ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
04.02.2021Справа № 910/12340/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Удалової О.Г., за участю секретаря судового засідання Бортнюк М.В., розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали господарської справи
за позовом ОСОБА_1
до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ЖК Французький квартал-4
про визнання недійсним рішення установчих зборів та скасування державної реєстрації
за участю представників сторін:
від позивача не з`явились
від відповідача Лойфер А.О. (довіреність № б/н від 11.01.2021, адвокат)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У серпні 2020 року ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ЖК Французький квартал-4 (далі - ОСББ ЖК Французький квартал-4 , відповідач) про визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ та скасування державної реєстрації ОСББ.
Обґрунтовуючи поданий ним позов, ОСОБА_1 стверджував, що внаслідок порушень, допущених під час скликання та проведення установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 , було порушене його право, як співвласника будинку, на добровільне волевиявлення та висловлення свої думки щодо створення ОСББ шляхом участі у голосуванні на установчих зборах, що є суттєвим та могло вплинути на результати такого голосування. Позивач вказав на порушення порядку скликання установчих зборів ОСББ та порядку голосування на них, а також відсутність відомостей про утворення ініціативної групи. Позивач зазначив, що не був повідомлений про проведення установчих зборів, а також не був ознайомлений з проектом статуту ОСББ та пропозиціями щодо складу правління та ревізійної комісії ОСББ. Крім того, позивач вказав, що у проведених установчих зборах взяли участь 6 осіб, а у письмовому опитуванні - 144 особи, при цьому серед листків письмового опитування наявні такі, що заповнені неправильно, а саме: не містять повного імені особи, заповнені представниками без долучення довіреностей, містять відомості про голосування двох осіб (у той час, як один листок опитування призначений для голосування однієї особи), листки письмового опитування ОСОБА_2 та ОСОБА_3 заповнені одним почерком та засвідчені одним підписом. Позивач вказав, що окремі мешканці не отримували листки письмового опитування та не заповнювали їх, що, на переконання позивача, свідчить про підроблення їх підписів на листках опитування, а ОСОБА_4 не брав участь ані в установчих зборах особисто, ані в письмовому опитуванні, проте листок письмового опитування вказаної особи долучений до протоколу установчих зборів ОСББ.
З урахуванням викладеного, вважаючи установчі збори ОСББ ЖК Французький квартал-4 , утвореного у будинку АДРЕСА_1 , такими, що відбулись з суттєвими порушеннями встановленого чинним законодавством порядку, позивач звернувся до суду з даним позовом та просив:
- визнати недійсним рішення установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 , оформлене протоколом установчих зборів ОСББ від 18.03.2020;
- скасувати державну реєстрацію ОСББ ЖК Французький квартал-4 (запис в реєстрі 10701020000087582 від 21.05.2020).
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.08.2020 відкрито провадження у справі № 910/12340/20 та призначено її до розгляду в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 24.09.2020, витребувано у Печерської районної в м. Києві державної адміністрації належним чином засвідчені копії матеріалів реєстраційної справи ОСББ ЖК Французький квартал-4 (код 43628664).
Одночасно з поданням позовної заяви позивач подав до суду клопотання про витребування доказів, у якому просив суд витребувати у голови ОСББ ЖК Французький квартал-4 :
- повідомлення про проведення установчих зборів; списки згрупованих поштових відправлень листів рекомендованих пріоритетних (ф. 103), поданих до відділення поштового зв`язку; чеки про оплату послуг поштового зв`язку, які підтверджують факт оплати за відправлення листів кожному співвласнику окремо; відомість Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку про отримання співвласниками повідомлення про проведення установчих зборів;
- повідомлення про прийняте рішення, прийняте зборами співвласників, яке відповідно до ч. 10 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку повинно надаватися в письмовій формі кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку не пізніше 10 днів після його прийняття;
- копію протоколу загальних зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 від 25.06.2020.
Крім того, одночасно з поданням позовної заяви позивач подав до суду заяву про забезпечення позову, в якій просить до остаточного рішення у справі:
- заборонити ТОВ Перший український експертний центр (код 36844047) та відповідачу вчиняти будь-які дії, пов`язані з прийманням-передачею технічної документації житлового будинку та майна співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 в оперативне управління;
- заборонити відповідачу вчиняти будь-які дії щодо самостійного надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій: прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо;
- зобов`язати ТОВ Перший український експертний центр не зупиняти надання житлово-комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій: прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.08.2020 вищевказану заяву про забезпечення позову повернуто заявнику ОСОБА_1
02.09.2020 до суду повторно надійшла подана позивачем заява про забезпечення позову, в задоволенні якої ухвалою суду від 04.09.2020 було відмовлено.
14.09.2020 до суду надійшли витребувані у Печерської районної в м. Києві державної адміністрації документи.
21.09.2020 до суду надійшов поданий відповідачем відзив на позовну заяву, в якому відповідач вказав, що за приписами чинного законодавства правом на звернення за захистом до суду наділена особа, права чи законні інтереси якої порушуються або не визнаються, проте у поданій позивачем позовній заяві відсутні посилання на докази, які підтверджують приналежність позивача до будинку АДРЕСА_1 . Окрім того, відповідач вказав, що утворення ініціативної групи зі скликання і проведення установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1, підтверджується протоколом засідання вказаної ініціативної групи № 1 від 11.02.2020. Відповідач стверджував, що повідомлення про проведення установчих зборів зі створення ОСББ було вручено співвласникам вказаного багатоквартирного будинку особисто під розписку або направлено поштою, на підтвердження чого долучив до відзиву відповідні докази. Відповідач також зазначив, що норма ч. 4 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку встановлює обов`язок для ініціативної групи вручити співвласникам будинку під розписку або направити їм поштою повідомлення про проведення установчих зборів, проте не зобов`язує забезпечити отримання таких поштових відправлень адресатом. Відповідач заперечував й щодо обґрунтованості посилань позивача на чисельні недоліки листків письмового опитування з огляду на несуттєвість таких недоліків або недоведеність тверджень позивача, які у зв`язку з відсутністю належних та допустимих доказів, на переконання відповідача, є лише припущеннями позивача, а тому не можуть бути взяті судом до уваги. Враховуючи викладене, відповідач вважав заявлені позивачем позовні вимоги необґрунтованими та безпідставними, тому просив суд у їх задоволенні відмовити.
24.09.2020 судом було відкладено підготовче засідання на 20.10.2020.
19.10.2020 до суду надійшли подані відповідачем заперечення на клопотання про витребування доказів.
20.10.2020 судом було відкладено підготовче засідання на 05.11.2020.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.10.2020 викликано ОСОБА_1 , як позивача, у наступне підготовче засідання, призначене на 05.11.2020.
05.11.2020 суд оголосив протокольну ухвалу про задоволення клопотання позивача про відкладення розгляду справи та відкладення підготовчого засідання на 19.11.2020, а також про відмову у задоволенні клопотання позивача про витребування доказів, з огляду на те, що документи, зазначені у п. 1 вказаного клопотання, вже були долучені відповідачем до відзиву, щодо інших документів, зазначених у п. 2 і 3 вказаного клопотання, суд вказує, що в порушенням приписів ст. 81 ГПК України позивач не довів відсутність у нього можливості самостійно отримати вказані документи.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.11.2020 викликано ОСОБА_1 , як позивача, у наступне підготовче засідання, призначене на 19.11.2020.
Судове засідання, призначене на 19.11.2020, не відбулось, у зв`язку з перебуванням судді Удалової О.Г. у відпустці (самоізоляція).
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.11.2020 викликано ОСОБА_1 , як позивача, ОСББ ЖК Французький квартал-4 , як відповідача, у наступне підготовче засідання, призначене на 10.12.2020.
10.12.2020 відповідач подав до суду повідомлення, в якому зазначав про те, що певною кількістю осіб, які не є власниками квартир та/або нежитлових приміщень у будинку АДРЕСА_1 , а відтак, не мають права брати участь в управлінні ОСББ ЖК Французький квартал-4 , вчинені неправомірні дії, спрямовані на внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про перебування вказаного ОСББ у процесі припинення на підставі підробленого протоколу загальних зборів співвласників ОСББ ЖК Французький квартал-4 № 02 від 02.11.2020. Відповідач повідомляв, що у зв`язку з викладеним ним було подано заяву про кримінальне правопорушення до Печерського управляння поліції, а також відповідні скарги на дії державного реєстратора до Міністерства юстиції України. Відповідач вказав, що керівником та єдиною особою, яка уповноважена діяти від імені ОСББ ЖК Французький квартал-4 без довіреності, є голова правління Найда Сергій Васильович, відомості про що розміщені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. На підставі довіреності інтереси вказаного ОСББ уповноважена представляти виключно адвокат Лойфер Анастасія Олегівна.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.12.2020 закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 14.01.2021.
14.01.2021 відповідач подав до суду два клопотання про долучення до матеріалів спарви доказів направлення позивачу вищевказаного повідомлення (поданого до суду 10.12.2020), а також витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо ОСББ ЖК Французький квартал-4 .
14.01.2021 судом було відкладено розгляд справи по суті на 04.02.2021.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.01.2021 викликано ОСОБА_1 , як позивача, у наступне судове засідання, призначене на 04.02.2021.
У судовому засіданні 04.02.2021 відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, вважав їх необґрунтованими та безпідставними.
Позивач у жодне підготовче та судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Зважаючи на відсутність підстав для відкладення розгляду справи та наявність у матеріалах справи доказів, необхідних і достатніх для вирішення спору по суті, суд вважав за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами за відсутності позивача.
У судовому засіданні 04.02.2021 було проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши надані документи та матеріали, з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд встановив:
Згідно з відомостями, розміщеними у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, з 25.02.2020 позивач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 , загальною площею 134,1 кв.м.
18.03.2020 були проведені збори співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , порядок денний яких включав наступні питання:
- обрання голови та секретаря зборів;
- створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ЖК Французький квартал-4 ;
- затвердження статуту ОСББ ЖК Французький квартал-4 ;
- вибори правління ОСББ ЖК Французький квартал-4 ;
- вибори ревізійної комісії ОСББ ЖК Французький квартал-4 ;
- надання повноважень представнику зборів щодо державної реєстрації ОСББ ЖК Французький квартал-4 .
Рішення, прийняті вищевказаними зборами співвласників багатоквартирного будинку, були оформлені відповідним протоколом без номеру від 18.03.2020 (далі - протокол установчих зборів або протокол від 18.03.2020), в якому зазначено, що:
- загальна кількість співвласників багатоквартирного будинку становить 266 (двісті шістдесят шість) осіб;
- загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку становить 22 344,1 кв.м.;
- у зборах взяли участь особисто та/або через представників співвласники у кількості 6 (шість) осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 416,6 кв. м.;
- у письмовому опитуванні взяли участь особисто та/або через представників співвласники у кількості 144 (сто сорок чотири) особи, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 11 367,8 кв.м.
За результатами проведення 18.03.2020 установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 співвласниками були прийняті наступні рішення:
- обрати головою зборів ОСОБА_5 , секретарем зборів ОСОБА_6 (проголосували одноголосно за - 150 співвласників, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 11 784,4 кв.м., що становить 52,74% від загальної площі усіх квартир та нежитлових приміщень);
- створити ОСББ ЖК Французький квартал-4 (проголосували одноголосно за - 150 співвласників, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 11 784,4 кв.м., що становить 52,74% від загальної площі усіх квартир та нежитлових приміщень);
- затвердити статут ОСББ ЖК Французький квартал-4 у редакції, яка запропонована ініціативною групою зі скликання установчих зборів (проголосували за - 147 співвласників, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 11 566,1 кв. м., що становить 51,76% від загальної площі усіх квартир та нежитлових приміщень; проти - 3 співвласники, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 218,3 кв. м., що становить 0,98% від загальної площі усіх квартир та нежитлових приміщень);
- обрати правління ОСББ ЖК Французький квартал-4 у складі: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 (проголосували одноголосно за - 150 співвласників, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 11 784,4 кв. м., що становить 52,74% від загальної площі усіх квартир та нежитлових приміщень);
- обрати ревізійну комісію ОСББ ЖК Французький квартал-4 у складі: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 (проголосували за - 148 співвласників, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 11 570,2 кв.м., що становить 51,78% від загальної площі усіх квартир та нежитлових приміщень; проти - 2 співвласники, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 214,2 кв.м., що становить 0,96% від загальної площі усіх квартир та нежитлових приміщень);
- уповноважити ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (які можуть діяти разом та/або окремо) підписати затверджений зборами статут ОСББ ЖК Французький квартал-4 , а також підготувати та підписати протокол цих зборів та інші документи, які необхідні для державної реєстрації ОСББ ЖК Французький квартал-4 , та подати ці документи для державної реєстрації ОСББ ЖК Французький квартал-4 (проголосували за - 147 співвласників, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 11 524,5 кв. м., що становить 51,58% від загальної площі усіх квартир та нежитлових приміщень; проти - 3 співвласники, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 259,9 кв. м., що становить 1,16% від загальної площі усіх квартир та нежитлових приміщень).
07.04.2020 відбулось засідання правління ОСББ ЖК Французький квартал-4 , порядок денний якого включав два питання: обрання голови правління ОСББ та обрання його заступника.
За результатами проведення засідання правління ОСББ ЖК Французький квартал-4 були прийняті рішення з усіх питань порядку денного, оформлені відповідним протоколом № 1 від 07.04.2020, одноголосно обрали: головою правління ОСББ - ОСОБА_5 , заступником голови правління ОСББ - Лойфер Анастасію Олегівну.
21.05.2020 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань був внесений запис № 10701020000087582 про проведення державної реєстрації юридичної особи - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ЖК Французький квартал-4 (ідентифікаційний код 43628664).
Звертаючись до суду з даним позовом, позивач стверджував, що внаслідок порушень, допущених під час скликання та проведення установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 , було порушене його право, як співвласника будинку, на добровільне волевиявлення та висловлення своєї думки щодо створення ОСББ шляхом участі у голосуванні, що є суттєвим та могло вплинути на результати такого голосування.
Вказані порушення, на переконання позивача, полягали у тому, що:
- відсутні відомості про утворення ініціативної групи;
- не було здійснено повідомлення позивача про проведення установчих зборів, ані шляхом вручення вказаного повідомлення під розписку позивачу особисто, ані шляхом його направлення рекомендованим листом засобами поштового зв`язку;
- не було здійснено ознайомлення співвласників будинку, у тому числі, й позивача, з проектом статуту ОСББ та пропозиціями щодо складу правління та ревізійної комісії ОСББ;
- у листках письмового опитування арк. 101, 161, 175 зазначені лише прізвища, а відомості про ім`я та по батькові співвласників відсутні;
- до листків письмового опитування арк. 49, 53, 63, 99, 103, 123, 151, 165, 185, 189 не долучені довіреності на уповноваження представників здійснювати голосування від імені співвласників;
- листки письмового опитування арк. 87, 162, 189 заповнені невірно, оскільки містять відомості про голосування двох осіб, у той час, як один листок опитування призначений для голосування однієї особи;
- листки письмового опитування ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (арк. 19 та 37) заповнені одним почерком та засвідчені одним підписом;
- окремі співвласники не отримували листки письмового опитування та не заповнювали їх, що, на переконання позивача, свідчить про підроблення їх підписів на листках письмового опитування арк. 16, 38, 32, 100, 110, 150, 161;
- співвласник будинку ОСОБА_4 не брав участь ані в установчих зборах особисто, ані в письмовому опитуванні, на підтвердження чого ним наданий лист від 30.06.2020, проте до протоколу установчих зборів долучений листок письмового опитування вказаної особи (арк. 110).
З урахуванням викладеного, позивач вважав створення та реєстрацію ОСББ ЖК Французький квартал-4 незаконними, а тому просив суд визнати недійсним рішення установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 , оформлене протоколом установчих зборів ОСББ від 18.03.2020, та скасувати державну реєстрацію ОСББ ЖК Французький квартал-4 (запис в реєстрі 10701020000087582 від 21.05.2020).
У свою чергу, заперечуючи проти обґрунтованості заявлених позивачем вимог, відповідач вказав, що:
- за приписами чинного законодавства правом на звернення за захистом до суду наділена особа, права чи законні інтереси якої порушуються або не визнаються, проте у поданій позивачем позовній заяві відсутні посилання на докази, які підтверджують приналежність позивача до будинку АДРЕСА_1 ;
- ініціативна група зі скликання і проведення установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 , була створена у складі трьох співвласників, про що був складений відповідний протокол № 1 від 11.02.2020;
- кожен з власників квартир та/або нежитлових приміщень, розташованих у будинку АДРЕСА_1 , відомості про яких були розміщені в Державному реєстру речових прав на нерухоме майно та зазначені в отриманій ініціативною групою інформаційній довідці № 200195216 від 13.02.2020, був повідомлений про проведення спірних установчих зборів особисто під розписку або шляхом направлення йому поштової кореспонденції у період з 28.02.2020 по 03.03.2020;
- крім того, вищевказане повідомлення було розміщено й на дошках оголошень, ліфтах, вхідних дверях до під`їзду зазначеного багатоквартирного будинку;
- норма ч. 4 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку встановлює обов`язок для ініціативної групи вручити співвласникам будинку під розписку або направити їм поштою повідомлення про проведення установчих зборів, проте не зобов`язує забезпечити отримання таких поштових відправлень адресатом;
- відсутність в листках письмового опитування імені та по-батькові співвласника прописом за умови зазначення його ініціалів не впливає на чинність листка письмового опитування, оскільки ідентифікація особи співвласника проводиться також шляхом співставлення відомостей, зазначених у листку письмового опитування, з відомостями, зазначеними у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
- повноваження представників на участь в установчих зборах та голосування були належним чином перевірені, на підтвердження чого відповідач долучив до відзиву довіреності;
- всупереч міркуванням позивача, Закон України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку не містить заборони заповнювати один листок письмового опитування декількома співвласниками, які володіють квартирою або нежитловим приміщенням на умовах спільної часткової власності;
- оскільки до позовної заяви не додано належних та допустимих доказів для доведення тверджень позивача про заповнення листків письмового опитування ОСОБА_2 та ОСОБА_3 одним почерком та засвідчення їх одним підписом, а також про підроблення підписів не деяких листках письмового опитування співвласників, які, за їх твердженням, не отримували листки письмового опитування та не заповнювали їх, такі твердження є лише припущеннями позивача, у зв`язку з чим їх використання як доказів прямо заборонено ч. 1 ст. 87 ГПК України;
- листок письмового опитування, заповнений співвласником ОСОБА_4 , містить особистий підпис вказаного співвласника, а також усі відомості, необхідні для ідентифікації співвласника багатоквартирного будинку та об`єкту нерухомого майна, що йому належить, у зв`язку з чим, на переконання відповідача, є більш вірогідним доказом в розумінні ч. 1 ст. 79 ГПК України, ніж лист співвласника ОСОБА_4 від 30.06.2020, складений місяцем пізніше від дати державної реєстрації ОСББ ЖК Французький квартал-4 , до якого до того ж не долучені докази його надсилання.
Розглядаючи даний спір та вирішуючи його по суті, оцінюючи правомірність вимог позивача та обґрунтованість заперечень відповідача, суд керувався таким.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку встановлено, що об`єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об`єднання визначається цим Законом та іншими законами України.
Непідприємницькими товариствами є товариства, які не мають на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між учасниками (ч. 1 ст. 85 Цивільного кодексу України).
Частиною 1 ст. 98 та частиною 1 ст. 99 Цивільного кодексу України визначено, що загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що належать до компетенції інших органів товариства. Загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган та встановлюють його компетенцію і склад.
Отже, Закон України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку визначає ОСББ як юридичну особу, створену власниками для сприяння використання їх власного майна, управління, утримання і використання неподільного та загального майна.
Враховуючи те, що позивач є власником квартири у багатоквартирному будинку, де створено ОСББ ЖК Французький квартал-4 , а спір стосується захисту права позивача, як співвласника майна багатоквартирного будинку, порушеного, на його переконання, під час скликання та проведення установчих зборів вказаного ОСББ, суд дійшов висновку про те, що цей спір є найбільш наближеним до спорів, пов`язаних з діяльністю або припиненням діяльності юридичної особи, а відтак повинен розглядатися за правилами господарського судочинства.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 02.10.2019 № 501/1571/16-ц, від 20.09.2018 у справі № 813/6286/15, від 06.02.2019 у справі № 462/2646/17.
Відповідно до ч. 1 ст. 385 Цивільного кодексу України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Об`єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об`єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку (ч. 1 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ).
Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку для створення об`єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.
Судом встановлено, що 11.02.2020 було проведено засідання ініціативної групи зі скликання і проведення установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 , порядок денний якого включав наступні питання:
- утворення ініціативної групи зі скликання і проведення установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 (далі - ініціативна група);
- затвердження плану роботи ініціативної групи;
- затвердження порядку проведення засідань ініціативної групи.
За результатами проведення засідання ініціативної групи були прийняті рішення з усіх питань порядку денного, оформлені відповідним протоколом № 1 від 11.02.2020 (далі - протокол засіданні ініціативної групи або протокол № 1 від 11.02.2020), у тому числі, було прийнято рішення утворити ініціативну групу у складі: ОСОБА_7 (власниця квартири АДРЕСА_3 ), ОСОБА_6 (власниця квартири АДРЕСА_4 ), ОСОБА_8 (власник квартири АДРЕСА_5 ).
21.02.2020 відбулось чергове засідання вищевказаної ініціативної групи, порядок денний якого включав наступні питання:
- внесення змін до складу ініціативної групи;
- затвердження плану роботи ініціативної групи по підготовці до проведення установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку.
За результатами проведення засідання ініціативної групи були прийняті рішення з усіх питань порядку денного, оформлені відповідним протоколом № 2 від 21.02.2020 (далі - протокол засіданні ініціативної групи № 2 від 21.02.2020), у тому числі, було прийнято рішення включити до складу ініціативної групи: ОСОБА_7 (власницю квартири АДРЕСА_3 та приміщення № НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (власницю квартири АДРЕСА_4 ), ОСОБА_8 (власника квартири АДРЕСА_5 та приміщення № 1030), ОСОБА_5 (власника квартири АДРЕСА_6 та приміщення № 1135).
Судом встановлено, що особи, включені до складу ініціативної групи, є власниками зазначених у протоколах № 1 від 11.02.2020 та № 2 від 21.11.2020 квартир та приміщень, розташованих у будинку АДРЕСА_1 , що підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та його архівної складової частини щодо об`єкта нерухомого майна (щодо багатоквартирного будинку) № 200195216 від 13.02.2020, долученою до відзиву на позовну заяву.
Наведені фактичні обставини справи, що були встановлені судом, свідчать про дотримання вимог чинного законодавства щодо утворення та складу ініціативної групи зі скликання установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку під час скликання та проведення 18.03.2020 спірних установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 . З урахуванням викладеного, суд вважає спростованими посилання позивача на відсутність відомостей про утворення такої ініціативної групи.
Частиною 4 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку встановлено, що повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Матеріали справи свідчать, що ініціативною групою зі скликання установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 було складено повідомлення про проведення установчих зборів зі створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , в якому було зазначено, що:
- 18.03.2020 о 19:00 у приміщенні галереї Ornament Art Space за адресою: АДРЕСА_1, відбудуться установчі збори зі створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 ;
- скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою у складі: ОСОБА_7 (квартира АДРЕСА_3 ), ОСОБА_6 (квартира АДРЕСА_4 ), ОСОБА_8 (квартира АДРЕСА_5 ), ОСОБА_5 (квартира АДРЕСА_6 );
- до проекту порядку денного установчих зборів включені наступні питання: обрання голови та секретаря зборів; створення ОСББ; затвердження статуту ОСББ; вибори правління ОСББ; вибори ревізійної комісії ОСББ; надання повноважень представнику зборів щодо державної реєстрації ОСББ.
З урахуванням викладеного, судом встановлено, що зміст повідомлення про проведення установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 у повній мірі відповідав вимогам ч. 4 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Направлення вищевказаного повідомлення про проведення установчих зборів, а також його вручення членами ініціативної групи особисто під розписку співвласникам багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 підтверджується долученими до відзиву на позовну заяву фіскальними чеками та накладними підприємства поштового зв`язку АТ Укрпошта від 03.03.2020 та реєстром співвласників, відповідно до якого повідомлення було отримане співвласниками у період з 28.02.2020 по 04.03.2020.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується, що повідомлення про проведення установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 було направлене засобами поштового зв`язку або вручене ініціативною групою особисто під розписку співвласникам за 14 днів до дати проведення установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 , які відбулись 18.03.2020.
Направлення повідомлення про проведення установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 власнику квартири № 138/1 у будинку АДРЕСА_1 підтверджується накладною підприємства поштового зв`язку № 0104228817350 від 03.03.2020.
Суд зазначає, що у цій накладній підприємства поштового зв`язку одержувачем поштового відправлення вказаний попередній власник зазначеної квартири ОСОБА_17 , вказаний у інформаційній довідці з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 200195216 від 13.02.2020, на підставі якої ініціативна група формувала реєстр власників квартир та приміщень у будинку АДРЕСА_1 , а позивач, як встановлено судом раніше, набув право власності на вказану квартиру лише 25.02.2020, тобто після отримання ініціативною групою вказаної інформаційної довідки від 13.02.2020.
Викладене свідчить про допущене щодо позивача порушення порядку повідомлення про проведення установчих зборів з утворення ОСББ, встановленого ч. 4 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Водночас, викладене не є беззаперечним доказом того, що позивач не мав жодної можливості взяти участь у голосуванні на установчих зборах та був позбавлений такого права з огляду на таке.
Згідно з положеннями ч. 9 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
Частиною 10 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку встановлено, якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів за або проти , встановленої частиною дев`ятою цієї статті, проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного строку необхідну кількість голосів за не набрано, рішення вважається неприйнятим.
Письмове опитування під час установчих зборів об`єднання проводиться в порядку, передбаченому Законом України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку (ч. 11 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ).
Відповідно до ч. 8 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку письмове опитування співвласників проводиться ініціативною групою та іншими співвласниками за бажанням.
Отже, положення Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку не встановлюють конкретний порядок направлення або надання співвласникам листків письмового опитування, тому неотримання позивачем листка письмового опитування з будь-яких причин не може свідчити про порушення його права на участь у голосуванні та позбавлення позивача можливості здійснити своє волевиявлення щодо питань порядку денного спірних установчих зборів, особливо зважаючи на те, що положеннями ч. 10 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку встановлений досить тривалий строк проведення письмового опитування, який становить 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів.
Таким чином, незважаючи на відсутність належного повідомлення позивача про проведення установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 та відсутність у нього можливості взяти участь у голосуванні особисто на зборах 18.03.2020, позивач все ж не був позбавлений можливості взяти участь у голосуванні шляхом заповнення листка письмового опитування.
Крім того, суд вказує, що відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. А згідно з положеннями ч. 9 ст. 6 цього Закону рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
При цьому за приписами ч. 2 ст. 6 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку та ч. 4 ст. 14 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку реалізація або здійснення співвласником своїх прав не може порушувати права інших співвласників.
Отже, зважаючи на те, що у голосуванні на установчих зборах ОСББ ЖК Французький квартал-4 взяли участь 150 співвласників з 266 осіб (загальна кількість співвласників у будинку), встановлене судом порушення передбаченого ч. 4 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку порядку повідомлення про проведення установчих зборів з утворення ОСББ, яке було допущено щодо позивача, не може бути підставою для скасування рішення, прийнятого більшістю співвласників багатоквартирного будинку, з огляду на наведені приписи ч. 2 ст. 6 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку та ч. 4 ст. 14 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Відповідно до ч. 13 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку установчі збори приймають рішення про створення об`єднання і затверджують його статут.
Положеннями ст. 10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку встановлено, що органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори. До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, зокрема, затвердження статуту об`єднання, внесення змін до нього, обрання членів правління об`єднання. Правління є виконавчим органом об`єднання і підзвітне загальним зборам. Порядок обрання та відкликання членів правління, їх кількісний склад та строки обрання встановлюються загальними зборами.
Проте, приписами чинного законодавства не встановлений обов`язок ініціативної групи здійснювати ознайомлення співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1, у тому числі, й позивача, з проектом статуту ОСББ та пропозиціями щодо складу правління та ревізійної комісії ОСББ. Не вказує положення Закону, яким встановлений такий обов`язок, й позивач, незважаючи на те, що визначає таке порушення як одну з підстав позову. З огляду на викладене, відповідні твердження позивача не беруться судом до уваги, як такі, що не свідчать про порушення вимог чинного законодавства під час скликання та проведення 18.03.2020 установчих зборів ОСББ ЖК Французький квартал-4 .
Згідно з ч. 8 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку письмове опитування співвласників проводиться шляхом власноручного заповнення ними листків опитування, в яких зазначаються день опитування, прізвище, ім`я, по батькові співвласника, документ, що підтверджує право власності на квартиру або нежитлове приміщення, номер квартири або нежитлового приміщення, загальна площа квартири або нежитлового приміщення, документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представників), відповідь співвласника на питання так , ні або утримався , особистий підпис співвласника та особи, яка проводила опитування.
Судом встановлено, що у листках письмового опитування ОСОБА_18 (квартира АДРЕСА_7 , арк. листків опитування з реєстраційної справи 101), ОСОБА_19 (квартира АДРЕСА_8 , приміщення № 1093, арк. листків опитування з реєстраційної справи 161) та ОСОБА_20 квартира № 213, приміщення № 1152, арк. листків опитування з реєстраційної справи 175), про які вказує позивач, зазначені прізвища та ініціали співвласників, проте їх імена та по батькові прописом не зазначені.
З приводу вищевикладеного суд вказує, що відсутність у вищевказаних листках письмового опитування імені та по-батькові співвласника прописом за умови зазначення його прізвища та ініціалів, а також інших передбачених ч. 8 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку відомостей (у тому числі номеру квартири та/або нежитлового приміщення) не впливає на чинність листка письмового опитування, оскільки не позбавляє можливості ідентифікувати особу співвласника та врахувати виражену ним волю за результатами голосування.
Відповідно до ч. 8 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку голосування від імені співвласника представником здійснюється в порядку представництва згідно з вимогами цивільного законодавства.
Щодо голосування від імені співвласників багатоквартирного будинку в порядку представництва судом встановлено, що голосування від імені:
- ОСОБА_14 (квартира АДРЕСА_9 , приміщення № 1033, арк. листків опитування з реєстраційної справи 49) здійснено законним представником на підставі ч. 1 ст. 242 Цивільного кодексу України Максименко Я.М., позивач доказів протилежного суду не надав;
- ОСОБА_21 (квартира АДРЕСА_10 , арк. листків опитування з реєстраційної справи 53) здійснено представником Подольчуком Д.В. на підставі довіреності від 24.03.2017, долученої до відзиву;
- ОСОБА_22 (квартира № 46, арк. листків опитування з реєстраційної справи 63) здійснено представником Іщенко В.Г. на підставі довіреності від 02.07.2019, долученої до відзиву;
- ОСОБА_23 (квартира № 144, арк. листків опитування з реєстраційної справи 99) здійснено представником Гузенко В.В. на підставі довіреності від 17.03.2020, долученої до відзиву;
- ОСОБА_24 (квартира № 175, арк. листків опитування з реєстраційної справи 103) здійснено представником Ніколаєвою Я.В. на підставі довіреності від 11.01.2019, долученої до відзиву;
- ОСОБА_25 (квартира № 143, арк. листків опитування з реєстраційної справи 151), здійснено представником Лябер О.В. на підставі довіреності від 07.08.2018;
- ОСОБА_26 (квартира № 187, арк. листків опитування з реєстраційної справи 165) здійснено представником Олефіренко Р.ІО. на підставі довіреності від 11.02.2019, долученої до відзиву;
- ОСОБА_27 (квартира АДРЕСА_11 , арк. листків опитування з реєстраційної справи 185) здійснено представником Озерянським М.С. на підставі довіреності від 24.09.2019, долученої до відзиву;
- А.Мофаді (квартира № 238, арк. листків опитування з реєстраційної справи 189) здійснено представником Візе А.А. на підставі довіреності від 03.12.2019, долученої до відзиву.
Співвласник ОСОБА_28 (приміщення № 1111 та № 1112, арк. листків опитування з реєстраційної справи 123) заповнював листок письмового опитування особисто, по що свідчить підпис співвласника з зазначенням його прізвища та ініціалів в графі Опитування провів , при цьому співвласник вказав відомості щодо його представника та реквізити довіреності, на підставі якої останній має повноваження діяти.
Таким чином, матеріали справи свідчать про те, що участь в установчих зборах ОСББ ЖК Французький квартал-4 та голосуванні брали повноважні представники співвласників багатоквартирного будинку.
Матеріали справи свідчать, що листки письмового опитування ОСОБА_29 та ОСОБА_30 (квартира АДРЕСА_12 , приміщення № 1008, арк. листків опитування з реєстраційної справи 87), ОСОБА_31 та ОСОБА_32 (квартира АДРЕСА_13 , арк. листків опитування з реєстраційної справи 162), про які вказує позивач, містять відомості про голосування двох осіб.
Проте, суд вказує, що заповнення одного листка письмового опитування декількома співвласниками, які володіють квартирою та/або нежитловим приміщенням на умовах спільної часткової власності, за умови зазначення інших передбачених ч. 8 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку відомостей (у тому числі номеру квартири та/або нежитлового приміщення) не впливає на чинність листка письмового опитування, оскільки не позбавляє можливості ідентифікувати особу кожного співвласника та врахувати виражену кожним з них волю за результатами голосування.
Крім того, суд вказує, що листок письмового опитування ОСОБА_33 (квартира АДРЕСА_14 , арк. листків опитування з реєстраційної справи 189) заповнений не двома особами, як стверджує позивач, а однією, інша вказана у листку опитування особа є представником власника.
Щодо тверджень позивача про підроблення: листків письмового опитування ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (арк. листків опитування з реєстраційної справи 19 та 37), оскільки вони заповнені одним почерком та засвідчені одним підписом; листків письмового опитування (арк. 16, 38, 32, 100, 110, 150, 161), оскільки окремі співвласники, за їх твердженнями, не отримували листки письмового опитування та не заповнювали їх; листка письмового опитування співвласника ОСОБА_4 (арк. 110), оскільки той не брав участь ані в установчих зборах особисто, ані в письмовому опитуванні, суд вказує таке.
Приписами ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України на кожну із сторін спору покладений обов`язок довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, такими засобами, як письмові, речові електронні докази.
Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору (ч. 1 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України).
Крім того, докази, надані стороною спору на підтвердження своїх вимог або заперечень, повинні відповідати критеріям належності, допустимості, достовірності та достатності, встановленим ст.ст. 76-79 Господарського процесуального кодексу України.
Так, положеннями ст. 76 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України допустимість доказів полягає в тому, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (ст. 78 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ст. 79 Господарського процесуального кодексу України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Позивач, у порушення наведених приписів процесуального законодавства, не надав суду належних, допустимих, достатніх та достовірних доказів на підтвердження того, що підписи на вищевказаних листках письмового опитування (арк. 19, 37, 16, 38, 32, 100, 110, 150, 161, 110) підроблені, а зазначене в них волевиявлення співвласників не відповідає дійсним обставинам справи. При цьому позивач не скористався своїм правом подати клопотання про проведення відповідної експертизи.
Викладене також стосується заяви ОСОБА_4 від 30.06.2020 про те, що вказана особа не брала участі ані в установчих зборах особисто, ані в письмовому опитуванні. До того ж вказана заява була складена значно пізніше державної реєстрації ОСББ ЖК Французький квартал-4 , яка відбулась 21.05.2020, а тому посилання позивача на те, що попри наявність такої заяви співвласника до протоколу установчих зборів долучений його листок письмового опитування не беруться судом до уваги, адже на момент здійснення реєстрації ОСББ така заява не існувала та не могла бути долучена до протоколу установчих зборів. Крім того, позивач не надав доказів направлення зазначеної заяви голові ОСББ ЖК Французький квартал-4 .
Щодо вимоги позивача про скасування державної реєстрації ОСББ ЖК Французький квартал-4 (запис в реєстрі 10701020000087582 від 21.05.2020) суд вказує, що дана вимога є похідною від основної вимоги про скасування рішень, прийнятих на установчих зборах ОСББ ЖК Французький квартал-4 , а оскільки основна вимога задоволенню не підлягає, то підстави для задоволення похідної вимоги також відсутні.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (справа Серявін проти України , § 58, рішення від 10.02.2010).
Враховуючи викладене, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги не підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до вимог 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на позивача та відшкодуванню за рахунок відповідачів не підлягають.
Керуючись ст.ст. 73-74, 76-79, 86, 129, 233, 237-238 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з п.п. 17.5 пункту 17 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Повний текст рішення складено та підписано 22.02.2021.
Суддя О.Г. Удалова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2021 |
Оприлюднено | 22.02.2021 |
Номер документу | 95031674 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Удалова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні