Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 6/641/38/2021 Справа № 2-327/2008
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2021 року Комінтернівський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді- Музиченко В.О.
пир секретарі - Думчикової В.В.
справа № 2- 327/2008
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові заяву ТОВ
Компанія Земледар про заміну сторони виконавчого провадження
В С Т А Н О В И В:
ТОВ Компанія Земледар звернулося до суду з вказаною заявою, в якій просить замінити у виконавчому провадженні № 12269399 по справі № 2-327/2008 за позовом ВАТ Кредитпромбанк в особі Харківської філії ВАТ Кредитпромбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Представник заявника просив суд провести розгляд заяви за його відсутності.
10.03.2021 року до суду надійшло клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Максимовського С.О. щодо зупинення провадження, оскільки на даний час в Московському районному суді м. Харкова відкрито провадження по справі № 641/10381/20 про визнання недійсним договору № 03/02 про відступлення ( купівлі - продажу) права вимоги, що був укладений між ТОВ Дніпрофінансгруп та ТОВ Компанія Земледар від 18.02.2020 року.
За змістом заявлених ТОВ Компанія Земледар вимог в справі № 2-327/2008, буде вирішено питання щодо заміни сторони виконавчого провадження, саме на підставі договору № 03/02 про відступлення ( купівлі - проаджу) права вимоги, що був укладений між ТОВ Дніпрофінансгруп та ТОВ Компанія Земледар 18.02.2020 року.
Суд, вислухавши представника ОСОБА_1 - адвоката Максимовського С.О. дослідивши матеріали заяви, приходить до висновку, що клопотання про зупинення провадження задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно ухвали Московського районного суду м.Харкова від 23.02.2021 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Дніпрофінансгруп , ТОВ Компанія Земледар про визнання договору недійсним.
Відповідно до п. 6 ч. 1ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 6 частини першої статті 251 цього Кодексу , до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення справи.
Європейський суд з прав людини (далі ЄСПЛ) наголошує на тому, що право на доступ до суду має бути ефективним. Реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. Разом із тим не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (рішення ЄСПЛ у справі Жоффр де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року).
У справі Беллет проти Франції ЄСПЛ зазначив, що стаття 6 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права .
Пунктом 1 статті 6 Конвенції визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (рішення Європейського суду з прав людини у справі Фрідлендер проти Франції .
Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення.
Така підстава зупинення провадження застосовується у тому разі, коли в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав заявлених у цій справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.
Відповідні норми спрямовані, зокрема, на попередження ухвалення судових рішень, виходячи з доказів і встановлених на їх підставі обставин, які можуть бути спростованими рішенням у іншій справі, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Враховуючи вищезазначені положення законодавства, обов`язкове зупинення провадження зумовлює неможливість подальшого розгляду справи, що полягає у тому, що обставини, які є підставою позову або заперечень проти нього, є предметом дослідження в іншій справі і рішення суду безпосередньо впливає на вирішення спору або у такій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у цивільній справі, вимог чи умов від яких залежить можливість її розгляду.
Відповідно до абзацу 4 пункту 33 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 року Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції визначаючи наявність передбачених статтею 201 ЦПК підстав, за яких провадження у справі підлягає обов`язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, як зазначено у пункті 4 частини першої цієї статті - неможливість розгляду цивільної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства, застосовується у тому разі, коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про недоведеність підстав для об`єктивної неможливості розгляду даної справи до вирішення справи Московським районним судом м. Харкова, зупинення провадження у даній справі може призвести до необґрунтованого затягування її розгляду.
Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Максимовського С.О. про зупинення провадження у справі.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 251,253,258-261 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Максимовського С.О. про зупинення провадження у справі - залишити без задоволення.
Ухвала оскарженю не підлягає.
Суддя -В. О. Музиченко
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2021 |
Оприлюднено | 11.03.2021 |
Номер документу | 95414726 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Музиченко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні