Справа № 953/3303/21
н/п 1-кс/953/2183/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"11" березня 2021 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Харкова клопотання прокурора відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню за №12020220000001143 від 16.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.189 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
10.03.2021 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, вилучене під час обшуку з квартири АДРЕСА_1 за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: банківську картку «Monobank» № НОМЕР_1 ; банківську картку «Ощадбанк» № НОМЕР_2 ; банківську картку «Приват-банк» № НОМЕР_3 ; мобільний телефон марки «Sumsung Note-20 Ultra» у корпусі чорного кольору ІМЕІ 1: НОМЕР_4 ; ІМЕІ 2: НОМЕР_5 ; флеш-накопичувач micro-sd на 16 Gb «LD»; флеш-накопичувач micro-sd на 32 Gb «Sumsung»; мобільний телефон марки «Sumsung» у корпусі сірого кольору ІМЕН: НОМЕР_6 , ІМЕІ 2: НОМЕР_7 ; мобільний телефон марки «Sumsung» у корпусі чорного кольору ІМЕН: НОМЕР_8 , ІМЕІ 2: НОМЕР_9 ; картку пластикову з написом: «Партія Шарія» №000710; ноутбук марки «LenovoLegion» s/n PF1XTQBV у корпусі чорного кольору з паролем «1», із зарядним пристроєм; ноутбук марки «Lenovo V580» s/n WB10099048 у корпусі чорного кольору з паролем «1», із зарядним пристроєм; флеш-носій у корпусі чорного кольору «Transcend» на 16 Gb; флеш-носій у корпусі чорного-зеленого кольору «Transcend» на 16 Gb; флеш-носій micro-sd «Sandisk» на 32 Gb.
Місце зберігання речей та документів визначити відповідно до Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації,технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2012 №1104 від 19.11.2012, а саме за СУ ГУНП в Харківській області.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, щоСУ ГУ НП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020220000001143 від 16.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.189 КК України.
В клопотанні прокурор вказує, що в ході досудового розслідування встановлено, що у фізичних осіб-підприємців, які мешкають на території м. Харкова та Харківської області, група осіб, які входять до громадської організації «Н», вимагають гроші.29.10.2020 до поліції надійшла заява громадянина ОСОБА_5 , в якій останній вказує про те, що починаючи з квітня 2020 р. громадянин ОСОБА_6 в групі з громадянином ОСОБА_7 , погрожуючи знищенням належного йому майна та застосовуючи психічне і фізичне насильство, вимагають гроші за невтручання в його підприємницьку діяльність. Працівниками оперативного підрозділу УСР в Харківській області ДСР НП України встановлено, що до вчинення даних кримінальних правопорушень причетна стійка організована група осіб, які за оперативною інформацією здійснюють злочинну діяльність на території міста Харкова та Харківської області, при цьому використовують громадське об`єднання «НАКИПЕЛО», як «ширму» для боротьби із забрудненням довкілля, спеціалізуються на вимаганні грошей у приватних підприємців, з погрозою насильства над ними, обмеженням прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодженням чи знищенням їхнього майна, або майна, що перебуває у їхньому володінні, що підтверджується також показаннями допитаного в якості потерпілого ОСОБА_8 , допитаного в якості свідка ОСОБА_9 , допитаного в якості потерпілого ОСОБА_10 .
До складу вказаної злочинної групи входить громадянин ОСОБА_4 , який фактично проживає в квартирі АДРЕСА_1 , та є власником цієї квартири.
Під час досудового розслідування 25.02.2021 Київським районнім судом м. Харкова надано дозвіл на проведення обшуку в житлових приміщеннях квартири АДРЕСА_1 .
05.03.2021 в квартирі АДРЕСА_1 за місцем фактичного мешкання ОСОБА_4 проведено обшук.
Прокурор зазначає, що предмети, вилучені в ході обшуку, зберегли на собі сліди злочинів та містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України, існує сукупність підстав та розумних підозр вважати, що вилучене в ході обшуку майно є доказом злочину.
Прокурор вказує, що у органу досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на майно, вилучене під час обшуку квартири АДРЕСА_1 за місцем проживання ОСОБА_4 , оскільки воно може бути використане під час досудового розслідування та судового розгляду для встановлення обставин, які мають значення у кримінальному провадженні.
В судове засідання прокурор не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання, просив розглядати клопотання про арешт майна без його участі. В рапорті слідчого СУ ГУ НП в Харківській області ОСОБА_11 , який надійшов суду 11.03.2021, зазначається про повідомлення власника майна про час та місце розгляду клопотання про арешт майна.
Враховуючи вимоги ч. 1 ст. 172 КПК України, слідчий суддя розглядає клопотання без участі прокурора та власника майна, вилученого під час обшуку.
Слідчий суддя, дослідивши документи та матеріали, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання, та які надані до суду, приходить до висновку про необхідність повернення клопотання прокурору, виходячи з наступного.
Частиною другою статті 171 КПК України встановлено, що у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Однак, ці вимоги Закону прокурором виконані у повному обсязі не були, оскільки у клопотанні підстави та мета арешту викладені загальними фразами та не конкретно.
Крім того до клопотання не додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею за участю власника (володільця) майна.
Майно, на яке просять накласти арешт, вилучено під час обшуку квартири АДРЕСА_1 за місцем проживанян ОСОБА_4 . Проте, доказів, підтверджуючих факт належності квартири та майна, зазначеного в клопотанні про арешт, клопотання не містить.
Відповідно до ч. 3 ст. 172 КПК України, слідчий суддя встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.
З урахуванням викладеного вище, дане клопотання про арешт майна підлягає поверненню прокурору для усунення недоліків, встановивши строк сімдесят дві години, з моменту отримання копії ухвали.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 171, 172, 372, 309 КПК України,-
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора відділуХарківської обласноїпрокуратури ОСОБА_3 про арештмайна покримінальному провадженнюза №12020220000001143від 16.09.2020за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.189КК України- повернути прокурору ОСОБА_3 для усунення недоліків, що зазначені у цій ухвалі протягом сімдесяти двох годин з моменту отримання копії даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95461072 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Попрас В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні