За результатами проведення обшуку виявлено та тимчасово товари, речі, документи, які є тимчасово вилученим майном, зокрема:
53 накладні «Нової пошти»;
5 квитанцій про прийом «Далівері»;
-Мобільний телефон «Нокіа» з ІМЕІ НОМЕР_4 та ІМЕІ НОМЕР_5 з стартовим пакетом НОМЕР_6 ;
-Коробка від мобільного телефону марк «Айфон» з ІМЕІ НОМЕР_7 ;
банківська Картка ПриватБанк з № НОМЕР_8 яку видав ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2
грошові кошти в сумі 2700грн. (500грн-4шт, 200грн-3шт, 100грн-1шт);
Крім цього, 07.10.2020 слідчим СУ ГУНП у Львівській області на підставі
ухвали слідчого судді Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_7 про надання дозволу на проведення обшуку з дотриманням, вимог ст.ст. 223, 233, 236 КПК України, проведено обшук у складському приміщенні яким користується ОСОБА_5 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , про що складено відповідний протокол.
За результатами проведення обшуку виявлено та тимчасово вилучено товари, речі, документи, які є тимчасово вилученим майном, зокрема:
38 картонних ящиків із вмістом 57000 пустих упаковок для кави з
маркуванням «Галка»;
З рулони заготовок полімерного упакування з надписом «Кава галка»;
2 палети із вмістом заготівок із картонну для виготовлення картонних
коробок із маркуванням «Галка» із надписом на кожній 294 шт;
25 картонних коробок із вмістом полімерних упакувань «Кава галка»
наповнених порошкоподібною речовиною коричневого кольору;
З палети заготовок із картонну для виготовлення коробок із маркуванням
«Мівіна приправа смакова»;
6 палетів заготовок із картонну для виготовлення коробок з маркуванням
«Галка» з надписом 294 шт. на кожній»
картонний ящик з вмістом полімерних упакувань з маркуванням «Мівіна
куряча» які наповнені речовиною;
картоний ящик із вмістом пустих полімерних упакувань з маркуванням
«Кава галка» та «Торчин 10 овочів»;
08 жовтня 2020 року, слідчим групи слідчих у даному кримінальному провадженні, в порядку та з підстав, що передбачені ст.ст. 40, 84, 85, 86, 98 КПК України, винесено постанову про визнання зазначених речей, предметів та документів - речовими доказами.
13 листопада 2020 року слідчим суддею Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_8 постановлено ухвалу якою накладено арешт на тимчасово вилучене майно.
10 грудня 2020 року колегією суддів Львівського апеляційного суду винесено ухвалу, якою скасовано ухвалу слідчого судді про накладення арешту на майно від 13.11.2020 та якою подане клопотання слідчого повернуто прокурору для усунення недоліків, та яке повторно подано 11.12.2020.
28 грудня 2020 року слідчим суддею Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_7 винесено ухвалу якою подане клопотання повернуто прокурору для усунення недоліків.
02.02.2021 до Галицького районного суду м.Львова надійшло клопотання прокурора про накладення арешту.
02.02.2021 року слідчим суддею Галицького районного суду м.Львова подано заяву про самовідвід від розгляду даного клопотання.
Ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 04.02.2021 року заяву сдічого судді ОСОБА_8 про самовідвід задоволено.
16.02.2021 року відповідно до протоколу повторного автоматизованого визначення слідчого судді клопотання прокурора передано слідчому судді ОСОБА_1 .
Прокурором доведено, що вилучені речі та документи мають важливе значення для кримінального провадження та мають значення речових доказів у даному кримінальному провадженні.
Прокурор довів, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні.
Оцінюючи надані органом досудового розслідування докази, слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв`язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про арешт майна.
Незастосування арешту майна може привести до настання наслідків, що перешкоджатимуть збереженню речових доказів.
Однак в матеріалах клопотання, що подане слідчим, відсутні докази того, що грошові кошти, які були виявлені та вилучені за місцем проживання ОСОБА_5 , були здобуті злочинним шляхом. Відтак, слідчим не доведено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні прокурора, а тому застосування заходів забезпечення кримінального провадження є недопустимим (ч.3ст.132 КПК України). Покликання слідчого на те, що грошові кошти виявлені та вилучені під час обшуку можуть бути набуті злочинним шляхом, не підтверджено належними та допустимими доказами, відтак, слідчий суддя дійшов висновку, що в цій частині клопотання необхідно відмовити.
Таким чином, враховуючи правову підставу для арешту майна, достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення, наслідки арешту, розумність та співрозмірність обмеження права власності, завдання кримінального провадження, інші обставини, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого підлягає до часткового задоволення.
Керуючись ст.ст.131, 132, 170, 172, 173, 372, 376 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно задоволити частково.
В рамках кримінального провадження №12019140000000769 від 22.10.2019 року накласти арешт на майно, яке перебувало в користуванні гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та вилучено під час проведення обшуку:
1. за місцем проживання ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема:
53 накладні «Нової пошти»;
5 квитанцій про прийом «Далівері»;
-Мобільний телефон «Нокіа» з ІМЕІ НОМЕР_4 та ІМЕІ НОМЕР_5 з стартовим пакетом НОМЕР_6 ;
Коробка від мобільного телефону марк «Айфон» з ІМЕІ НОМЕР_7 ;
банківська Картка ПриватБанк з № НОМЕР_8 яку видав ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
2. у складському приміщенні яким користується ОСОБА_5 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , зокрема:
38 картонних ящиків із вмістом 57000 пустих упаковок для кави з
маркуванням «Галка»;
З рулони заготовок полімерного упакування з надписом «Кава галка»;
2 палети із вмістом заготівок із картонну для виготовлення картонних
коробок із маркуванням «Галка» із надписом на кожній 294 шт;
25 картонних коробок із вмістом полімерних упакувань «Кава галка»
наповнених порошкоподібною речовиною коричневого кольору;
З палети заготовок із картонну для виготовлення коробок із маркуванням
«Мівіна приправа смакова»;
6 палетів заготовок із картонну для виготовлення коробок з маркуванням
«Галка» з надписом 294 шт. на кожній»
картонний ящик з вмістом полімерних упакувань з маркуванням «Мівіна
куряча» які наповнені речовиною;
- картонний ящик із вмістом пустих полімерних упакувань з маркуванням «Кава галка» та «Торчин 10 овочів».
В іншій частині клопотання відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п?яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 94983905 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні